Інформація по темі "" | Публікації по тегу
14.02.20
12032 1
Друкувати
Обране

Проєкт Закону про працю: аналізуємо працеоплатні норми

Як і обіцяли в попередньому номері, продовжуємо аналізувати проєкт Закону України «Про працю» від 28.12.2019 р. № 2708 (далі — Закон про працю). Сьогодні розберемо працеоплатні норми.


Укотре нагадаю, що йдеться поки тільки про проєкт Закону про працю.

Він ще не прийнятий Верховною Радою. Тому ми з вами розглядаємо перспективи в оплаті праці працівників, які на нас чекають у майбутньому.

Мінімальний оклад

Планується встановлювати розмір мінімального посадового окладу (ставки) окремо для працівників установ, закладів, організацій, що фінансуються з державного бюджету, і окремо для працівників усіх інших роботодавців.

Мінімальний посадовий оклад (ставка) для працівників установ, закладів, організацій, які фінансуються з держбюджету, встановлюватиметься в розмірі, визначеному Законом про Держбюджет на відповідний рік.

Зверніть увагу! У проєкті Закону про працю немає прив’язки мінімального посадового окладу до розміру прожитмінімуму на працездатну особу!

Але, швидше за все, мінімальний оклад бюджетників усе ж установлюватимуть не нижче цього показника. Для працівників інших підприємств, установ та організацій мінімальний оклад (ставка) встановлюватиметься в розмірі не менше 50 % мінімальної зарплати.

Якщо брати сьогоднішні цифри (мінзарплата — 4723 грн.), то 50 % мінзарплати — 2361,50 грн. більше, ніж нинішній мінімальний оклад, який прив’язаний до прожитмінімуму, — 2102 грн.

Доплата до мінімальної зарплати

Доплата до мінзарплати залишиться. Вона є однією з мінімальних гарантій в оплаті праці. Планується змінити перелік виплат, які не враховуються при розрахунку мінімального розміру зарплати. Давайте порівняємо (див. таблицю), які доплати не включаються зараз згідно з нині чинним Законом про оплату праці, а які планується не включати в проєкті Закону про працю. Як бачите, планується, що понад мінзарплату враховуватимуться не лише доплати за несприятливі умови, а й підвищення окладів за «шкідливі і важкі» роботи. Зараз, як ви знаєте, таке підвищення «провалюється» всередину мінзарплати. Окрім підвищення оплати праці за роботу в нічний і надурочний час, зверху МЗП враховуватиметься підвищення оплати праці за роботу у вихідні, святкові і неробочі дні.

На жаль, як і раніше, доплата за суміщення професій, розширення зони обслуговування або збільшення обсягу робіт, виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника включатиметься склад зарплати, яка порівнюється з розміром МЗП. Тому, як і раніше, працювати за себе і «за того хлопця» працівникам з маленьким окладом буде невигідно.

Індексація та компенсація

Індексацію зарплати планують скасувати.

Компенсації за прострочення виплати зарплати в передбаченому зараз вигляді не буде.

Але! У проєкті Закону про працю передбачається свій механізм компенсації за затримку виплати зарплати. Так, у разі порушення строків виплати зарплати в період дії трудового договору більш ніж на 15 календарних днів роботодавець зобов’язаний буде сплатити працівникові пеню у розмірі 0,05 % суми боргу за кожен день затримки.

У випадку якщо роботодавець несвоєчасно розрахується з працівником, що звільняється, він зобов’язаний заплатити працівникові пеню у розмірі 0,5 % несплачених сум за кожен день затримки по день фактичного розрахунку.

Нічний час, вихідні і святкові дні, надурочні роботи

Порядок оплати праці за роботу в нічний час змінювати не планують.

Проєктом Закону про працю передбачена доплата за роботу в нічний час у розмірі не нижче 20 % ставки (окладу) за кожну годину роботи в нічний час. Більший розмір можна встановити в трудовому та/або колективному договорі.

Що стосується оплати за роботу у вихідні, святкові і неробочі дні, то її планують змінити.

Так, оплачувати роботу в такі дні треба буде в підвищеному розмірі, встановленому в трудовому та/або колективному договорі. Така оплата повинну бути як мінімум на на 20 % вище від оплати праці працівника в межах установленої йому в трудовому договорі норми праці. Такий же порядок оплати надурочних годин.

Як бачимо, це значно нижче, ніж передбачено чинним законодавством. Зараз ця оплата повинна проводиться в подвійному розмірі.

Зазначу, що під надурочними годинами в проєкті Закону про працю розуміються години, відпрацьовані понад установлену в трудовому договорі тривалість роботи протягом дня (зміни).

Так само у разі встановлення підсумованого обліку робочого часу надурочними годинами вважаються години, відпрацьовані понад норму за обліковий період. Обліковий період можна буде встановлювати тривалістю не більше 4 місяців.

Відрядження

У проєкті Закону про працю зазначено, що оплата праці за період відрядження буде проводиться згідно з умовами трудового договору.

Що це означає? Це означає, що порівнювати середню зарплату з денною більше не буде необхідності.

Ще одне важливе «відрядне» нововведення.

Якщо працівник вибув у відрядження або повернувся з нього у вихідний, святковий, неробочий день, то такі дні треба буде оплачувати на 20 % вище за звичайний робочий день і за угодою сторін працівникові можуть бути надані інші дні відпочинку.

Зараз за такі дні зарплату не нараховують.

Як бачимо, планується досить багато нововведень у порядку оплати праці працівників. Зрозуміло, що під час розгляду проєкту Закону про працю наші парламентарі можуть внести до нього зміни. І скоріш за все, так і буде, оскільки цей законопроєкт уже наробив багато галасу в інформаційному просторі. Ми стежитимемо за його долею.

Тільки-но він набуде законної форми, ми детально розповімо про всі прийдешні новації в оплаті праці.

 

ОПЛАТА ПРАЦІЛЮТИЙ, 2020/№ 3

Руда Тетяна, головний редактор, t.rudaya@id.factor.ua

  

Підписуйтесь на наш Telegram або Viber канал новин

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Оплата праці»коментарі
(1)
Юлія
17.02.2020
Щось якось не веселять ці так звані "нововведення"...
Залишити коментар:
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн