Інформація по темі "" | Публікації по тегу
11.04.18
83787 0
Друкувати
Обране

Складні пологи: оплачуємо додатковий лікарняний

«Декретний» лікарняний продовжили ще на 14 днів. Що потрібно знати бухгалтерові і кадровику в такій ситуації? Як розрахувати додаткову допомогу? Як правильно її показати у звітнос­ті? Розкладемо все по поличках. Відразу зазначимо, що йтиметься виключно про страхові випадки, коли процес пологів відрізняється від нормальних. Кваліфікувати такі пологи повинен медичний працівник. А наше завдання — розібратися: що робити з тим документом, який цей медичний працівник випише вашій працівниці.


Автор : Огай Олена, експерт з питань оплати праці

Коли і на скільки дають «продовження»

Нагадаємо, що стандартний листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами видається відразу на 126 календарних днів (див. п. 6.1 Інструкції № 455*). Майбутня мама отримує його в жіночій консультації (де перебуває на обліку) з 30-го тижня вагітності і приносить роботодавцеві для отримання декретної допомоги. Але так буває, коли йдеться про стандартний випадок вагітності і пологів. А що коли пологи відрізняються від нормальних?

Інструкція про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затверджена наказом МОЗ від 13.11.2001 р. № 455.

У випадку якщо в жінки були ускладнені, передчасні або багатоплідні пологи або виникли якісь ускладнення в післяпологовому періоді, то їй належить триваліший період післяпологової «реабілітації»-відпочинку. Із цією метою їй виписується ще один, додатковий лікарняний лист на 14 календарних днів (див. п. 6.2 Інструкції № 455).

Часто виникає запитання: де саме він має бути виписаний — у пологовому будинку чи в жіночій консультації? Відповідаємо: за місцем нагляду за вагітною.

Тобто там же, де був виписаний перший — 126-денний лікарняний лист (п. 6.2 Інструкції № 455).

Заповнення такого лікарняного здебільшого відповідає заповненню звичайного листка непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами, який видається на 126 календарних днів. Відмінність лише в кількості днів (виписується на 14 календарних днів) із зазначенням того, що він є продовженням попереднього лікарняного листа (підкреслюється «продовження» і зазначаються серія та номер попереднього лікарняного листа).

До речі, якщо в жінок, віднесених до I — III категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, були ускладнені пологи, то видача їм «додаткового» лікарняного листа на 14 календарних днів не передбачена. Річ у тому, що таким породіллям спочатку надають декретну відпустку більшої тривалості — на 180 календарних днів (90 днів на період допологової відпустки і 90 — на період післяпологової відпустки) (п. 6.3 Інструкції № 455ч. 2 ст. 25 Закону № 1105**).

** Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-XIV.

Продовжили?  Призначаємо!

Отримавши лікарняний лист-продовження, жінка приносить його роботодавцеві, як і попередній. Що потрібно знати роботодавцеві в разі отримання від працівниці такого лікарняного?

По-перше, як завжди, якщо йдеться про декретні виплати, то перше, що ми повинні «розгорнути», — це Закон № 1105Частиною 2 ст. 25 цього Закону передбачено: допомога по вагітності та пологах застрахованій особі виплачується за весь період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, тривалість якої складає 70 календарних днів до пологів і 56 (у разі ускладнених пологів або народження двох чи більше дітей — 70) календарних днів після пологів

Це означає, що, отримавши «декретний» лікарняний, виписаний на 14 днів, роботодавець повинен продовжити відпустку працівниці у зв’язку з вагітністю та пологами, а комісія (уповноважений) із соціального страхування — прийняти рішення про призначення виплати допомоги (оформлене протоколом) протягом 10 днів після отримання лікарняного листа (п. 1 ст. 32 Закону № 1105). І нехай вас не турбує, що лікарняний жінка принесла, наприклад, у березні, а призначена допомога припадає на квітень або травень.

Не забувайте: призначення і виплата «наперед» — одна з особливостей декретної допомоги.

По-друге, за продовженим декретним листом, як і за «126-денним», допомога призначається (і виплачується) в 100 % розмірі незалежно від страхового стажу працівниці й повністю виплачується за рахунок коштів ФСС (ст. 26 Закону № 1105).

По-третє, якщо декретна допомога призначається працівниці, яка працювала у вас за сумісництвом (внутрішнім, зовнішнім), то замість (разом з) оригіналу лікарняного листа вона вам повинна надати його засвідчену (за основним місцем роботи) копію, додавши до неї довідку про середню зарплату з основного місця роботи. Те ж саме стосується і «додаткового» лікарняного листа на 14 календарних днів. Довідку теж доведеться «повторити».

Деталі знайдете в листі ФСС з ТВП від 17.01.2017 р. № 5.2-28-65.

Рахуємо грошики

Відмітною особливістю в оплаті продовженої декретної відпустки є те, що така відпустка саме продовжується. Другий лікарняний лист є продовженням першого декретного листа, виписаного у зв’язку з одним і тим же страховим випадком. Тому розраховувати нову середньоденну зарплату за 1 календарний день не потрібно. Вона вже порахована — при оплаті першого лікарняного по вагітності та пологах.

Таким чином, для визначення «додаткової» допомоги потрібно просто помножити 14 календарних днів продовженої декретної відпустки на середньоденну зарплату за 1 календарний день, яку ви використали при первісному розрахунку допомоги по вагітності та пологах.

Якщо, оплачуючи «перший декретний» лист, ви використали один з обмежуючих показників, таких як середньоденна зарплата, розрахована виходячи з однієї або з двох мінзарплат (далі — МЗП), то його ж потрібно застосувати і для визначення суми «додаткової» декретної допомоги за 14 днів. Наведемо приклад.

Приклад. Працівниця в грудні 2017 року надала лікарняний лист по вагітності та пологах: з 21.12.2017 р. по 25.04.2018 р. Середньоденна зарплата за 1 календарний день при його оплаті склала 146,02 грн. Сума допомоги за 126 календарних днів — 18398,52 грн. (146,02 грн. х 126 к. дн.). У березні 2018 року жінка принесла лікарняний лист-продовження, виписаний у зв’язку з ускладненнями під час пологів: з 26.04.2018 р. по 09.05.2018 р. включно.

Сума допомоги по вагітності та пологах за декретним-продовженням складе: 146,02 грн. х 14 к. дн. = 2044,28 грн. Щоб отримати такі «додаткові» кошти для виплати допомоги по вагітності та пологах, роботодавець подає у ФСС заяву-розрахунок, отримує кошти на спецрахунок й у звичайному порядку виплачує їх працівниці.

Відображаємо продовжений декретний у звітності

ЄСВ-звіт. Інформацію про декретну відпустку, а також про суму допомоги по вагітності та пологах необхідно відобразити в ЄСВ-звіті.

Таблиця 5. У ній відображають дати початку і закінчення декретної відпустки працівниці. «Особи, яким надано відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами» в цій таблиці мають свою відмітну ознаку в графі 7 — « 5».

Його зазначають і в місяці початку декретної відпустки, і в місяці закінчення.

Дату початку показують у звіті за місяць, у якому в працівниці почалася декретна відпустка. Для цього в таблиці 5 передбачена графа 11 «дата початку». У нашому прикладі місяць початку «декрету» — грудень 2017 року. Отже, за працівницею потрібно було заповнити рядок у таблиці 5 ЄСВ-звіту за грудень 2017 року і в графу 11 поставити «21».

У таблиці 5 за місяць, у якому декретна відпустка закінчилася (минув 126-й, 140-й, 180-й день декретної відпустки), відображають дату закінчення такої відпустки (у графі 11 «дата закінчення»). У нашому прикладі: відпустка по вагітності та пологах згідно з лікарняним-продовженнямзакінчиться 9 травня 2018 року.

Отже, в ЄСВ-звіті за травень 2018 року потрібно не забути (що часто буває) в графі 11 таблиці 5 поставити «дату закінчення» — «9». Зверніть увагу, що окремо закінчення першого лікарняного листа по вагітності та пологах (25.04.2018 р.) і початок другого лікарняного листа-продовження (26.04.2018 р.) в ЄСВ-звіті за квітень 2018 року показувати не потрібно!

Ще один момент. Зазвичай, жінки після декретної відпустки йдуть у відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. У цьому випадку в місяці закінчення декретної відпустки (у нашому прикладі — у ЄСВ-звіті за травень 2018 року) в таблиці 5 доведеться заповнити ще один рядок, зазначивши в ньому:

— у графі 7 — «6» («особи, яким надано відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку»);

— у графі 11 «дата початку» — перший день відпустки для догляду за дитиною до 3 років. Якщо ж працівниця відразу ж після закінчення декретної відпустки виходить на роботу або використовує дні щорічної відпустки, то в таблиці 5 за цей місяць має бути заповнений тільки один рядок з датою закінчення декретної відпустки.

Для наочності наведемо зразок заповнення таблиці 5 (див. рис. 1 і 2). За основу візьмемо ситуацію, наведену вище в прикладі. Припустимо, що відразу після закінчення декретної відпустки (з 10.05.2018 р.) жінка оформила відпустку для догляду за дитиною до 3 років.

 

Рис. 1. Фрагмент таблиці 5 Звіту за формою № Д4 за грудень 2017 року

 

Рис. 2. Фрагмент таблиці 5 Звіту за формою № Д4 за травень 2018 року

Таблиця 6. Для того щоб правильно нарахувати ЄСВ на суму декретної допомоги, її необхідно «розбити» по місяцях, на які вона припадає (п.п. 1 п. 3 розд. IV Інструкції про порядок нарахування і сплати ЄСВ, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.2015 р. № 449). Далі заповнити в таблиці 6 стільки ж рядків (п. 9 розд. IV Порядку № 435***).

*** Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого ЄСВ, затверджений наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. № 435.

Відповідно, якщо 14-денний період декретної відпустки «зачепив» два різні календарні місяці, то в місяці нарахування допомоги за ці дні в таблиці 6 мають бути заповнені два рядки.

У кожному рядку з «декретом»:

у графі 9 зазначаємо код категорії застрахованої особи згідно з додатком 2 до Порядку № 435;

у графі 11 ставимо місяць, на який припадає період декретної відпустки;

у графі 15 у місяці початку декретної відпустки дотримуємося таких правил:

— якщо за місяць нараховані тільки декретні, то графу 15 заповнюємо за рядком з декретними;

— якщо за місяць нарахована ще і зарплата, то графу 15 заповнюємо за рядком із зарплатою;

у графі 15 у рядках, де зазначаємо допомогу за майбутні повні місяці відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, проставляємо кількість календарних днів такої відпустки;

Графа 15 = графа 16.

у графі 15 у місяці завершення декретної відпустки проставляємо кількість календарних днів у такому місяці;

у графі 16 зазначаємо кількість календарних днів декретної відпустки в кожному місяці;

у графи 17 і 18 уносимо розподілені по місяцях суми допомоги без обмеження максимальною величиною / у межах максимальної величини бази нарахування ЄСВ;

графу 19 заповнюємо у випадку, якщо база нарахування ЄСВ у тому звітному місяці, за який нарахована допомога по вагітності та пологах, виявилася нижчою суми мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць, за який проводимо нарахування;

у графі 21 зазначаємо ЄСВ, нарахований на суму допомоги (на базу нарахування ЄСВ, якщо сума допомоги за місяць менше МЗП).

Застосуємо все сказане до раніше наведеної ситуації. Припустимо, що, окрім допомоги по вагітності та пологах, працівниці в грудні 2017 року була нарахована зарплата за відпрацьовані дні в сумі 3150 грн. Дані для заповнення таблиці 6 ЄСВ-звіту за грудень 2017 року і за березень 2018 року (місяць, коли працівниці нарахована декретна «допомога-продовження» за 14 к. дн.) і заповнення самих таблиць покажемо на рис. 3 — 5.

 

Рис. 3. Суми допомоги по вагітності та пологах і нарахованого ЄСВ

 

Рис. 4. Фрагмент таблиці 6 ЄСВ-звіту за грудень 2017 року

 

Рис. 5. Фрагмент таблиці 6 ЄСВ-звіту за березень 2018 року

Згідно з наведеним прикладом відразу після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами жінка оформить відпустку для догляду за дитиною до 3 років — з 10 травня 2018 року. Ми вже показали, як цей момент потрібно відобразити в таблиці 5 ЄСВ-звіту за травень 2018 року.

Змоделюємо ситуацію далі. У місяці «передислокації» жінки з однієї відпустки в іншу зарплатних нарахувань у неї вже не буде. Згадуємо, що в березні 2018 року в таблиці 6 ЄСВ-звіту за цією працівницею були показані декретні за травень у сумі 1314,18 грн. Ця сума явно «не дотягує» до розмірів МЗП — 3723 грн. Отже, у травні 2018 року потрібно буде розрахувати додаткову базу ЄСВ, а потім нарахувати і сплатити ЄСВ до розміру мінімального страхового внеску!

Форма № 1ДФ. Тут усе просто. Нагадуємо, що допомога по вагітності та пологах не обкладається ПДФО (п.п. 165.1.1 ПКУ). Але відобразити його нарахування і виплату працівниці в Податковому розрахунку за формою № 1ДФ потрібно. Для цього передбачена ознака доходу «128». Покажемо на рис. 6 і 7, як виглядає заповнення цієї форми, взявши за основу умову вже наведеного прикладу.

 

Рис. 6. Фрагмент Податкового розрахунку за формою № 1ДФ за 4 квартал 2017 року

* Показана загальна сума зарплати за 4 квартал 2017 року з урахуванням зарплати за: жовтень — 4500 грн., листопад — 4500 грн., грудень— 3150 грн.

 

Рис. 7. Фрагмент Податкового розрахунку за формою № 1ДФ за 1 квартал 2018 року

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Бухгалтер 911коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.