Інформація по темі "" | Публікації по тегу
09.08.21
1303 0
Друкувати
Обране

Строк виплати відпускних: рахуємо дні правильно

За наказом керівника установи 23.08.2021 р. робочий день перенесено на суботу 28.08.2021 р. Працівник іде у відпустку з 27.08.2021 р. Коли потрібно виплатити відпускні цьому працівникові? (запитання з чату на порталі «Buhgalter.com.ua»)

Одразу «розкриємо карти»: виплатити відпускні слід не пізніше 20.08.2021 р. Чому так? Далі пояснимо.

Всім відоме правило: виплачувати відпускні потрібно не пізніше ніж за три дні до початку відпустки. Це передбачено ст. 21 Закону про відпустки та ст. 115 КЗпП. Проте, коли справа доходить до практичного застосування цього правила, виникає чимало запитань. Розглянемо їх і обов’язково знайдемо відповіді.

Календарні чи робочі?

Про які саме дні йдеться при визначенні триденного строку виплати відпускних: календарні чи робочі?

Відповідь знаходимо у листі Мінсоцполітики від 02.10.2019 р. № 1432/0/206-19. Фахівці Міністерства зазначили: у законодавстві йдеться саме про календарні дні.

Тому якщо між днем початку відпустки і днем виплати «пролягають» вихідні або святкові (неробочі) дні, то їх також враховуємо у триденний строк. Наприклад, працівник іде у відпустку 17.08.2021 р. — виплатити відпускні потрібно не пізніше 13.08.2021 р.

Як рахувати три дні?

Тут мається на увазі, з якого дня рахувати триденний строк? Наприклад, відпустка починається 16.08.2021 р. (понеділок). Коли слід виплатити відпускні: 12.08.2021 р. (четвер) чи 13.08.2021 р. (п’ятниця)?

Як показує практика, це досить спірне питання. Проте крапки над «і» розставляють фахівці Мінекономіки. У листі від 31.03.2020 р. № 3512-06/21620-07 вони зауважили: між днем виплати зарплати за час відпустки і днем початку відпустки має бути не менше трьох календарних днів. Тобто у розрахунок триденного строку не беремо ані день виплати відпускних, ані день початку відпустки.

Отже, рахуємо три «вільних» календарних дні від дня початку відпустки й отримуємо граничний день виплати відпускних. Якщо відпустка починається 16.08.2021 р., виплатити відпускні потрібно не пізніше 12.08.2021 р.

А якщо вихідний?

День виплати відпускних вирахували, але він припав на вихідний, неробочий, святковий день? Звісно, ніхто не примушує бухгалтера переривати відпочинок і виходити на роботу, щоб виплатити відпускні. Зробити це потрібно раніше — напередодні вихідних.

Майте на увазі: законодавство встановлює граничний строк для виплати відпускних. А це означає, що пізніше виплачувати не можна, а от раніше — будь ласка.

На головні три запитання відповіли. Тепер перейдемо до запитання користувача з чату на порталі «Buhgalter.com.ua».

Приклад. За наказом керівника установи 23.08.2021 р. робочий день переноситься на суботу 28.08.2021 р. Працівник іде у відпустку з 27.08.2021 р. Коли потрібно виплатити відпускні цьому працівникові?

Як ми вже зазначили вище, у цьому разі виплатити відпускні потрібно за тиждень до початку відпустки — не пізніше 20.08.2021 р. Наочно це зображено на схемі нижче.

Схема розрахунку строку виплати відпускних

Відпустка починається 27.08.2021 р. (у п’ятницю). Рахуємо назад три календарних дні (26, 25, 24 серпня). Отримуємо день виплати відпускних — 23.08.2021 р. (понеділок). Але у цей день установа не працює. За рекомендацією Кабміну прийнято рішення перенести робочий день з 23-го на 28-ме серпня (субота).

Гаразд, давайте виплатимо напередодні. Але і тут ні: 21 і 22 серпня — вихідні дні (субота і неділя). Повертаємося ще назад. Аж до п’ятниці 20.08.2021 р. Бінго! От і виходить, що виплатити відпускні потрібно не пізніше 20.08.2021 р. — п’ятниці за тиждень до початку відпустки.

Чи є винятки?

Чи є випадки, коли можна не дотримуватись триденного правила? Так, є.

Якщо в працівника виникне необхідність піти у відпустку в стислі строки, він може в заяві попросити, щоб йому виплатили відпускні в інший строк, узгоджений між ним і роботодавцем. І це може бути менше ніж три календарних дні до початку відпустки. У цьому разі така виплата відпускних не класифікуватиметься як порушення трудового законодавства (див. листи Мінсоцполітики від 05.01.2012 р. № 7/13/133-12 і від 04.08.2016 р. № 430/13/116-16). Але це все ж крайній випадок. Підтримку надає ст. 7 Конвенції про оплачувані відпустки № 132, ратифікованої Україною 29.05.2001 р. Вона передбачає, що кожна особа, яка користується відпусткою, передбаченою в цій Конвенції, отримує за повний період такої відпустки принаймні свою нормальну чи середню зарплату, нараховану відповідно до методу, що визначається компетентним органом влади або іншим відповідним органом у кожній країні.

Суми, що належать до виплати, виплачують зацікавленій особі до відпустки, якщо інше не передбачено в угоді, що стосується цієї особи і роботодавця.

Водночас ст. 81 КЗпП передбачено, якщо міжнародним договором або угодою, в яких бере участь Україна, встановлено інші правила, ніж ті, що їх містить законодавство України про працю, то застосовують правила міжнародного договору або міжнародної угоди.

Отже, у заяві про надання відпустки працівник може зазначити: «Прошу виплатити суму відпускних, що належить мені, у найближчий термін, установлений для виплати зарплати/авансу». І згідно з нормами Конвенції про оплачувані відпустки № 132 виплата відпускних у інший, аніж триденний, строк буде цілком правомірною.

Жиленко Катерина

Бюджетна бухгалтерія, серпень, 2021/№ 30

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це



Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі