Інформація по темі "" | Публікації по тегу
09.08.21
210 0
Друкувати
Обране

Строк виплати відпускних: рахуємо дні правильно

За наказом керівника установи 23.08.2021 р. робочий день перенесено на суботу 28.08.2021 р. Працівник іде у відпустку з 27.08.2021 р. Коли потрібно виплатити відпускні цьому працівникові? (запитання з чату на порталі «Buhgalter.com.ua»)


Одразу «розкриємо карти»: виплатити відпускні слід не пізніше 20.08.2021 р. Чому так? Далі пояснимо.

Всім відоме правило: виплачувати відпускні потрібно не пізніше ніж за три дні до початку відпустки. Це передбачено ст. 21 Закону про відпустки та ст. 115 КЗпП. Проте, коли справа доходить до практичного застосування цього правила, виникає чимало запитань. Розглянемо їх і обов’язково знайдемо відповіді.

Календарні чи робочі?

Про які саме дні йдеться при визначенні триденного строку виплати відпускних: календарні чи робочі?

Відповідь знаходимо у листі Мінсоцполітики від 02.10.2019 р. № 1432/0/206-19. Фахівці Міністерства зазначили: у законодавстві йдеться саме про календарні дні.

Тому якщо між днем початку відпустки і днем виплати «пролягають» вихідні або святкові (неробочі) дні, то їх також враховуємо у триденний строк. Наприклад, працівник іде у відпустку 17.08.2021 р. — виплатити відпускні потрібно не пізніше 13.08.2021 р.

Як рахувати три дні?

Тут мається на увазі, з якого дня рахувати триденний строк? Наприклад, відпустка починається 16.08.2021 р. (понеділок). Коли слід виплатити відпускні: 12.08.2021 р. (четвер) чи 13.08.2021 р. (п’ятниця)?

Як показує практика, це досить спірне питання. Проте крапки над «і» розставляють фахівці Мінекономіки. У листі від 31.03.2020 р. № 3512-06/21620-07 вони зауважили: між днем виплати зарплати за час відпустки і днем початку відпустки має бути не менше трьох календарних днів. Тобто у розрахунок триденного строку не беремо ані день виплати відпускних, ані день початку відпустки.

Отже, рахуємо три «вільних» календарних дні від дня початку відпустки й отримуємо граничний день виплати відпускних. Якщо відпустка починається 16.08.2021 р., виплатити відпускні потрібно не пізніше 12.08.2021 р.

А якщо вихідний?

День виплати відпускних вирахували, але він припав на вихідний, неробочий, святковий день? Звісно, ніхто не примушує бухгалтера переривати відпочинок і виходити на роботу, щоб виплатити відпускні. Зробити це потрібно раніше — напередодні вихідних.

Майте на увазі: законодавство встановлює граничний строк для виплати відпускних. А це означає, що пізніше виплачувати не можна, а от раніше — будь ласка.

На головні три запитання відповіли. Тепер перейдемо до запитання користувача з чату на порталі «Buhgalter.com.ua».

Приклад. За наказом керівника установи 23.08.2021 р. робочий день переноситься на суботу 28.08.2021 р. Працівник іде у відпустку з 27.08.2021 р. Коли потрібно виплатити відпускні цьому працівникові?

Як ми вже зазначили вище, у цьому разі виплатити відпускні потрібно за тиждень до початку відпустки — не пізніше 20.08.2021 р. Наочно це зображено на схемі нижче.

Схема розрахунку строку виплати відпускних

Відпустка починається 27.08.2021 р. (у п’ятницю). Рахуємо назад три календарних дні (26, 25, 24 серпня). Отримуємо день виплати відпускних — 23.08.2021 р. (понеділок). Але у цей день установа не працює. За рекомендацією Кабміну прийнято рішення перенести робочий день з 23-го на 28-ме серпня (субота).

Гаразд, давайте виплатимо напередодні. Але і тут ні: 21 і 22 серпня — вихідні дні (субота і неділя). Повертаємося ще назад. Аж до п’ятниці 20.08.2021 р. Бінго! От і виходить, що виплатити відпускні потрібно не пізніше 20.08.2021 р. — п’ятниці за тиждень до початку відпустки.

Чи є винятки?

Чи є випадки, коли можна не дотримуватись триденного правила? Так, є.

Якщо в працівника виникне необхідність піти у відпустку в стислі строки, він може в заяві попросити, щоб йому виплатили відпускні в інший строк, узгоджений між ним і роботодавцем. І це може бути менше ніж три календарних дні до початку відпустки. У цьому разі така виплата відпускних не класифікуватиметься як порушення трудового законодавства (див. листи Мінсоцполітики від 05.01.2012 р. № 7/13/133-12 і від 04.08.2016 р. № 430/13/116-16). Але це все ж крайній випадок. Підтримку надає ст. 7 Конвенції про оплачувані відпустки № 132, ратифікованої Україною 29.05.2001 р. Вона передбачає, що кожна особа, яка користується відпусткою, передбаченою в цій Конвенції, отримує за повний період такої відпустки принаймні свою нормальну чи середню зарплату, нараховану відповідно до методу, що визначається компетентним органом влади або іншим відповідним органом у кожній країні.

Суми, що належать до виплати, виплачують зацікавленій особі до відпустки, якщо інше не передбачено в угоді, що стосується цієї особи і роботодавця.

Водночас ст. 81 КЗпП передбачено, якщо міжнародним договором або угодою, в яких бере участь Україна, встановлено інші правила, ніж ті, що їх містить законодавство України про працю, то застосовують правила міжнародного договору або міжнародної угоди.

Отже, у заяві про надання відпустки працівник може зазначити: «Прошу виплатити суму відпускних, що належить мені, у найближчий термін, установлений для виплати зарплати/авансу». І згідно з нормами Конвенції про оплачувані відпустки № 132 виплата відпускних у інший, аніж триденний, строк буде цілком правомірною.

Жиленко Катерина

Бюджетна бухгалтерія, серпень, 2021/№ 30

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цекоментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.