Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
19.03.19
42920 72
Друкувати
Обране

Виборчі комісії: оплата праці, ЄСВ та звітність

Як оплачується праця членів виборчих комісій, чи є така робота роботою за трудовим договором, як нараховується ЄСВ виборчими комісіями та подається звітність? Про все це — далі.


Формування виборчою комісією складу виборчих комісій не є прийняттям осіб на роботу. Виконання членом виборчої комісії своїх обов’язків у виборчій комісії (у тому числі на платній основі) не є роботою за трудовим договором та відбувається не на постійній основі, а упродовж чітко визначеного періоду. Виборча комісія, як і решта бюджетних установ, здійснює нарахування ЄСВ та подає обов’язкову звітність.

Оплата праці членів виборчих комісій

Виборчі комісії утворюються та ліквідуються за правилами, визначеними постановою № 11.

Питання оплати праці членів територіальних виборчих комісій визначено в законодавстві про вибори (ст. 40 Закону № 474, ст. 47 Закону № 4061, ст. 28 Закону № 595, ст. 61 Закону № 5475).

Формування комісією чи відповідною територіальною виборчою комісією за поданням визначених суб’єктів складу територіальних виборчих комісій не є прийняттям осіб на роботу. Так само припинення у визначених законом порядку та випадках повноважень членів відповідних виборчих комісій не є звільненням їх з роботи. Члени територіальних виборчих комісій у трудові правовідносини ні з Центральною виборчою комісією, ні з територіальними виборчими комісіями не вступають та не є працівниками таких комісій.

Виконання членом територіальної виборчої комісії своїх обов’язків у виборчій комісії (у тому числі на платній основі) не є роботою за трудовим договором та відбувається не на постійній основі, а упродовж чітко визначеного періоду.

При цьому для членів територіальних виборчих комісій на час виборчого процесу з підготовки та проведення відповідних місцевих виборів зберігається місце роботи та середній заробіток (ст. 119 КЗпП).

Оплата праці члена виборчої комісії, комісії всеукраїнського референдуму, звільненого від виконання виробничих або службових обов’язків за основним місцем роботи, не може бути нижчою від його середньої заробітної плати за основним місцем роботи. У разі коли середня заробітна плата члена виборчої комісії, комісії всеукраїнського референдуму за основним місцем роботи нижча від розміру мінімальної заробітної плати, розмір оплати праці такого члена комісії визначається з огляду на вимоги постанови № 966. У разі коли місячна заробітна плата нижча від визначеного законом розміру мінімальної заробітної плати, заробітна плата встановлюється на рівні відповідного розміру мінімальної заробітної плати.

Порядок оплати праці члена виборчої комісії, який виконує свої повноваження у виборчій комісії на платній основі, визначено постановою № 687.

За рішенням виборчої комісії голова, заступник голови, секретар, а в разі їх відмови — інші члени територіальної виборчої комісії (загальною кількістю не більше ніж три особи), дільничної виборчої комісії (загальною кількістю не більше ніж дві особи) протягом виборчого процесу можуть виконувати свої повноваження у виборчій комісії на платній основі на підставі цивільно-правового договору, укладеного між ними та виборчою комісією. Підставою для укладення цивільно-правового договору є рішення виборчої комісії про виконання членами виборчої комісії повноважень на платній основі.

Для членів виборчих комісій, звільнених від виконання виробничих або службових обов’язків за основним місцем роботи, розмір оплати праці не може бути нижчим від середньої заробітної плати за основним місцем роботи, але не вищим від розміру заробітної плати відповідного сільського, селищного, міського голови або голови відповідної ради.

Розмір оплати праці члена виборчої комісії, який є пенсіонером або особою, яка тимчасово не працює, не може бути нижчим від розміру мінімальної заробітної плати, встановленого на дату її нарахування.

Отже, в виборчих комісіях працюють особи за умови укладання договору ЦПХ або на умовах залучення.

ЄСВ

Виборчі комісії беруться на облік в контролюючих органах як бюджетні установи, оскільки їх фінансування здійснюється за рахунок коштів Держбюджету України.

Виборча комісія, як і решта бюджетних установ, здійснює нарахування ЄСВ та подає обов’язкову звітність відповідно до вимог Закону про ЄСВ:

  • нараховує ЄСВ на суму заробітної плати кожної застрахованої особи за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі;
  • базою для нарахування ЄСВ для роботодавців, які використовують працю фізичних осіб на умовах цивільно-правового договору, є винагорода, що виплачується такій фізичній особі за виконання робіт (надання послуг);
  • ЄСВ сплачується не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом (календарним місяцем);
  • звітність подається за місцем взяття на облік відповідно до Порядку № 435.

Звітність

Звіт з ЄСВ (форма № Д4) формується на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які нараховується ЄСВ.

Таблиця 5

Якщо з членом виборчої комісії уклали договір ЦПХ, то цю інформацію про особу слід відобразити в таблиці 5 звіту з ЄСВ. Реквізити 12 — 15, 18 та 19 таблиці 5 для осіб, з якими укладено договір ЦПХ, не заповнюються.

Осіб, які залучені до роботи в виборчих комісіях і з якими не укладали угоди ЦПХ, в таблиці 5 звіту з ЄСВ не відображають.

Таблиця 6

У цій таблиці звіту з ЄСВ членів виборчої комісії, які уклали договір ЦПХ або залучені до роботи, відображають з кодом застрахованої особи «64».

Валентина Боршовська
заступник директора Департаменту інформаційно-аналітичних систем та електронних реєстрів Пенсійного фонду України

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це

Коментарі (72)
Оля
19.03.2019
Добрий вечір!!! Дуже актуально і доречно. Я правильно зрозуміла:1. Хто на платній основі не отримує виплат за основним місцем роботи чи допомоги з безробіття?
Павло Оля
19.03.2019
Оля, праця, пов’язана з організацією підготовки і проведення виборів Президента України, осіб, визнаних в установленому законом порядку безробітними, у складі виборчих комісій, не є підставою для зняття цих осіб з обліку в державній службі зайнятості як таких, що шукають роботу, або для припинення виплати їм допомоги по безробіттю та інших видів соціальної допомоги. Про це йдеться в постанові ЦВК від 08.04.2014 р. № 226. Член виборчої комісії, звільнений від виконання виробничих обов’язків за основним місцем роботи, зарплату отримує тільки у виборчому органі.
Міла Павло
20.03.2019
З основного місця роботи потрібно видавати довідку про середній заробіток , за 2 попередніх місяця ?
Павло Міла
20.03.2019
Так, за 2 місяці. Це передбачено абзацом третім пункту 2 Порядку № 100: "У всіх інших випадках збереження середньої заробітної плати середньомісячна заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за останні 2 календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов'язана відповідна виплата".
Лера
20.03.2019
А сколько в этом году платят секртарю, членам комисии?
Павло Лера
20.03.2019
Місячна заробітна плата членів окружних виборчих комісій з виборів Президента України в залежності від кількості виборчих дільниць у виборчому окрузі наведена в додатку 1 до постанови КМУ від 28.07.2004 р. № 966. На цей час ці суми замалі, тому треба керуватись абз.4 п.1 цієї постанови, а саме: "Установити, що у разі, коли місячна заробітна плата, зазначена у додатках до цієї постанови, нижча від визначеного законом розміру мінімальної заробітної плати, заробітна плата встановлюється на рівні відповідного розміру мінімальної заробітної плати".
Оксана
20.03.2019
Добрий вечір! Якщо працівник дитячого садка буде членом комісії 31.03.2019р., то в понеділок 01.04.2019р. за нею буде збережено середній заробіток чи їй треба брати на цей день відпустку за власний рахунок?
Павло Оксана
20.03.2019
Згідно ст. 119 КЗпПУ середній заробіток за працівником зберігається на час виконання ним державних або громадських обов’язків, якщо за чинним законодавством України ці обов’язки можуть здійснюватись у робочий час. На час виконання обов’язків у виборчій комісії працівник звільняється від виконання обов'язків за основним місцем роботи. За основним місцем роботи за цей період ніяких виплат, пов'язаних з виборами, проводити не потрібно. Все оплачує окружна виборча комісія за рахунок виборчого фонду.
Анна Павло
24.03.2019
Тобто, повинні оплатити зароб. плату членам комісії на платній основі, та тим, хто залучений до роботи член комісії, який наприклад діжурить на двк в свій робочий час? Який документ є підставою для овк, щоб оплатити?
Павло Анна
25.03.2019
Читайте постанову ЦВК від 08.04.2014 р. № 226 "Про Порядок оплати праці членів окружних та дільничних виборчих комісій з виборів Президента України". Там все доступно розписано. З постановою можна ознайомитись за посиланням: http://www.zarplata.co.ua/?p=8491


Павло
20.03.2019
Ця стаття для всіх видів виборів, а конкретно для виборів Президента дивіться постанову Центральної виборчої комісії від 08.04.2014 р. № 226 "Про Порядок оплати праці членів окружних та дільничних виборчих комісій з виборів Президента України".
Павло
20.03.2019
При цьому, оплата праці члена виборчої комісії, звільненого від виконання виробничих або службових обов’язків за основним місцем роботи, не може бути нижчою від його середньої заробітної плати за основним місцем роботи. Оплата праці члена виборчої комісії, який є пенсіонером або особою, яка тимчасово не працює, не може бути нижчою від розміру мінімальної заробітної плати, встановленого на момент її нарахування.
Світлана
20.03.2019
А як відобразити зарплату членів виборчих дільниць (без ЦПХ) в 1 дф? Дата прийняття і звільнення?
Марія
20.03.2019
як відобразити в звіті по ЄСВ за основним місцем роботи,і що з доплатою по ЄСВ ,адже місяць буде не повністю відпрацьовано????
а у нас Марія
26.03.2019
Мене це теж цікавить!
а у нас а у нас
26.03.2019
подивилася, що робила в 2015 році -(вже й забула!) - показуємо, як просто працюючого, якщо цілий місяць немає зарплати, то просто ставимо в нарахованому доході 0 і доплату до мінім не проводимо, якщо не повністю, дивимося по зарплаті - не вистачає, тоді проводимо доплату.
Наталія
21.03.2019
Яка ознака доходів в 1 дф?
Марія
21.03.2019
Чи можуть педагогічні працівники бути членами виборчих комісій? Закон про освіту говорить що педпрацівник не може брати участі у політичних заходах. Отже чи є вибори політичним заходом???
Павло Марія
21.03.2019
Вибори це не політичний захід. Хто може брати участь у складі виборчих комісій при проведенні виборів Президента України, а хто ні, сказано в Законі України "Про вибори Президента України" (ст 23, 24).
Марія
21.03.2019
Хто небудь відповість на наши запитання?????
Анатолій
22.03.2019
Як проводиться безпосередньо виплата за роботу у виборчих дільницях: по відомості чи на картки певних банків? Нас поставили перед фактом що гроші будуть нараховуватись на картки, хоча майже всі на семінарі були проти цієї схеми.
Галина
26.03.2019
У мене питання щодо оплати роботи за день проведення виборів (31.03). Чи треба з членами комисии укладати ЦПД на цей день?
Марія
26.03.2019
Як на роботі правильно оформити і оплатити, якщо співробітник приніс довідку про увільнення від роботи у звязку з участю у виборах на безоплатній основі? Я так розумію кадри видають наказ про увільнення із збереженням заробітної плати?
Галина
03.04.2019
Я працюю в садочку вихователем, на період виборів була зам.голови ДВК. Поєднувала обидві роботи одразу. Освіта мені вже видала зарплату за березень. Що тепер я не отримаю заробітню плату від ОВК?
Сергій
04.04.2019
А як в звіті по ЄСВ за основним місцем роботи, вказати не оплату праці на момент виконання роботи в ДВК?
Ірина
08.04.2019
Якого числа нам нарахують заробітню платню?....Бо в постанові нічого не сказано за термін.
ДЯкую
Юлія
12.04.2019
Сьогодні вже 12 квітня. Але зарплатні за роботу в виборчій комісії так і не перерахували. Також цікавить, в який термін виплачується зарплатня.
Олена Юлія
14.04.2019
до 20 квітня по Закону
офелія
12.04.2019
чи має право голова ДВК, видану премію членам комісії від ОВК, пустити на покриття якихось власних кошт, що були витрачені під час організації та облаштування дільниці до виборів?????
Світлана офелія
12.04.2019
Юридично ні, але яким коштом на Вашу думку голова "повинна була забезпечити" виконання певної роботи по облаштуванню дільниці?
Офелія Світлана
17.04.2019
Тим коштом , що закладено у кошторисі і видано з Держбюджету на організацію проведення виборів Президента.
Анна
12.04.2019
Нарахували гроші за роботу в виборчій комісії 216,5 грн. Чому так мало? Чи будуть якісь ще доплати? Від партії Тимошенко Ю. взагалі не заплатили нікому. Чи будуть ще нарахування від партій чи всі виплати вже проведені?
Татьяна Анна
15.04.2019
І нам тільки 216 грн нарахували. Сказали, що це за березень.Ми ж здавали два табелі: один за березень, а другий - за квітень. То за квітень в другому табелі, то будуть кошти пізніше.
Анна Анна
17.04.2019
Яка Ви область? Нам також від Тимошенко нічого не заплатили.
Алла
14.04.2019
14.04.2019 - члени виборчих комісійй досі не отримали нарахування за 2-3 дні роботи + нарахування за роботу на платній основі (членів)..
Підкажіть будь ласка, як довго це все згідно закону може тягнутись?
Чи є якісь чіткі строки, терміни оплати праці членам виборчих комісі, якщо є то посилання на ці постанови/рішення/статті закону киньте будь-ласка..
Можливо є якісь постанови/рішення/статті, які б забороняли бухгалтерії не нараховувати заробітну плату....
Татьяна
15.04.2019
Доброго дня. Протоколи по підрахунку голосів були підписані ДВК: перший - 31 березня, а другий - 1 квітня. ОВК прийняла протоколи від ДВК 1 квітня.В табелі робочого часу проставлено "Р" 31 березня та 1 квітня. Чи вплине на зарплатню один підписаний протокол 31 берзням? Нарахується зарплата за дві доби?Дякую.
Анастасия
15.04.2019
Доброго дня, у нас досi не заплатили нiкому за роботу в комicii. Як довго ще чекаты?
Оксана
15.04.2019
Я ніде не оформлена на роботі,маю троє дітей, одній дитині 5 років.Яку суму я мала отримати,як член дільничної виборчої комісії?
Аліса
16.04.2019
Поясніть будь-ласка, яка сума буде нарахована і коли і як буде виплачена курсанту поліцейської академії, який будучи на стажуванні охороняв бюлетні на виборчій дільниці. Дякую.
оксана
16.04.2019
Добрий день! Була на виборах секретарем з основного місця роботи не звільнялася,а пішла в профвідпустку получила кошти за вибори ,але окружна комісія вимагає повернення коштів .Поясніть чому,якщо я була в відпусці?
Юрій
16.04.2019
Доброго дня. Я працював членом двк і не отримав заробітну плату. В табелі голова двк мене подала, але бухгалтерія не зробила перерахування на банк. Мене просто немає в списках. А бухгалтерію вже розпустили. Куди мені звернутися щоб отримати кошти?
Віталій
16.04.2019
Доброго дня питання таке- я є ФОП 3 групи ,у нашій двк сказали що як секретарем оплати не може бути, чи це правда ?
Оксана
16.04.2019
Скажіть ,скільки має отримати секретар у другому турі,якщо працюєм з 15 квітня?
Наталія
17.04.2019
Скільки має отримати голова ДВК за 2 дні?
Тамила
17.04.2019
Добрый день .меня интересует такой вопрос голове ДВК платят ток как звильнений?? больше выплат не будет?? И хочу подякуваты Юлии Тимошенко за то что не заплатила нам за выборы!!!
Тамила
17.04.2019
На сколько я поняла никому нет дела до нас!! Знаете как это называется "Мы хотим стать президентами за ваши деньги " Бардак везде!! я не первый раз участвую в выборах.но еще такого бес предела и бардака никогда не было..О какой оплате может быть речь ?? нам дадут копеки шоб не гавкали если еще вообще дадут)) всем удачи на втором туре))
Олеся
19.04.2019
Не отримала зарплату як член виборчої комісії. До кого звертатися якщо окружна комісія вже нова, попередня розформована, ніхто не може надавати відповіді І чи могла голова комісії отримати менше за секретаря? Чому так вийшло, різниця у 1500 грн. Де можна це дізнатися. Дякую
Олеся Олеся
02.05.2019
Нема поняття "нова" окружна комісія, овк є одна юрилична особа, просто змінили склад... Вам треба звертатися до існуючої овк, незалежно від зміни голови та інших членів овк...
Таня
19.04.2019
Скажить будласка скилькы повынен отрыматы водий на выборчий комисии
Анна
20.04.2019
Какая зарплата членам ДВК по 137 округу?
Валерій
21.04.2019
Член ДВК, протоколи здали в понеділок в 00,30хв, окружна виборча подала як роботу за два дні, в понеділок був на роботі, а в середу бухгалтер де я офіційно працюю попередила , що за понеділок вищитає зарплату, іщо потрібно написати заяву на відпустку за понеділок без збереження зарплати. Правомірні її дії?
Надія
22.04.2019
Так "паритись" за "не нижче min зарплати"?!
Це що, черговий "Кватал_Президент-2019"
Інна
01.05.2019
Коли буде зарплата за другий тур виборів?
Катя
02.05.2019
Коли буде виплата заробітної плати за другий тур і де можна побачити офіційні дані про заробітну плату за вибори
Раиса
07.05.2019
Скажите пожалуйста, куда обращаться, ещё не выплатили денег за выборы 31 марта как члену комиссии, голова выборчего участка перечислила деньги в бухгалтерию райисполкома, а они не выплачивают, на банк не перечисляют, куда обратиться?
карина
07.05.2019
не віплатили деньги за первій тур, буду писать в держ працю, подала иск в суд и в кру еще пойду, а что делать ?
Инна
08.05.2019
Уже начали выплачивать зарплату членам двк за второй тур, или ещё нет?
Тетяна
08.05.2019
доброго дня! Я працювала на виборах 2019 року на платній основі, мені прийша СМС про отримання коштів, та в звязку з тим, шо я була в лікарні, не змогла вчасно отримати їх. Тепер звернулася в відділення Ощадбанку, а гроші повернулися відправнику, тобто в ТВО 139. Як мені повернути кошти, чи знову нас наша держава гарно нрагріла)))) дякую за відповідь
Тома
17.05.2019
Добрый день!! Почему ЦВК не оплатило за выборы тем членам комиссии которые были поставленные от ЦВК ?? Это как понимать?? мы работали даром так сказать как волонтеры?? Большое спасибо!! Осенью сами будете сидеть на выборчих дильныцях !!
Лана Тома
22.05.2019
Вже всим і все заплатили. Якщо ви не отримали ще за другий тур, звертайтесь до вашої голови ДВК чи включила вона вас до табелю
Алла
21.05.2019
я працюю на державній роботі. Бухгалтерія не включає дохід, який я отримала як голова ДВК для нарахування відпускних. Чи це правомірно і на які статті Закону посилатися?
Ольга
28.05.2019
Я була на виборах головою виборчої комісії вперше.Про платну основу нічого не знала.Чекаючи місяць на свої гроші, отримала від держави 432грн.Для мене це був шок, так як на час виборів я була на 5 міс.вагітності, а удома ще двоє дітей,молодшому 1,5 міс.,а старшому 12 років.Називається,хотіла заробити.Зате прості члени ДВК отримали більше 3000тис.Мені пояснили,що мої гроші якраз і взяв хтось із них,а це карається статтею.Чи можу я зараз повернути свої гроші і як??? Дякую.
Подробиці: https://buhgalter.com.ua/articles/trudovi-vidnosini/viborchi-komisiyi-oplata-pratsi-yesv-ta-zvitnist/
Тетяна
27.06.2019
Чи можу я в період своєї відпустки за основним місцем роботи працювати членом окружної виборчої комісії на платній основі?Чи розповсюджується дія Листа МПСП України 18-429 від 06.08.2004 р. на мій випадок?
Тетяна
08.07.2019
Якщо ,на даний час я знаходжуся у відпустці, працюю на пів ставки чи можу я оформитися на платну основу у ДВК.??
Іра
08.07.2019
Якщо заступник у відпостці то він отримує зароітню плату у двк чи отримує гроші як член комісії лише 432 грн.
Наталія
10.07.2019
Доброго вечора! Хотіла запитати чи буде впливати зарплата голові комісії на платній основі, якщо я по догляду за дитиною інвалідом та отримую малозабезпечені виплати???? Розясніть будь ласка;!!
Ярослав
24.07.2019
Здравствуйте. Я член ОВК не на платной основе , нахожусь на больничном. Вопрос заключается в оплате , в протоколе и росписи в протоколах. Если не все расписались он считается полноценным ? Партия меня не отзывала.
Наталия
24.07.2019
Стою на учёте в центре зайнятости.Спрашивала своего специалиста,могу ли я работать на выборах и нужно мне сниматься с учёта или нет.Она сказала,что могу и никаких проблем не будет.Но я работаю на платной основе и мне кажется,.что так нельзя.Подскажите,как должно быть.
Анна Наталия
30.07.2019
Якщо Ви уклали договір про виконання обов'язків члена комісії, тоді Вам необхідно написати заяву про відмову від послуг служби зайнятості в зв'язку з Вашим працевлаштуванням та надати ксерокопію даного договору. В іншому випадку, через деякий час, Ви змушені будете повернути отриману допомогу по безробіттю за період з дати укладання договору по кінцеву дату отримання виплат.
Инна
23.08.2019
Здравствуйте! Подскажите пожалуйста должна ли оплата на выборах( работала заступником на платной основе) входить в зароботную плату по основному месту работы для перерасчета средней зарплаты для начисления отпускных.
Лена
24.02.2020
Як вказувати в декларації про дохід від виборів?
Аня
24.02.2020
Якщо я держслужбовець в декреті,чи можу я приймати участь у виборах?
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд