Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
30.06.15
16632 1
Друкувати
Обране

Відпускна пора у бюджетників у липні-листопаді: «time to коригування»

Літо — спекотна пора. А для бухгалтера вдвічі спекотніша — йому доводиться працювати в поті чола, адже основна маса відпусток припадає на цей час. А що потрібно бухгалтеру-бюджетнику, крім стандартного розрахунку відпускних?


Правильно — відкоригувати заробіток, якщо підвищувалися оклади*! Основні моменти — нижче.

Бюджетні організації зобов’язані проводити коригування зарплати на коефіцієнт підвищення посадового окладу (тарифної ставки). Його непроведення є порушенням трудового законодавства. А ось госпрозрахункові підприємства можуть проводити таке коригування виходячи з фінансових можливостей (лист Мінпраці від 24.10.2008 р. № 696/13/84-08 // «ОП», 2008, № 10, с. 4).

Коригування сум виплат, що обчислюються виходячи з середньої зарплати, передбачене п. 10 Порядку № 100**. Проводять його у випадках, коли в розрахунковому періоді підвищувались посадові оклади (тарифні ставки) згідно з актами законодавства. Алгоритм дій такий:

** Порядок обчислення середньої заробітної плати, затверджений постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100.

 

Виходячи з відкоригованої заробітної плати в розрахунковому періоді, визначають середньоденну (середньогодинну) зарплату.

Розрахувати коефіцієнт підвищення (К) просто: новий оклад (А) поділіть на оклад до підвищення (В):

 

Якщо в розрахунковому періоді оклад підвищувався неодноразово, то коефіцієнт розраховують окремо за кожен період підвищення.

Зверніть увагу: коефіцієнти коригування визначають окремо для кожного працівника. Але це тільки одне з правил коригування. Інші шукайте в «ОП», 2015, № 3, с. 25.

Коригування середньої зарплати актуальне для працівників, посадові оклади яких визначають на основі ЄТС. Але, як і раніше, при виході працівників у відпустку в липні — листопаді 2015 року коригувати середній заробіток потрібно буде не всім. Пояснення просте: у розрахунковому періоді для обчислення відпускних посадові оклади згідно з постановою КМУ від 25.03.2014 р. № 110 підвищувалися тільки працівникам 2 — 6-го тарифних розрядів. Для 1-го, а також 7 — 25-го тарифних розрядів підвищення окладів не було. Тому коригувати заробіток таких працівників не потрібно.

Важливо! У липні — листопаді 2015 року коригуйте зарплату працівників 2 — 6 тарифних розрядів за ЄТС.

У таблиці на с. 21 наведено коефіцієнти коригування зарплати для таких працівників. Користуватися нею просто: у колонці 1 шукайте місяць виходу у відпустку, у колонці 2 — тарифний розряд згідно з ЄТС. В інших колонках (з 3-ї по 20-ту) зазначені місяці 2014 — 2015 років, що включають до розрахункового періоду для обчислення відпускних (прочерк у графі означає, що місяць до розрахункового періоду не входить), і проставлені вже розраховані коефіцієнти коригування. Коригування здійснюється шляхом множення нарахованої зарплати за кожен розрахунковий місяць на свій коригуючий коефіцієнт.

Приклад. Працівник (6-й тарифний розряд за ЄТС) іде у відпустку 06.07.2015 р. Доплат і надбавок немає.

Знайдемо в таблиці для кожного місяця розрахункового періоду (липень 2014 року — червень 2015 року) коефіцієнти коригування. Оскільки оклад підвищувався 1 жовтня 2014 року, то заробіток липня — вересня 2014 року множимо на коефіцієнт підвищення 1,0227 (1263 грн. : 1235 грн.), заробіток за жовтень 2014 року — червень 2015 року — не коригуємо (коефіцієнт = 1).

 

 

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Газета «Оплата праці»Коментарі (1)
Мара
30.06.2015
а это нужно делать только бюджетникам или хозрасчетникам тоже?
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд