Інформація по темі "" | Публікації по тегу
26.08.21
251 0
Друкувати
Обране

Відпускні: якщо є винагорода за рік

Останні дні літа… Хочеться ще насолоджуватися відпочинком і морем, та ми вас повертаємо до суворої реальності — до розрахунку відпускних.

У листі від 31.05.2021 р. № 4711-06/29952-07 (див. у «Щодо обчислення середньої заробітної плати у разі виплати премії за два місяці або більш тривалий період») Мінекономіки зробило висновки, що якщо ви розрахували та виплатили відпускні, а потім нарахували премію (річну чи квартальну) за місяці, що входять до розрахункового періоду, то необхідно здійснити перерахунок середньої зарплати з урахуванням частини премії, що відноситиметься до місяців розрахункового періоду.

З 12.12.2020 р. запрацювали нові правила розрахунку середньої зарплати згідно з Порядком № 100. Про це ми писали у статті «Порядок № 100: що скасовано, змінено, уточнено?» // «ОП», 2020, № 24. Оскільки окремі норми цього Порядку конче потребували пояснень, Мінекономіки надало їх на своєму сайті, а ми прокоментували у статті «Порядок № 100: набуття чинності змінами та коригування» // «ОП», 2021, № 1.

Про які норми йдеться? Зокрема, про ті, що стосуються включення до розрахунку премій та інших виплат, нарахованих за два місяці чи більш тривалий період.

1. При розрахунку такі премії (виплати) розподіляємо за місяцями, ЗА які вони нараховані, пропорційно фактично відпрацьованим у них робочим дням. До розрахунку середньої включаємо розподілені суми премії за місяці, що увійшли до розрахункового періоду.

2. Якщо в подальшому працівникові нарахують виплати за місяці, що увійшли до розрахункового періоду, середню зарплату доведеться перерахувати заново та доплатити працівникові.

І якщо пункт 1 бухгалтерська спільнота прийняла, то щодо пункту 2 постійно звучить запитання: «Де це написано?». Дійсно, в Порядку № 100 немає норми, де було б прямо чорним по білому сказано: «Перераховуй!». Тут слід аналізувати Порядок у цілому. Саме на це звертає увагу Мінекономіки в листі, що коментується. А ми нагадаємо, що це відомство наділено правом роз’яснювати положення Порядку № 100. Розглянемо головні тези листа.

Розраховуємо середню зарплату за розрахунковий період. Якщо говоримо про відпускні, то в загальному випадку це 12 календарних місяців, що передують місяцю надання відпустки.

До розрахунку включаємо виплати, нараховані не в місяцях, а ЗА місяці розрахункового періоду. Так, в абзацах другому та третьому п. 3 Порядку № 100 зазначено, що всі виплати, у тому числі й премії, відносяться до доходу тих місяців, ЗА які вони нараховані. При цьому премії та інші виплати, які виплачуються за 2 — 12 місяців, ураховують у частині, яка відноситься до тих місяців, що входять у розрахунковий період.

Тобто виплата може бути нарахована за межами розрахункового періоду, але за місяці, що увійшли до розрахункового періоду. І таку виплату слід уключити до розрахунку «відпускної» середньої зарплати.

Саме тому Мінекономіки наполягає, що після нарахування премії за певний період (наприклад, за квартал чи за рік), у разі коли місяці, за які вона нарахована, входять до розрахункового періоду, необхідно здійснити перерахунок середньої з урахуванням частини премії, що відноситиметься до місяців розрахункового періоду.

Наостанок зазначимо, що планується знову підкоригувати Порядок № 100 та змінити механізм включення до розрахунку середнього заробітку премій та інших стимулюючих виплат.

Ушакова Лілія

Оплата праці, серпень, 2021/№ 16

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це



Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі