Інформація по темі "" | Публікації по тегу
05.02.21
29975 1
Друкувати
Обране

«Зарплатний» аванс: топова дюжина запитань

На пошту редакції надходить багато запитань стосовно розрахунку та виплати авансу. Того самого, що є зарплатою за першу половину місяця. Чи можна його не виплачувати за проханням працівника або ж, навпаки, виплатити всю зарплату наперед у дату авансу? Що за це «світить»? Чи платити аванс суміснику? Чи утримувати аліменти з авансу? Запитань дуже багато. Тож наша стаття — це така собі паличка-рятівниця, де ви знайдете на них відповіді.


 

Загальні правила

Спочатку трохи пройдемось теорією та з’ясуємо, що таке перша половина місяця.

Першою половиною місяця вважаються 15 календарних днів з 1-го по 15-те число, а другою половиною — з 16-го по 30-те (31-ше). На це фахівці Мінпраці та Мінсоцполітики неодноразово звертали увагу. Зокрема, у листі № 13051. Не забуваємо про лютий — найкоротший місяць у році. У цьому місяці друга його половина буде з 16 по 28 (29) лютого.

1 Лист Мінсоцполітики від 23.07.2018 р. № 1305/0/101-18/28.

Саме за цю кількість днів, або кількість годин за ці дні, слід виплачувати аванс.

Періодичність та строки виплати зарплати. Вимоги до строків та періодичності виплати зарплати встановлені в ст. 115 КЗпП і ст. 24 Закону про оплату праці2. І тут є 4 важливих правила.

2 Закон України «Про оплату праці» від 24.03.95 р. № 108/95-ВР.

Зарплата виплачується не рідше 2 разів на місяць. Це мінімальна кількість виплат зарплати на місяць.

Але ніщо не заважає роботодавцеві виплачувати зарплату своїм працівникам частіше, наприклад 3 рази на місяць.

Про це також йдеться у листі № 1305. Так само зарплату можна виплачувати щотижня або щодекадно.

Проміжок часу між виплатами — не більше 16 календарних днів.

Проводити виплату слід не пізніше 7 днів після закінчення періоду, за який вона здійснюється.

Друге та третє правило сформували сталу практику. Зарплату виплачують за першу половину місяця з 16-го до 22-го числа цього ж місяця, за другу половину місяця — з 1-го по 7-ме число наступного місяця.

Наприклад, дата виплати авансу — 16-те число, а зарплати — 1-ше число; дата виплати авансу — 22-ге число, а зарплати — 6-те число тощо.

Такий приклад наводять фахівці Мінсоцполітики у листах № 1305 та № 16803І тут же вони наголошують, що конкретні терміни виплати зарплати установи, організації встановлюють cамостійно в колективному договорі або іншому нормативному акті роботодавця.

3 Лист Мінсоцполітики від 19.11.2019 р. № 1680/0/206-19.

Виплачувати зарплату потрібно у робочі дні за графіком роботи установи (організації).

Якщо день виплати авансу або зарплати припадає на вихідний, святковий (неробочий) день, то проводити виплату потрібно напередодні — у найближчий робочий день.

Розмір авансу. Мінімальний розмір авансу встановлений усе тими ж ст. 115 КЗпП і ст. 24 Закону про оплату праці. Там передбачено, що розмір зарплати за першу половину місяця має бути не менше плати за фактично відпрацьований час із розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника. Водночас роботодавець може встановити розмір авансу й у більшому розмірі.

Головне — зазначити це в колдоговорі або положенні про оплату праці.

На практиці застосовують два варіанти встановлення розміру авансу:

• виходячи з фактично відпрацьованого часу. Цей показник буде змінюватись щомісячно. Адже кількість робочих днів у кожному місяці різна;

• у фіксованому розмірі. Встановлюється певний відсоток від окладу. При цьому тут також свою роль відіграє кількість робочих днів.

Для дотримання вимог ст. 115 КЗпП і ст. 24 Закону про оплату праці розмір фіксованого відсотка для виплати авансу треба встановити так, щоб сума авансу була більше 50 % від окладу для усіх місяців. Тому можна встановити фіксований відсоток для виплати авансу із запасом, наприклад 60 % від окладу або більше.

А тепер перейдемо до запитань.

1. У колективному договорі установи встановлені такі строки виплати авансу і зарплати: «останній день періоду, за який проводиться виплата». Чи є це порушенням?

Ні. Це не порушення. Давайте поглянемо на третє правило із тих, що зазначені вище. Воно говорить: проводити виплату слід не пізніше 7 днів після закінчення періоду, за який вона здійснюється. Тобто законодавчо встановлені граничні строки виплати авансу та зарплати.

Пізніше — не можна. А раніше — виплачуйте на здоров’я.

Так, наприклад, на практиці саме бюджетні установи датою виплати авансу та зарплати встановлюють останній день періоду, за який проводиться виплата. Це робиться для того, аби уникнути кредиторської заборгованості із зарплати.

Тобто 15-го числа поточного місяця виплачують аванс. А зарплату за другу половину місяця виплачують в останній день місяця — 30-го або 31-го числа (28/29 лютого). Ще раз повторимо: це не порушення трудового законодавства.

2. Дата виплати авансу припала на вихідний. Тому виплату провели у п’ятницю. Чи потрібно тепер виплачувати зарплату також раніше передбаченого строку, аби дотриматись правила «16-денного проміжку»?

Ні. Якщо аванс виплатили раніше загального встановленого строку за рішенням роботодавця, то строк виплати зарплати (за другу половину місяця) не змінюється.

На це звернули увагу фахівці Мінсоцполітики у листах № 1305 та № 1680. Тобто 16-денного проміжку часу між виплатами авансу і зарплати у цьому випадку можна не дотримуватись.

3. У день виплати авансу працівник буде перебувати у відпустці. Тобто для нього цей день неробочий. Чи потрібно виплатити йому аванс перед відпусткою — разом із відпускними?

Таке часто трапляється. Працівник іде у відпустку в проміжок часу, який випадає на строк виплати авансу. Наприклад, працівник іде у відпустку з 14.12.2020 р. по 28.12.2020 р. Строки виплати зарплати в установі: 1-го і 16-го числа кожного місяця.

Правило 4 говорить: виплачувати зарплату потрібно у робочі дні за графіком роботи установи (організації). Акцент на робочі дні саме установи, а не самого працівника. Адже підлаштуватись під кожного працівника неможливо. Хтось — хворіє, хтось — у відпустці. До того ж роботодавець не зобов’язаний виплачувати аванс раніше встановленого строку разом з відпускними. Якщо є така необхідність, то зробити це можна.

Інший випадок, якщо відповідна норма про виплату авансу (зарплати) перед відпусткою прописана у колективному договорі. Тоді так тому й бути. Проте ця норма, імовірніше, пережиток минулого. Вона може бути передбачена для тих працівників, які отримають гроші у касі. А тому не можуть прийти за зарплатою під час відпустки. Але ж переважній більшості працівників зарплата давно перераховується на банківський рахунок (зарплатну картку). Тому проблем із її виплатою у неробочий для працівника день не буде. Гроші надійдуть у загальний установлений строк — робочий для установи день.

4. Працівник просить виплачувати йому зарплату один раз на місяць. Чи можна так зробити, якщо від нього є відповідна заява?

Так робити не слід. Буква закону чітко говорить: зарплату потрібно виплачувати не рідше 2 разів на місяцьчерез проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів.

А якщо працівник у заяві просить виплачувати йому зарплату один раз на місяць? Це не аргумент для того, щоб наражати себе на штрафи за порушення строків виплати зарплати. Які саме? Про це трохи пізніше.

Ви все одно зобов’язані розрахувати суму авансу й перерахувати її на рахунок працівника (якщо зарплата виплачується в безготівковій формі).

А працівник уже на свій розсуд буде знімати кошти у потрібний йому час.

Якщо ж зарплату видають із каси установи, то отриману з банку суму потрібно оприбуткувати в касі, а потім після закінчення 5 робочих днів депонувати її, щоб виплатити разом із зарплатою за другу половину місяця.

5. Працівник просить виплатити йому всю суму зарплати за грудень наперед — у день виплати авансу. Йому потрібні гроші для лікування дружини. Чи можна провести таку виплату?

Ми не радимо так робити. Адже в цьому випадку так само, як і в попередньому запитанні, мова іде про порушення трудового законодавства. А саме — порушення строків виплати зарплати.

Є інший варіант — допомога для вирішення соціально-побутових питань. Саме таку допомогу можна надати працівнику у випадку складної життєвої ситуації.

У тому числі й на лікування дружини.

Зазвичай така допомога виплачується у розмірі посадового окладу або середньомісячної зарплати.

Причому для кожної галузі бюджетної сфери цей розмір прописаний у відповідному нормативному документі.

Детальніше про це ви можете прочитати у журналі «Бюджетна бухгалтерія» 2019, № 24, с. 3№ 29, с. 162020, № 6, с. 13.

6. В установі є працівники-вахтовики. Графік роботи — «15 на 15»: 15 днів працюють, а наступні 15 днів відпочивають. Як правильно виплачувати аванс, якщо дні відпочинку припадають на період:

  • з 1-го по 15-й календарний день місяця;
  • з 16-го по 30-й день місяця?

Працівник-вахтовик з 1-го по 15-те число місяця працював, а з 16-го по 30-те відпочивав.

Тоді за першу половину місяця йому має бути виплачена зарплата в розмірі не менше оплати за фактично відпрацьований час за тарифною ставкою (окладом) працівника, тобто, по суті, вся сума основної зарплати.

При цьому у строки, встановлені для виплати зарплати за другу половину місяця, працівникові будуть виплачені інші складові його фонду оплати праці: премії, доплати тощо.

Якщо працівник-вахтовик з 1-го по 15-те число місяця відпочивав (не відпрацював жодного дня), а з 16-го по 30-те працював на вахті, то з метою виконання вимоги про виплату зарплати не рідше двох разів на місяць роботодавець має право самостійно визначити суму авансу.

Далі у строк, установлений для виплати зарплати за другу половину місяця, працівникові буде виплачена загальна сума зарплати за місяць, зменшена на суму авансу.

7. До установи 16.12.2020 р. прийнятий новий працівник. Виплата авансу проводиться 22-го числа щомісяця. Чи слід виплачувати у цьому місяці аванс працівнику-новачку?

Ні. Аванс — це зарплата за першу половину місяця. Тобто за 1-ше — 15-те числа. А працівник-новачок у ці дні ще не перебував із установою у трудових відносинах.

Отже, простіше кажучи, аванс він ще не заробив. Той факт, що аванс виплачується 22-го числа (коли працівник уже трудиться в установі), ролі не відіграє.

А от якщо працівник прийнятий 15-го числа або раніше, то він має повне право отримати аванс виходячи з кількості відпрацьованих ним робочих днів у першій половині місяця.

8. Чи виплачувати аванс зовнішньому суміснику?

Звичайно, виплачувати. І зовнішньому, і внутрішньому суміснику. КЗпП та Закон про оплату працівстановлюють загальні строки для всіх працівників. Без винятків. Той факт, що для працівника ваша установа є не основним місцем роботи, ніяк не впливає на його права. Аванс і зарплата йому виплачуються у загальні строки.

9. Чи застосовується до суми авансу податкова соціальна пільга?

Ні. Податкова соціальна пільга (ПСП) застосовується до загального місячного доходу, нарахованого працівнику у вигляді зарплати. Це прямо передбачено п.п. 169.2.1 ПКУ.

От і виходить: аби дізнатись загальну суму доходу за місяць, потрібно дочекатись кінця цього місяця. Тому ПСП застосовується до зарплати за другу половину місяця. А при виплаті авансу право працівника на цю пільгу фактично ігнорується.

Підтвердження цьому є консультація, що розміщена в підкатегорії 103.08.01 Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу від ДПСУ (zir.sfs.gov.ua).

УВАГА!

Сума сплаченого ПДФО з авансу може бути більшою, ніж нарахована сума ПДФО загалом за місяць.

Така ситуація непоодинока при застосуванні ПСП. Що ж робити?

Давайте розглянемо механізм утримання та перерахування ПДФО.

Виплата авансу. Суму ПДФО, яку потрібно сплатити до бюджету, визначають розрахунковим шляхом. Її сплачують загальною сумою одним платіжним дорученням. Так само й у бухгалтерських регістрах проводять тільки перерахування ПДФО до бюджету. Без персоніфікації за кожним працівником.

Виплата зарплати за другу половину місяця. Наприкінці місяця при нарахуванні зарплати для суми ПДФО за кожним працівником проводять «тест на ПСП». Тобто застосовують пільгу до суми податку. Звичайно, якщо на неї є право. На цьому етапі до бюджету перераховують різницю між загальною сумою ПДФО, утриманого з місячної зарплати усіх працівників, і сумою ПДФО, сплаченого при виплаті авансу.

Підсумок: ПДФО, сплачений з авансу, у тому числі за працівником, який має право на ПСП, буде врахований при визначенні загальної суми ПДФО за усіма працівниками роботодавця. Тобто від’ємна різниця у ПДФО за працівником, який має право на ПСП, враховується при сплаті загальної суми ПДФО за усіх працівників установи. Детальніше про це ви можете прочитати у журналі «Оплата праці», 2019, № 11, с. 13.

10. Чи потрібно утримувати із суми авансу аліменти?

Законодавство не забороняє утримувати аліменти із зарплати за першу половину місяця, якщо є така необхідність. Коле це може бути? А тоді, коли зарплати за другу половину місяця не вистачає для утримання аліментів.

Наприклад, працівник трудиться на неповну ставку, більшу частину місяця перебував у відпустці «за свій рахунок» або на лікарняному. Через це може скластися неприємна ситуація: у працівника сформується заборгованість зі сплати аліментів. У такому разі раціональний вихід — утримувати аліменти з обох частин зарплати.

Але! Якщо необхідності немає, тобто зарплати за другу половину місяця цілком вистачає для утримання всієї необхідної суми аліментів, то радимо аванс залишити у спокої. Адже обов’язку утримувати аліменти з авансу немає. А от зустріч із аліментами двічі на місяць додасть клопотів.

Нагадаємо, що аліменти «забирають» із суми, яка залишається після утримання податків, зборів. Тобто в остаточному розрахунку бере участь «чиста» зарплата працівника. А якщо працівник має право на ПСП, то таку чисту зарплату ми дізнаємось лише після закінчення місяця.

Ще один аргумент. Суму аліментів потрібно порівняти із сумою зарплати, щоб дотриматися 70 % (50 %) обмеження відрахувань із зарплати. А зробити це потрібно при виплаті зарплати за другу половину місяця, оскільки нам потрібно бачити загальну суму всіх утримань (це можуть бути не лише аліменти) і загальну суму зарплати за місяць.

Знову ж таки 70 % (50 %) беремо від суми «чистої» зарплати (після утримання податків).

Більше корисної інформації про аліменти ви знайдете у журналі «Бюджетна бухгалтерія», 2020, № 7, с. 21.

11. Чи враховувати при виплаті авансу надбавки, доплати та премії?

За загальним правилом, потрібно брати лише «голий» оклад. При розрахунку авансу премії, доплати, надбавки, суму індексації, а також інші заохочувальні та компенсаційні виплати не враховують. Усі ці виплати нараховують працівникові наприкінці місяця і виплачують у складі зарплати за другу половину місяця.

Але! Тут можуть бути винятки. Стосуються вони тих працівників, яким установлені постійні доплати, надбавки. А таких у бюджетній сфері дужа багато.

Так, наприклад, у держслужбовців, працівників ОМС, педагогів зарплата складається не лише з окладу, але й з інших постійних виплат (надбавок за вислугу, ранги, престижність тощо). Таким працівникам можнавстановити розмір авансу у відсотковому співвідношенні з урахуванням постійних виплат.

Зауважте: цей нюанс потрібно закріпити в колективному договорі.

Окремо зупинимось на доплаті до рівня мінзарплати (МЗП). Вона розраховується наприкінці місяця, коли відома її сума за відпрацьований час.

Така доплата виплачується разом із зарплатою за другу половину місяця. Тому при нарахуванні та виплаті авансу розраховувати та виплачувати доплату до МЗП не потрібно.

12. Який штраф загрожує за невиплату авансу?

На це запитання відповіли фахівці Держпраці у листі № 589204.

4 Лист Держпраці від 26.07.2018 р. № 58920/4/4.3-ДП-18.

Вони зазначили, що у разі виплати зарплати один раз на місяць, тобто непроведення авансових виплат юридичні та фізичні особи — підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу відповідно до абз. 8 ч. 2 ст. 265 КЗпП (ср. 025069200). Тобто мова йде про порушення інших вимог трудового законодавства. А за це загрожує штраф у розмірі 1 мінімальної зарплати, встановленої на момент виявлення порушення.

Зауважимо: починаючи з 02.02.2020 р. тут слід враховувати не 8-й, а 9-й абзац ч. 2 ст. 265 КЗпП.

Саме з цієї дати набув чинності Закон № 3785.

5 Закон України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України» від 12.12.2019 р. № 378-IX.

Він удосконалив порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю та зменшив розміри штрафних санкцій за порушення норм трудового законодавства6.

6 Детальніше про це читайте у журналі «Бюджетна бухгалтерія», 2020, № 7, с. 5№ 13, с. 19№ 34, с. 24.

При цьому дещо змістилась нумерація абзаців у ч. 2 ст. 265 КЗпП. Але це не впливає на висновки фахівців Держпраці. За невиплату авансу загрожує штраф у розмірі 1 МЗП.

При цьому в тому ж листі № 58920 зазначено, що такий штраф накладається, незважаючи на періодичність (1 — 2 чи більше разів на рік) вчинення такого порушення. Тобто незалежно від того, скільки місяців не виплачувався аванс (підряд або окремо), все одно буде штраф 1 МЗП. А штраф у 3 МЗП як за порушення строків виплати зарплати більше як за один місяць тут «не світить».

Такий висновок підтверджує й судова практика. Зокрема, рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 12.12.2018 р. у справі № 500/2065/18 (reyestr.court.gov.ua/Review/78580409). Це рішення залишено без змін судами вищих інстанцій.

Слід пам’ятати, що штраф у розмірі 1 МЗП застосовується за сам факт порушення — невиплату авансу. Незалежно від кількості місяців невиплати та працівників, які не отримували аванс.

Крім того, за невиплату авансу передбачена адміністративна відповідальність.

Так, згідно із ч. 1 ст. 41 КУпАП порушення встановлених термінів виплати зарплати, виплата зарплати не в повному обсязі тощо тягне за собою штраф від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 510 до 1700 грн.

 

Жиленко Катерина, експерт з питань оплати праці

БЮДЖЕТНА БУХГАЛТЕРІЯ ГРУДЕНЬ, 2020/№ 46

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»коментарі
(1)
Анна
05.02.2021
Підкажіть будь ласка, а щодо військових (контракт) теж потрібно застосовувати норму щодо виплати заробітної плати не рідше 2 р. на тиждень? чи це регулюється договором (контрактом)?
Залишити коментар:
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн