Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
27.02.20
23687 8
Друкувати
Обране

Звільнення в останній робочий день місяця: нюанси розрахункового періоду

Працівник, пропрацювавши в установі більше року, звільняється 28 лютого 2020 року. Цей день для нього є останнім робочим днем. Чи включати місяць звільнення до розрахункового періоду для обчислення суми «відпускної» компенсації?


Роботодавець зобов’язаний виплатити працівникові, що звільняється, грошову компенсацію за всі невикористані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, що мають дітей (ст. 83 КЗпП).

Для розрахунку суми компенсації необхідно:

1) визначити кількість невикористаних працівником днів відпустки;

2) знайти «відпускну» середню зарплату.

Середню зарплату ж працівника, що звільняється, розраховуємо згідно з вимогами Порядку № 100. Послідовність розрахунку така:

1) визначаємо тривалість розрахункового періоду;

2) визначаємо зарплатні виплати, нараховані в розрахунковому періоді, які включаються до розрахунку середньої заробітної плати;

3) розраховуємо «відпускну» середню зарплату*.

* З детальним алгоритмом розрахунку «відпускної» середньої зарплати можна ознайомитися в консультації «Така різна «середня» // «ОП», 2018, № 14.

Як свідчить п. 2 Порядку № 100, розрахунковим періодом для обчислення середньої заробітної плати для виплати компенсації за невикористані відпустки є останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю виплати компенсації за невикористану відпустку. Працівникові, що пропрацював менше року, середня зарплата обчислюється виходячи з виплат за фактичний час роботи протягом повністю відпрацьованих календарних місяців, що передують місяцю, в якому виплачується компенсація за невикористану відпустку. Як бачите, вирішальною подією при визначенні розрахункового періоду для розрахунку «відпускної» середньої зарплати є виплата компенсації за невикористану відпустку. Коли така виплата повинна відбуватися? Згідно зі ст. 116 КЗпП при звільненні працівника виплата всіх належних йому сум провадиться в день звільнення. У загальному випадку таким днем вважається останній робочий день. Звичайно, розрахунок необхідної суми виплати відбувається трохи раніше (напередодні звільнення працівника). А ось виплачувати її повинні у день звільнення працівника. У ситуації, описаній у запитанні, працівникові повинні виплатити компенсацію разом із зарплатою 28 лютого 2020 року. Тобто в лютому 2020 року. А раз «відпускна» компенсація виплачується в лютому 2020 року, то розрахунковим періодом для визначення її суми є лютий 2019 року — січень 2020 року.

Висновок! Навіть якщо співробітник звільняється в останній робочий день місяця, то при розрахунку середньої зарплати для виплати компенсації цей місяць до розрахункового періоду не включається.

 

Гузенко Оксана, головний спеціаліст відділу оплати праці Департаменту заробітної плати та умов праці

ОПЛАТА ПРАЦІ ЛЮТИЙ, 2020/№ 4

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Газета «Оплата праці»



Коментарі (8)
Света
27.02.2020
Доброго дня ! Скажіть будь-ласка чи виплачується матеріальна допомога при звільненні разом з компенсацією невикористаної відпустки?
darunok Света
27.02.2020
Ні.
Людмила
27.02.2020
Якщо нам кошти на зарплату дає вищестояча організація 2 рази на місяць.Коли звільнявся працівник 5 числа, аванс нам дали тільки 10 числа,тоді й виплачували розрахункові,Просили розрахункові раніше-не дали.
Віра Людмила
28.02.2020
Головне зареєструвати фінансові
Марічка
28.02.2020
А якщо він звільняється 3 березня, а при цьому 1 і 2 числа - вихідні. Ще врахуємо, що казна гроші платить людині на рахунок на день пізніше, коли повинні заплатити за 3 березня, яким числом платіжки?
Тетяна Марічка
28.02.2020
Наказ на звільнення є? Не спірний? Заперечень з боку працівника звільнюваного не очікується? То могли й в зарплату віддать розрахункові.
Наталія Тетяна
04.03.2020
А табель за 1 робочий день 3 березня у лютому? А звіт з ЄСВ? Як у лютому показати дохід березня?
Надія
26.05.2020
Працівник прийнятий по строковому договору до 30.05.2020р а 25.05.2020р. він приніс лікарняний по вагітності та пологах. Чи можна звільнити 30.05.2020
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд