Інформація по темі "" | Публікації по тегу
22.03.21
262 0
Друкувати
Обране

Звільнення за переведенням: зарплатні тонкощі

Останнім часом ми отримуємо чимало запитань від читачів, які починаються так: «Працівника переводять до іншої установи…» або «Працівників прийнято за переведенням…». Подякувати за це маємо торішній реформі адміністративно-територіального устрою. Тож давайте сьогодні розглянемо декілька найбільш поширених ситуацій.


Відразу розставимо усі крапки над «і». Переведення працівника до іншої установи оформлюють як «звільнення» — «прийняття». Спочатку його звільняють на підставі п. 5 ч. 1 ст. 36 КЗпП. Відповідно старий трудовий договір розривають. А потім приймають за новим трудовим договором.

При цьому враховуйте: переводити працівника на роботу до іншої установи можна лише за його згодою. Це прямо передбачено ч. 1 ст. 32 КЗпП.

А тепер перейдемо до працеоплатних особливостей, які супроводжують процес переведення.

Відпустка на новій роботі

На початку 2021 року ОМС було створено нову установу. Багатьох працівників прийнято шляхом переведення. Деякі з них ідуть у щорічну основну відпустку в березні та квітні цього року. Який розрахунковий період брати для обчислення відпускних?

Розрахунковим періодом є час, фактично відпрацьований у нового роботодавця. Судячи з умов запитання, загальний (12-місячний) розрахунковий період застосувати не вийде. Тому потрібно брати час, фактично відпрацьований безпосередньо у новій установі.

При цьому пам’ятайте такі правила, установлені Порядком № 100:

• відпрацьовано менше року — середню зарплату обчислюйте виходячи з виплат за фактичний час роботи, тобто з першого числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, в якому надається відпустка. Якщо день прийняття (оформлення) на роботу є не першим числом місяця, але першим робочим днем місяця, то цей місяць ураховуйте як повний;

• розрахунковий період відсутній або в ньому не було зарплати — обчислюйте «середню» виходячи із установленого працівнику посадового окладу. При цьому якщо оклад менший за мінімальну зарплату, то «середню» розраховуйте з «мінімалки» на час розрахунку. А для тих, хто працює на умовах неповного робочого часу, розрахунок проводьте з МЗП пропорційно зайнятості.

Здавалося б, усе просто. Але розрахунок відпускних може ускладнитись. Причина криється в компенсації за відпустку, яку працівник не використав у попереднього роботодавця. Далі розповімо про це детальніше.

Відпускна компенсація

Працівника звільняють за переведенням до іншої установи. Він просить перерахувати компенсацію до нового роботодавця. Як це правильно оформити?

У цій справі слід діяти так:

• розрахувати суму відпускної компенсації;

• утримати із неї ПДФО та ВЗ, нарахувати ЄСВ;

• перерахувати «чисту» суму новому роботодавцю;

• підготувати довідку для нового роботодавця.

А тепер більше конкретики й деталей.

Працівник переводиться до іншої установи. У питанні заробленої відпустки у нього досить широкий вибір дій:

1) використати зароблену відпустку перед звільненням (якщо встигне);

2) отримати компенсацію за невикористану відпустку «на руки»;

3) «забрати» компенсацію із собою до нового роботодавця. Це дозволяє зробити ч. 3 ст. 24 Закону про відпустки.

Обравши третій варіант, працівник отримає щонайменше два бонуси:

по-перше, до стажу роботи, що надає право на щорічну відпустку на новому місці роботи, зарахують період, за який він не використав відпустку в попереднього роботодавця (ч. 2 ст. 81 КЗпП і ч. 3 ст. 9 Закону про відпустки).

по-друге, він зможе піти у щорічну відпустку повної тривалості до настання 6-місячного строку безперервної роботи у нового роботодавця (ч. 1 ст. 81 КЗпП і п. 8 ч. 7 ст. 10 Закону про відпустки).

Простіше кажучи, можна «заморозити» невикористану відпустку і відгуляти її на новому місці роботи.

Які ж мають бути дії «старого» роботодавця? Йому потрібно:

1) нарахувати працівнику компенсацію за невикористані дні щорічних відпусток за правилами Порядку № 100;

2) утримати з її суми ПДФО, ВЗ та нарахувати ЄСВ. Відобразити суму компенсації у зарплатній звітності. На такому варіанті наполягають і податківці (див. консультацію із категорії 103.01 ЗІР ДПСУ). І це цілком справедливо. Адже саме звільняючий роботодавець нараховує дохід працівнику;

3) перерахувати «чисту» суму компенсації на рахунок установи, до якої переводиться працівник.

ВАЖЛИВО!

День перерахування відпускної компенсації є днем її виплати для цілей оподаткування. Тому цього ж дня сплатіть до бюджету ПДФО, ВЗ і ЄСВ.

4) підготувати довідку про перераховану компенсацію. У ній рекомендуємо зазначити:

період, за який працівник не використав щорічну відпустку;

загальну суму нарахованої компенсації (з урахуванням ПДФО і ВЗ);

• інформацію про те, що із суми такої компенсації сплачено ПДФО, ВЗ і ЄСВ у повному обсязі;

• суму перерахованої компенсації на рахунок нового роботодавця і реквізити платіжного доручення, що дозволяють ідентифікувати платіж.

Працівника прийнято за переведенням з іншої установи. Попередній роботодавець перерахував суму компенсації за дні невикористаної відпустки. Як урахувати її при наданні відпустки цьому працівнику на новому місці роботи?

На думку Мінсоцполітики, викладену у листі від 26.06.2019 р. № 749/0/204-19, надаючи «стару» відпустку, новий роботодавець повинен розрахувати нову середню зарплату.

Для цього слід визначити розрахунковий період за новим місцем роботи. Далі необхідно обрати виплати, нараховані новим роботодавцем у розрахунковому періоді, і кількість календарних днів у ньому. І насамкінець — визначити нову суму відпускних. А суму компенсації, що отримана від старого роботодавця, Мінсоцполітики пропонує враховувати лише при виплаті відпускних.

На нашу думку, такий підхід може призвести до труднощів. Зокрема, це спричинить подвійне оподаткування сум перерахованої компенсації. Отже, вона потрапить під оподаткування:

• уперше — у попереднього роботодавця. Адже перерахувати новому роботодавцю він має «чисту» суму (без ПДФО та ВЗ і нарахувавши ЄСВ);

• удруге — у нинішнього роботодавця. Тому що він рахуватиме загальну суму відпускних виходячи з нових умов праці. І в цій сумі «сидить» компенсація за невикористану у старого роботодавця відпустку.

Ба більше, у такому разі новий роботодавець буде змушений відобразити в бухобліку і звітності не заплановані кошторисом видатки. Ідеться про суму компенсації за невикористану відпустку працівника за попереднім місцем роботи. Тоді як старий роботодавець уже відобразив цю суму як витрати і включив її до результату виконання свого кошторису.

Аби цього уникнути, ми пропонуємо компромісний варіант.

Потрібно розрахувати суму відпускних виходячи з розрахункового періоду на новому місці роботи працівника.

Але нарахувати в обліку слід не всю суму, а за мінусом суми відпускної компенсації, нарахованої і вже оподаткованої ПДФО та ВЗ попереднім роботодавцем.

Пояснимо на прикладі.

Приклад 1. Працівник прийнятий в установу за переведенням з 11.01.2021 р., з 22.03.2021 р. йде в щорічну основну відпустку на 24 календарних дні. Сума перерахованої компенсації за 13 календарних днів невикористаної щорічної основної відпустки — 1947,82 грн («чиста» сума та, відповідно, 2419,65 грн — «грязна» сума). У лютому працівнику нараховано 6359,20 грн.

Розраховуємо суму відпускних виходячи із того, що розрахунковий період — лютий 2021 року і нараховано 6359,20 грн:

(6359,20 : 28) х 24 = 5450,74 (грн),

де 28 — кількість календарних днів у лютому 2021 року (розрахунковому періоді);

24 — кількість календарних днів відпустки.

Нараховуємо суму відпускних за мінусом «грязної» суми компенсації (2419,65 грн), яка вже потрапила до доходу працівника й була оподаткована на попередньому місці роботи.

Сума до нарахування становить:

5450,74 - 2419,65 = 3031,09 (грн).

З нарахованої суми будуть утримані ПДФО (545,60 грн) і ВЗ (45,47 грн). Далі виплачуємо відпускні працівникові двома частинами:

першасума відпускних-компенсації, що отримана на рахунок від попереднього роботодавця, — 1947,82 грн;

другасума відпускних, нарахована новим роботодавцем, — 2440,02 грн (за вирахуванням ПДФО та ВЗ, тобто: 3031,09 - 545,60 - 45,47).

Докладніше про порядок відображення цих операцій у бухобліку попереднього та нового роботодавців читайте у статті «Передача відпускної компенсації: що в бухобліку».

Працівник прийнятий за переведенням 01.02.2021 р. А 26.03.2021 р. він звільняється. Що робити із невикористаною компенсацією від попереднього роботодавця?

Відпускну компенсацію, перераховану попереднім роботодавцем, потрібно виплатити працівнику.

У день звільнення проведіть остаточний розрахунок із працівником.

Окрім зарплати за фактично відпрацьовані дні у березні 2021 року (місяці звільнення), виплатіть працівникові:

• суму компенсації за дні щорічної відпустки, невикористаної за попереднім місцем роботи, перераховану колишнім роботодавцем. Нагадаємо: йдеться про «чисту» суму, з якої сплачувати зарплатні податки не потрібно;

• суму компенсації за невикористані дні щорічної відпустки, заробленої у нового роботодавця.

Соцвідпустка на дітей

Установу ліквідують. Працівників переводять до іншої установи. Дві працівниці на цей момент перебувають у відпустці «до 3 років». Чи виплачувати їм компенсацію за соцвідпустку на дітей?

Так, якщо працівниці встигли «заробити» на таку відпустку. Щоб розібратись у цій ситуації, розглянемо два приклади.

Приклад 2. Павлова О. В. має двох дітей віком 2 та 8 років. Після народження молодшої дитини вона перебуває у відпустці для догляду за дитиною до трьох років. Працівниця звільняється у зв’язку із переведенням до іншої установи.

Вона не має права на соцвідпустку на дітей. Законодавство містить вимогу про те, що матуся двох дітей віком до 15 років повинна саме працювати (ст. 19 Закону про відпустки і ст. 1821 КЗпП). Тобто,щоб заробити соцвідпустку, працівниця має саме виконувати свої обов’язки, а не просто перебувати у трудових відносинах.

Ще один важливий момент: така відпустка надається за календарний рік незалежно від часу, відпрацьованого у відповідному році. Якщо працівниця в поточному календарному році не працювала, то компенсувати їй нічого.

Тобто для отримання права на «дитячу» соцвідпустку працівниця повинна виконувати свої трудові обов’язки хоча б один день у календарному році.

Павлова О. В. після народження другої дитини перебуває у відпустці «до 3 років» і вже 2 роки не працює.

Отже, у 2021 році право на додаткову «дитячу» соцвідпустку в неї не виникло. Тобто компенсувати нічого.

Водночас працівниця може мати «запас» додаткової відпустки на дітей за минулі роки. При звільненні такі дні, справді, потрібно компенсувати.

Зауважте: якщо у 2021 році після переведення до іншої установи вона вийде на роботу (у тому числі й на умовах неповного робочого часу), то вона матиме право на додаткову відпустку на дітей за цей рік.

Аби скористатись цим правом, їй знадобиться довідка від попереднього роботодавця, що в цьому році відпустку у нього вона не використала.

Приклад 3. Іванова В. А. має дворічних двійнят. Перебуває у відпустці «до 3 років» і працює на 0,5 ставки. Вона звільняється у зв’язку із переведенням до іншої установи.

Працівниця має право на соцвідпустку на дітей. Івановій В. А. потрібно компенсувати дні додаткової «дитячої» відпустки. Звичайно, якщо вона не використала її. Аргумент уже відомий — вона виконувала свої обов’язки у календарному році. Отже, має право на «дитячу» відпустку.

Працівниця вийшла із відпустки для догляду за дитиною 15.03.2021 р. А вже 22 березня цього ж року звільнена за переведенням. Чи можна перерахувати компенсацію за невикористану соцвідпустку на рахунок нового роботодавця?

Ні, не можна. Передавати компенсацію за невикористані дні відпустки іншому роботодавцю можна тільки за дні щорічної відпустки. Це прямо передбачено ч. 3 ст. 24 Закону про відпустки.

ВАЖЛИВО!

Відпустка на дітей є соціальною відпусткою (ст. 4 Закону про відпустки). Тому перерахувати новому роботодавцю компенсацію за її невикористані дні не можна.

Вихід один: виплатити компенсацію за невикористані дні «дитячої» відпустки. Це підтверджують і фахівці Держпраці (див. консультацію у журналі «Бюджетна бухгалтерія», 2020, № 26, с. 19).

Вихідна допомога

Установу ліквідують. Працівників переводять до іншої установи. Чи потрібно виплачувати їм вихідну допомогу?

Ні, не потрібно.

Стаття 44 КЗпП містить вичерпний перелік випадків, коли звільнення «нагороджують» вихідною допомогою. Також підстави для звільнення із виплатою вихідної допомоги містять Закон про держслужбу1 та Закон № 7962 (див. «Бюджетна бухгалтерія», 2020, № 43, с. 19).

1 Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. № 889-VIII.

2 Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.91 р. № 796-XII.

Серед таких підстав є звільнення відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП. Тобто у зв’язку зі змінами в організації виробництва та праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією, банкрутством або перепрофілюванням установи, скороченням чисельності або штату працівників.

У зазначених випадках виплачують вихідну допомогу у розмірі не менше середнього місячного заробітку.

Але у нашій ситуації не просто звільнення, а у зв’язку із переведенням. Це зовсім інша підстава. І зовсім інша нормап. 5 ст. 36 КЗпП. Вона не потрапила до переліку підстав для звільнення, які дають право на отримання вихідної допомоги.

Отже, якщо працівників звільняють за переведенням, то виплачувати їм вихідну допомогу не потрібно.

Лікарняні

Працівника прийнято за переведенням 01.03.2021 р. А з 11 по 15 березня він був на лікарняному. Який розрахунковий період брати для обчислення допомоги по тимчасовій непрацездатності?

Розрахунковим періодом буде час із дати прийняття на роботу до дати початку лікарняного. Тобто з 1 по 10 березня 2021 року.

ВАЖЛИВО!

Розрахунковий період визначають за місцем роботи, де стався страховий випадок.

При визначенні розрахункового періоду для обчислення суми лікарняних є такі варіанти (пп. 11, 12 Порядку № 12663):

3 Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затверджений постановою КМУ від 26.09.2001 р. № 1266.

1) загальний випадок — для розрахунку беруть 12 календарних місяців, що передують місяцю настання страхового випадку;

2) працівник трудиться менше 12 місяців — фактично відпрацьовані календарні місяці (з першого до першого числа). Місяць, в якому працівник був прийнятий на роботу з першого робочого дня місяця, але не з першого календарного дня, до розрахункового періоду не включаємо (див. лист ФСС від 31.05.2016 р. № 5.2-32-880);

3) працівник трудиться менше календарного місяця — фактично відпрацьований час (календарні дні) перед настанням страхового випадку;

4) лікарняний у перший день роботи — лікарняні рахують виходячи з установленого посадового окладу (тарифної ставки).

У нашому випадку застосовуємо варіант № 3. Перед тим як піти на лікарняний, працівник відпрацював менше місяця. Отже, розрахунковий період дорівнює кількості календарних днів, відпрцюваних із дня прийняття до дня початку хвороби. Тобто з 1 по 10 березня 2021 року.

Працівника прийнято за переведенням у лютому 2021 року. Попередній роботодавець перерахував компенсацію за дні невикористаної відпустки. У березні працівник пішов на лікарняний. Чи враховувати відпускну компенсацію при розрахунку лікарняних?

Ні, не враховувати.

Як ми зазначали раніше, ПДФО, ВЗ та ЄСВ із суми відпускної компенсації сплачує попередній роботодавець. А новий — отримую вже «чисту» суму. Тому ЄСВ він не сплачує і суму компенсації у звітності не відображає.

Водночас норми Порядку № 1266 передбачають таке. Новий роботодавець розраховує «середню» для оплати тимчасової непрацездатності виходячи з нарахованих у розрахунковому періоді виплат, із яких сплачено ЄСВ (п. 32 Порядку № 1266).

Резюмуємо: відпускна компенсація, яку колишній роботодавець перерахував новому, при розрахунку «середньої» для оплати лікарняного не враховується. Свого часу це підтвердили й фахівці Мінсоцполітики у листі від 25.11.2015 р. № 1531/13/84-15 (ср. USER_SHOW_ID).

Працівника звільнили за переведенням 09.03.2021 р. А 15.03.2021 р. надійшла його допомога по тимчасовій непрацездатності від ФСС. Чи можна її виплатити вже після звільнення? Чи не буде це порушенням?

Звичайно, виплачуйте. І не бійтеся — жодного порушення у цьому немає.

Відповідно до ст. 116 КЗпП працівнику потрібно виплатити всі належні йому суми у день звільнення. Якщо цього не зробити, то доведеться виплатити працівнику його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку (ст. 117 КЗпП). Але згадані норми мають два важливих уточнення:

по-перше, тут йдеться про суми, що належать працівнику від установи;

по-друге, відповідальність настає, якщо затримка сталася з вини роботодавця.

У ситуації із допомогою від ФСС ризиків немає: ці кошти не належать роботодавцю і його вини у затримці таких виплат немає.

Тож коли отримаєте допомогу по тимчасовій непрацездатності від ФСС, тоді перераховуйте її на картку працівника (видайте готівкою із каси).

Сподіваємось, сьогодні ви знайшли відповіді на запитання, котрі вас турбували.

Жиленко Катерина

Бюджетна бухгалтерія, березень, 2021/№ 11

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цекоментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.