Інформація по темі "" | Публікації по тегу
16.05.22
5220 0
Друкувати
Обране

Закупівельний договір: на який строк укладаємо?

Установа здійснює закупівлю товарів відповідно до постанови № 169 та укладає прямий договір із постачальником. Як правильно визначити строк дії такого договору? Чи можемо ми зазначити, що він діє до 31.12.2022?

Укладаємо договір за постановою № 169

Особливості здійснення закупівель у період воєнного часу визначено постановою № 169*. Про те, як замовникам закуповувати товари, роботи та послуги після 24.02.2022, ми вже розповідали. Останні новини з цього приводу читайте в матеріалі «Зміни в закупівлях: позиція Мінекономіки» (див. «Бюджетна бухгалтерія», 2022, № 17).

Постанова КМУ «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» від 28.02.2022 № 169.

Одне із запитань, яке неодмінно виникає у замовників при укладанні договору: на який строк може бути укладено такий договір та чи може строк дії такого договору закінчуватися 31.12.2022?

Як не дивно, чіткої та однозначної відповіді на це запитання в законодавстві годі й шукати. Проте засмучуватись щодо цього не варто. Адже хто не ризикує, той не виграє. Тому розглянемо це питання з різних боків та запропонуємо вам свій варіант.

Що зазначено в постанові № 169?

Договір про закупівлю, який замовники укладають на підставі постанови № 169, базується на нормах ЦКУ та ГКУ.

Строк договору — це одна з істотних умов договору про закупівлю.

Так, строком договору є час, протягом якого сторони можуть здійснити свої права і виконати свої обов’язки відповідно до договору (ст. 631 ЦКУ).

За загальним правилом договір набирає чинності з моменту його укладення. Утім, сторони можуть встановити, що умови договору про закупівлю застосовуються до відносин між ними, які виникли до набрання чинності постановою № 169 (тобто до 28.02.2022). Про можливість застосовування механізму зворотної дії зазначено в ч. 3 ст. 631 ЦКУ. А ось про те, як та в яких випадках замовники можуть реалізувати такий механізм, ми розповідали в матеріалі «Закупівлі до 50 тисяч і не тільки: що змінив Кабмін?» (див. «Бюджетна бухгалтерія», 2022, № 16).

Поряд із цим Кабмін у постанові № 169 не зазначив, на який строк сторони можуть укладати закупівельні договори. Вочевидь, що відносини за такими договорами обмежуються періодом дії воєнного часу. Пояснюється це тим, що ключова мета постанови № 169 — спростити для замовників закупівельні процедури на період воєнного часу.

Яка позиція Мінекономіки?

Мінекономіки у своїх листах, виданих із метою роз’яснення постанови № 169, не надав жодних коментарів щодо строку дії договорів.

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Платне користування сайту передбачає:
  • доступ до новин, статтей, довідників
  • безлімітні завантаження всіх бланків
  • відсутність реклами
60
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплати праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»



Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×