Інформація по темі "" | Публікації по тегу
21.02.22
2339 0
Друкувати
Обране

Закупівельний договір: під час дії тимчасового кошторису

Наприкінці 2021 року установа розпочала процедуру відкритих торгів на закупівлю продуктів харчування. На той момент не було відомо, яка сума кошторисних призначень буде затверджена на 2022 рік, тому закупівлю оголосили на річну потребу. Наразі ми отримуємо фінансування за тимчасовим кошторисом, тому Казначейство відмовляється реєструвати договір на більшу суму. Підкажіть, як вирішити цю ситуацію?
Відразу зазначимо, що в діях замовника у 2021 році не було жодних порушень Закону № 922. Адже цей Закон не забороняє проводити закупівлі до затвердження кошторису.

З огляду на це замовники, які є розпорядниками бюджетних коштів, для забезпечення невідкладних потреб у товарах, роботах і послугах у наступному році мали право наприкінці 2021 року розпочати закупівлі на 2022 рік. На таке право замовників свого часу звертало увагу Мінекономіки в листі від 03.09.2020 № 3304-04/54160-06. Разом з тим у цій ситуації замовники фактично стають заручниками не лише закупівельних правил, але й вимог бюджетного законодавства.

Так, з одного боку, нині законодавство у сфері публічних закупівель не містить обов’язку для замовника складати та затверджувати річний план закупівель на підставі кошторису (тимчасового кошторису). Тому й не дивно, що, отримавши зелене світло на здійснення таких дій від Мінекономіки, замовники планують закупівлі в річному плані та оголошують закупівлі на річну потребу в товарах, роботах і послугах. Але як не крути, а під час оголошення закупівель у попередньому році на наступний замовники не знають, який обсяг кошторисних призначень буде їм затверджено.

З іншого боку, бюджетне законодавство вимагає від розпорядників брати бюджетні зобов’язання та здійснювати платежі тільки в межах бюджетних асигнувань, установлених кошторисами. Ця норма передбачена в ч. 1 ст. 48 БКУ.

ВАЖЛИВО!

Розпорядникам заборонено брати бюджетні зобов’язання та здійснювати платежі без відповідних бюджетних призначень

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Платне користування сайту передбачає:
  • доступ до новин, статтей, довідників
  • безлімітні завантаження всіх бланків
  • відсутність реклами
60
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплати праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»



Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі