Інформація по темі "" | Публікації по тегу
12.07.21
789 0
Друкувати
Обране

Бухпрограма: придбання за кошти спецфонду

Чи може терцентр купити бухгалтерську програму за кошти спецфонду, отримані як плата за послуги?

Під час розрахунку вартості платних послуг фахівці терцентрів мають керуватися Методрекомендаціями № 11861. Так, вартість соціальної послуги розраховують відповідно до економічно обґрунтованих планових витрат. Такі витрати слід визначати на підставі державних і галузевих нормативів витрат ресурсів, калькуляції вартості соціальних послуг, з урахуванням цін на матеріальні ресурси та послуги за попередній період.

1Методичні рекомендації розрахунку вартості соціальних послуг, затверджені наказом Мінсоцполітики від 07.12.2015 р. № 1186.

При цьому вартість кожної соціальної послуги доцільно визначати окремо на основі типової структури витрат у розрахунку на одну людино-годину. Для зручності у додатку 2 до Методрекомендацій № 1186 наведено типову структуру витрат для визначення вартості соціальних послуг. Але бухгалтерську програму ані до прямих, ані до адміністративних витрат віднести не можливо.

Тож «закласти» видатки на придбання бухгалтерської програми до калькуляції платних соціальних послуг не вийде.

Плата за соціальні послуги належить до першої підгрупи першої групи власних надходжень бюджетних установ (ч. 4 ст. 13 БКУ). Напрями використання коштів цієї підгрупи чітко регламентовані. Такі кошти терцентр може витратити лише на покриття витрат, пов’язаних з організацією та наданням платних послуг. Але це не означає, що використати кошти спецфонду на придбання бухгалтерської програми взагалі неможливо. Для того щоб зрозуміти, як це зробити правильно у правовому полі, звернемося до вимог Порядку № 2282.

2Порядок складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ, затверджений постановою КМУ від 28.02.2002 р. № 228.

Витрачання коштів спецфонду має певну черговість. Зокрема, такі кошти слід використовувати (пп. 23 та 49 Порядку № 228):

у першу чергу — згідно зі встановленими напрямами використання;

у другу чергу — на погашення заборгованості установи за бюджетними зобов’язаннями за спеціальним та загальним фондами кошторису;

у третю чергу — на проведення заходів, пов’язаних з виконанням основних функцій установи, які не забезпечені (або частково забезпечені) видатками загального фонду.

Тобто якщо після покриття витрат, пов’язаних з наданням платних послуг, у терцентру залишись кошти (отримані як плата за послуги), їх слід спрямувати спочатку на погашення заборгованості за бюджетними зобов’язаннями за спеціальним та загальним фондами.

Якщо такої заборгованості немає, тоді терцентр може витратити зазначені кошти на проведення заходів, пов’язаних з виконанням основних функцій установи, не забезпечених видатками загального фонду.

Таким чином, якщо придбання бухпрограми було заплановано за загальним фондом кошторису, але не профінансовано, то таке придбання можна здійснити за рахунок коштів, отриманих як плата за послуги. При цьому, звісно, дотримання вищезазначених умов є обов’язковим.

Але все ж таки, якщо говорити про спецфонд, то такі видатки краще проводити за рахунок коштів, отриманих як орендна плата або благодійні внески, якщо останні не мали цільового призначення.

Станкус Тетяна

Бюджетна бухгалтерія, липень, 2021/№ 26

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це



Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі