Інформація по темі "" | Публікації по тегу
16.08.21
94 0
Друкувати
Обране

Поговоримо про відрядження: «на зв'язку» Мінфін

Сьогодні розберемо лист Мінфіну від 20 липня 2021 року № 08030-16-10/22707. Фахівці Міністерства відповіли на запит нашої редакції. Останній складався із двох запитань, які ми отримали від наших дописувачів. Розглянемо кожне із них детальніше.


Поїздки в межах ТГ: відрядження чи ні?

У січні 2021 року було сформовано ТГ1. До її складу входить 11 населених пунктів з центром у м. Миргороді. Працівники терцентру, зокрема соцпрацівник та перукар, надають соціальні послуги мешканцям усієї ТГ. Їх робочі місця знаходяться в приміщенні терцентру. А для обслуговування «підопічних» їм необхідно їздити до інших населених пунктів.

1 ТГ — територіальна громада.

Тож ми запитали у фахівців Мінфіну: чи є відрядженням поїздки з м. Миргорода до інших населених пунктів у межах однієї ТГ?

Відповідь така: рішення щодо оформлення поїздки працівника як службового відрядження в кожному конкретному випадку приймає керівник. При цьому він виходить з посадових обов’язків такого працівника, мети та завдань поїздки тощо. Адже саме на керівника покладено обов’язок по направленню працівників у відрядження (п. 1 розд. ІІ Інструкції № 592).

2 Інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон, затверджена наказом Мінфіну України від 13.03.98 р. № 59.

Проаналізуймо, що говорить нормативка.

Службове відрядження — це поїздка працівника за розпорядженням керівника установи, організації на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи. Водночас фахівці Мінфіну зауважили: не вважаються відрядженням службові поїздки працівників, постійна робота яких проходить у дорозі або має роз’їзний (пересувний) характер. Звісно, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором, трудовим договором (контрактом) між працівником і власником (уповноваженою ним особою/керівником).

Придивимось до поняття «роз’їзна робота» уважніше. Так, сучасне українське законодавство не містить визначення цього поняття. Тому доводиться керуватись радянською постановою № 1693. Вона продовжує діяти в незалежній Україні відповідно до приписів постанови № 15454.

3 Постанова Держкомпраці та Секретаріату ВЦРПС «Про затвердження Положення про виплату надбавок, пов’язаних з рухливим та роз’їзним характером робіт у будівництві» від 01.06.89 р. № 169/10-87.

4 Постанова ВРУ «Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства Союзу РСР» від 12.09.91 р. № 1545-XII.

Роз’їзною вважають роботу, при якій працівник виконує свої посадові обов’язки поза розташуванням установи, організації, через що змушений виїжджати та повертатися до місця роботи в неробочий час. При цьому дорога займає не менше двох — трьох годин на день.

Із цього випливає, якщо працівник відповідно до посадової інструкції постійно працює поза місцем роботи, але в межах установленого робочого часу, таку роботу не можна розглядати як роз’їзну. У цьому разі окремі тривалі поїздки працівника, що «випадають» із загального режиму, слід вважати відрядженнями. Це свого часу підтвердили й фахівці Мінпраці у листі від 27.01.2008 р. № 5/13/116-08.

З урахуванням специфіки своєї діяльності, установа може самостійно встановити перелік робіт, посад, професій, роботи за якими носять роз’їзний (пересувний) характер (лист Мінпраці від 17.11.2006 р. № 307/13/133-06). Це можна прописати, наприклад, у колективному договорі або положенні про оплату праці, а також у трудовому договорі з працівником та в його посадовій інструкції

Роботодавець має право (але не зобов’язаний) установити надбавки за роз’їзний характер. Кому й скільки — це також фіксують у колдоговорі. При цьому слід керуватися постановою № 4905.

5 Постанова КМУ «Про надбавки (польове забезпечення) до тарифних ставок і посадових окладів працівників, направлених на виконання монтажних, налагоджувальних, ремонтних і будівельних робіт, та працівників, робота яких виконується вахтовим методом, постійно проводиться в дорозі або має роз’їзний (пересувний) характер» від 31.03.99 р. № 490.

Резюмуємо: «як корабель назвеш, так він і попливе». А останнє слово — за керівником установи. Якщо не визначити роботи, пов’язані з виконанням обов’язків у іншому населеному пункті, як роз’їзні, вони вважатимуться завданням, для виконання якого оформляється відрядження.

Комісія банку: компенсувати чи ні?

Працівник у відрядженні оплатив рахунок за проживання в готелі через сайт банку. При цьому він сплатив банківську комісію за проведення платежу. Чи потрібно відшуковувати працівнику суму такої комісії? Які підтвердні документи слід від нього отримати?

Нібито відповідь лежить на поверхні. Норма п. 4 розд. І Інструкції № 59 передбачає, що працівнику відшкодовують (за наявності документального підтвердження оплати) суми комісійної винагороди за надані банком послуги, пов’язані з використанням платіжних карток та готівки. Зокрема, тут ідеться про витрати на переказ коштів електронними засобами — у безготівковій формі.

Але були сумніви. Вони навіяні приписами п. 5 розділу ІІ Інструкції № 59. Тут перелічені витрати на найм житла у відрядженні, які підлягають відшкодуванню. Окрім самого найму, також зазначені включені до рахунків за проживання витрати на користування телефоном, холодильником, телевізором та інші витрати. А от про банківську комісію, сплачену працівником при оплаті за проживання, тут жодного слова.

Також питання викликають підтвердні документи. Відповідно до п. 14 розд. І Інструкції № 59 підтвердними документами, що засвідчують вартість понесених у зв’язку з відрядженням витрат, є розрахункові документи відповідно до Закону про РРО6та ПКУ, а також документи, визначені Інструкцією № 59.

6 Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95 р. № 265/95-ВР.

Як підтвердити сплату банківської комісії? Наприклад, квитанцією, яку сформував платіжний термінал або сам працівник через сайт (мобільний застосунок) банку. Але такий документ не є розрахунковим у розумінні Закону про РРО та ПКУ. Інструкція № 59 також прямо не визначає документи, що підтверджують сплату комісії банку.

Масло у вогонь підлив лист Мінфіну від 17.02.2017 р. № 31-08030-16-10/4511. У ньому прямо сказано: відшкодування витрат за послуги банків у зв’язку з оплатою за проживання в готелях, інших житлових приміщеннях законодавством не передбачено.

Але в коментованому листі фахівці Мінфіну розвіяли сумніви. Вони процитували норму п. 4 розд. І Інструкції № 59, зазначивши про її актуальність із 12.05.2020 р. (після змін, унесених наказом Мінфіну від 13.04.2020 р. № 155).

Висновок: сума комісії банку при сплаті вартості проживання у відрядженні підлягає відшкодуванню відповідно до п. 4 розд. І Інструкції № 59.

На жаль, за роз’ясненнями щодо підтвердних документів Мінфін перенаправив нас до Нацбанку. Утім, допоки офіційних роз’яснень немає, не лишається нічого іншого, як отримувати від працівників хоча б квитанції, сформовані платіжним терміналом (або самостійно).

Жиленко Катерина

Бюджетна бухгалтерія, серпень, 2021/№ 31

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цекоментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.