Інформація по темі "" | Публікації по тегу
16.08.21
713 0
Друкувати
Обране

Придбання авто: як не порушити постанову № 332?

Плануємо придбати авто в автосалоні в межах 600 тис. грн. Крім того, у цьому ж автосалоні бажаємо придбати килимки, чохли для сидінь, автосигналізацію, якими не укомплектовано авто. Чи не буде це порушенням постанови № 332? Чи можемо ми придбати зазначені цінності за КЕКВ 2210, а не за КЕКВ 3110?

Граничні норми витрат на придбання окремих видів майна для бюджетних установ, які фінансуються за рахунок коштів державного бюджету, встановлені постановою № 3321.

1 Постанова КМУ «Про граничні суми витрат на придбання автомобілів, меблів, іншого обладнання та устаткування, мобільних телефонів, комп’ютерів державними органами, а також установами та організаціями, які утримуються за рахунок державного бюджету» від 04.04.2001 р. № 332.

Натомість бюджетні установи, які фінансуються за рахунок коштів місцевих бюджетів, мають керуватися граничними нормами витрат, затвердженими ОМС. Зазвичай ці документи базуються на вимогах постанови № 332 та містять такі ж самі граничні обсяги витрат.

Гранична норма витрат на придбання автомобілів для керівників бюджетних установ і організацій = 600 тис. грн.

Про всяк випадок нагадаємо: ця вимога повною мірою стосується не тільки придбання авто, але й його оренди. Тобто бюджетна установа не має права орендувати авто вартістю понад 600 тис. грн.

Також важливо з’ясувати, чи входить до граничної норми витрат сума ПДВ чи ні. Наприклад, якщо вартість авто без ПДВ «вміщується» в 600 тис. грн, а з урахуванням ПДВ виходить за ці межі, то чи не буде це порушенням постанови № 332?

Тут слід розуміти два важливих моменти:

1) суми непрямих податків включаються до вартості об’єктів ОЗ (п. 5 розд. ІІ НП(С)БО 121). Те, що ПДВ є непрямим податком, чітко визначено у п.п. 14.1.178 ПКУ;

2) у постанові № 332 йдеться про суми граничних витрат на придбання певного майна, у тому числі й авто. А сума ПДВ, сплачена у зв’язку з придбання, безперечно, є частиною витрат установи на придбання авто.

Таким чином, якщо вартість авто з урахуванням ПДВ нижча ніж 600 тис. грн, установа може спокійно його придбати. Жодного порушення в цьому не буде.

Якщо авто не укомплектовано килимками, чохлами, сигналізацією тощо, то такі цінності придбавають окремо й до вартості придбання авто вони не входять. Відповідно й до вартості авто, яка буде порівнюватися з граничною сумою витрат, вартість цих цінностей включати не слід.

Килимки та чохли надалі будуть обліковуватися окремо на відповідних субрахунках бухгалтерського обліку залежно від їх вартості.

А от що стосується автосигналізації, то після її придбання вона буде встановлена (вмонтована) на автомобіль.

Фактично йдеться про поліпшення — доукомплектування авто. Відтак вартість сигналізації слід відносити на збільшення первісної вартості автомобіля.

Видатки на придбання охоронної сигналізації, чохлів для автомобілів та інших комплектуючих слід здійснювати за КЕКВ 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар» (п.п. 16 п. 2.2.1 Інструкції № 333).

Станкус Тетяна

Бюджетна бухгалтерія, серпень, 2021/№ 31

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цеКоментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×