Інформація по темі "" | Публікації по тегу
17.03.15
6626 1
Друкувати
Обране

Депутата засуджено? Повноваження — припинити

До редакції часто звертаються наші читачі за консультацією з різних питань, але частіше — з, так би мовити, особливих, з якими не зустрічаються у щоденній роботі. Серед подібних питань, зокрема, можна відокремити ситуації, коли депутата місцевої ради вироком суду засуджено до покарання за вчинення кримінального злочину. У цій статті розглянемо детально алгоритм дій місцевої ради у двох випадках: коли депутата засуджено до покарання з позбавленням волі та коли покарання за злочин не пов’язане з позбавленням волі.


Федченко Л., головний редактор

Депутата засуджено до позбавлення волі

Частиною 1 ст. 5 Закону України від 11.07.02 р. № 93-IV «Про статус депутатів місцевих рад»1, серед інших підстав, зокрема, п. 7 цієї частини, передбачено, що повноваження депутата місцевої ради припиняються достроково за наявності перелічених підстав, засвідчених офіційними документами, без прийняття рішення відповідної ради у разі:

7) набрання законної сили обвинувальним вироком суду, за яким його засуджено до позбавлення волі, або набрання законної сили рішенням суду, яким його притягнуто до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією, та застосовано покарання або накладено стягнення у виді позбавлення права займати посади або займатися діяльністю, що пов’язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування;

1 Далі за текстом — Закон № 93.

Увага! Ця редакція п. 7 ч. 1 ст. 5 Закону № 93 набирає чинності 26.04.15 р. (зміни були внесені Законом України від 14.10.14 р. № 1700-VII «Про запобігання корупції»).

До слова сказати, наразі (до 26.04.15 р.) п. 7 ч. 1 ст. 5 Закону № 93 діє у такій редакції:

7) набрання законної сили обвинувальним вироком суду, за яким його засуджено до позбавлення волі, або набрання законної сили рішенням суду щодо притягнення його до відповідальності за корупційне правопорушення, пов’язане з порушенням обмежень, передбачених Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції»;

Але, як бачите, потрібна нам з вами норма свого формулювання не змінила.

Одразу ж звертаємо вашу увагу на саме формулювання ч. 1 ст. 5 Закону № 93 — у даному випадку відсутнє альтернативне вирішення питання — прямо передбачене припинення повноважень.

Отже, які саме дії має вчинити місцева рада, депутата якої засуджено до позбавлення волі?

Перш за все запам’ятайте, що жодних рішень на своїх пленарних засіданнях місцева рада не приймає — про це прямо йдеться у ч. 1 ст. 5 Закону № 93.

Наприклад, до місцевої ради від суду надійшло повідомлення про засудження депутата цієї ради до позбавлення волі. У цій ситуації місцева рада має, у свою чергу, повідомити територіальну виборчу комісію про дострокове припинення депутатом повноважень у зв’язку з набранням щодо нього законної сили обвинувальним вироком суду, за яким його засуджено до позбавлення волі. Це потрібно для того, щоб територіальна виборча комісія призначила проміжні вибори депутата.

Але майте на увазі, що обвинувальним вироком суду депутата може бути не лише засуджено до позбавлення волі. Так, наприклад, у практиці зустрічаються випадки, коли депутата (який займав посаду секретаря ради) засуджено за отримання хабара у великому розмірі. У ході слідства було доведено, що вказаний посадовець місцевого самоврядування вимагав та отримав незаконну винагороду за винесення на розгляд сесії питання про надання дозволу на розробку проекту землеустрою земельної ділянки, а також подальше сприяння у прийнятті радою позитивного рішення. Суд визнав посадовця винним у скоєнні злочину, призначив покарання у вигляді позбавлення волі з конфіскацією майна. Також судом посадовця було позбавлено присвоєних рангів посадової особи місцевого самоврядування та права займати певні посади строком на 3 роки.

Отже, з цього робимо висновок, що таку категорію можна поділити ще на дві підкатегорії:

1) обвинувальним вироком суду до позбавлення волі засуджено депутата, який працює у раді на постійній основі (на виборній посаді — голова районної, обласної ради, їх заступники, секретар сільської, селищної, міської ради і т. і.), тобто одночасно є депутатом місцевої ради та посадовою особою місцевого самоврядування;

2) обвинувальним вироком суду до позбавлення волі засуджено депутата, який не працює у раді на постійній основі та не є посадовою особою місцевого самоврядування (тобто, у нього відсутні трудові відносини з відповідною місцевою радою).

Звісно, з першою підкатегорією засуджених депутатів у місцевої ради має бути «більше клопоту».

Підведемо підсумки: у разі, коли до позбавлення волі засуджено депутата, який не працює у раді на постійній основі, — місцева рада лише має повідомити про дострокове припинення депутатом повноважень територіальну виборчу комісію з метою організації останньою проміжних виборів депутата.

А от коли засуджений депутат одночасно займає посаду у раді — маємо оформити належним чином, перш за все — звільнення його з посади. З цією метою на підставі обвинувального вироку суду керівник місцевої ради видає розпорядження.

Увага! Наданий вище зразок розпорядження стане у нагоді лише у разі, коли депутата засуджено за злочин, не пов’язаний із притягненням до відповідальності за корупційне правопорушення.

 

 

Депутата засуджено без позбавлення волі

Подібними ситуаціями опікується ч. 2 ст. 5 Закону № 93. Так, відповідно до вказаної норми, повноваження депутата місцевої ради можуть припинятися достроково також за рішенням відповідної ради у зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком суду, за яким його засуджено до покарання, не пов’язаного з позбавленням волі.

Увага! Прийняте місцевою радою рішення про дострокове припинення повноважень депутата може бути оскаржено у судовому порядку (ч. 3 ст. 5 Закону № 93).

При цьому зверніть увагу, що ч. 1 ст. 5 Закону № 93 (ср. USER_SHOW_ID) безапеляційно вимагається дострокове припинення депутатських повноважень, а от вже у ч. 2 цієї статті місцевій раді надано можливість припинити повноваження депутата. Але це зовсім не означає, що рада не повинна відповідним чином реагувати і виносити це питання на розгляд пленарного засідання.

Отже, до вашої ради надійшло повідомлення з суду про засудження депутата місцевої ради до покарання, не пов’язаного з позбавленням волі. Що з ним робити? Для початку зареєструйте цей документ згідно з інструкцією з діловодства як звичайну вхідну кореспонденцію та внесіть це питання на розгляд чергової сесії ради згідно з вимогами регламенту її роботи.

У проекті рішення ради необхідно, по-перше, зазначити документи, на підставі яких рада розглядає це питання.

Так, це буде відповідне повідомлення про засудження депутата місцевої ради до покарання, не пов’язаного з позбавленням волі, його дата та інші реквізити.

Другою підставою для прийняття радою рішення буде вже згадана нами ч. 2 ст. 5 Закону № 93, яка саме і надає раді право позбавити депутата депутатських повноважень.

І, нарешті, третя підстава — ст. 59 Закону України від 21.05.97 р. № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні», згідно з якою органи місцевого самоврядування та їх посадові особи у межах своїх повноважень приймають відповідно рішення та розпорядження.

У резолютивній частині рішення ради першим пунктом необхідно вказати «Достроково припинити повноваження депутата (П. І. П.) у зв’язку із набранням законної сили обвинувальним вироком суду, за яким його засуджено до покарання, не пов’язаного з позбавленням волі».

У другому пункті резолютивної частини рішення ради доцільно зазначити про направлення копії рішення ради до територіальної виборчої комісії.

Якщо у вас виникли додаткові запитання з приводу порушених у статті питань — звертайтеся до нас. Разом ми знайдемо відповідь. Маємо надію, що отриману інформацію ви будете використовувати лише в теорії і на практиці вона вам не знадобиться.

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Газета «Місцеве самоврядування»коментарі
(1)
Олена
28.11.2016
Підскажіть будь-ласка, а що робити якщо повідомлення від суду про винесення вироку стосовно депутата до ради не надходило, як бути в такому випадку?
Залишити коментар:
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн