Інформація по темі "" | Публікації по тегу
05.09.22
459 0
Друкувати
Обране

Відрядження старост: чи можливо?

Чи можливо надавати відрядження старостам, які приїжджають із сіл до центру громади на наради, виконкоми тощо?

Насамперед зазначимо, що старостинський округ утворюється відповідною сільською, селищною, міською радою у складі одного або декількох населених пунктів (крім адміністративного центру ТГ*), на території якого (яких) проживає не менше 500 жителів. Це передбачено ч. 4 ст. 541 Закону № 280**.

* ТГ — територіальна громада.

** Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.97 № 280/97-ВР.

Очолює старостинський округ староста.

Серед прав та обов’язків старости, визначених ч. 5 ст. 541 Закону № 280, зокрема, передбачено:

— участь у пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради та засіданнях її постійних комісій з правом дорадчого голосу;

— участь у засіданнях виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради;

— право на гарантований виступ на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради, засіданнях її постійних комісій та виконавчого комітету з питань, що стосуються інтересів жителів відповідного старостинського округу;

— участь у підготовці пропозицій до проєкту місцевого бюджету в частині фінансування програм, що реалізуються на території відповідного старостинського округу;

— участь у підготовці проєктів рішень сільської, селищної, міської ради, що стосуються майна ТГ, розташованого на території відповідного старостинського округу.

Усі ці обов’язки передбачають виїзд старости до адміністративного центру ТГ, розташованого в іншому населеному пункті. Тож давайте розглянемо, чи можна для таких виїздів оформити старості відрядження.

Виїзд в інший населений пункт в робочих справах: відрядження?

Щоб визначитися з питанням відправлення старост у відрядження, звернемось до норм Інструкції № 59***.

*** Інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон, затверджена наказом Мінфіну від 13.03.98 № 59.

Службовим відрядженням вважається поїздка працівника за розпорядженням керівника державного органу, підприємства, установи та організації, що повністю або частково утримується (фінансується) за рахунок бюджетних коштів, на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи (за наявності документів, що підтверджують зв’язок службового відрядження з основною діяльністю установи). Це визначено у п. 1 розд. І Інструкції № 59.

Документами, що підтверджують зв’язок відрядження з основною діяльністю установи, є, зокрема (але не виключно):

— запрошення сторони, що приймає і діяльність якої збігається з діяльністю установи, що направляє у відрядження;

— укладений договір чи контракт;

— інші документи, які встановлюють або засвідчують бажання встановити цивільно-правові відносини;

— документи, що засвідчують участь відрядженої особи в переговорах, конференціях або симпозіумах, інших заходах, які проводяться за тематикою, що збігається з діяльністю установи, яка відряджає працівника.

Тож, виходячи з зазначеного, поїздка старости в інший населений пункт для виконання службового завдання є відрядженням.

Видатки на відрядження: можливі?

Як ми знаємо, види видатків, які можна проводити в період дії воєнного стану, обмежені. Дозволені види видатків визначені Порядком № 590****.

**** Порядок виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану, затверджений постановою КМУ від 09.06.2021 № 590.

Нагадаємо: в першу чергу можна здійснювати видатки на національну безпеку і оборону.

Тоді як більшість дозволених видатків здійснюється в другу чергу. Визначені такі видатки у п.п. 2 п.19 Порядку № 590.

ВАЖЛИВО!

Видатки на відрядження працівників бюджетних установ передбачені у другу чергу як за загальним, так і за спеціальним фондом

Таким чином, здійснювати видатки на відрядження працівників в період дії воєнного стану можна.

Бюджетна бухгалтерія, вересень, 2022/№ 33

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це



Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі