Інформація по темі "" | Публікації по тегу
23.09.21
133 0
Друкувати
Обране

Додаткова професійна освіта: наважуватись чи ні?

Минув черговий День знань. Святкові лінійки в школах, хвилювання з приводу початку навчального року в дітей і батьків позаду. Тема навчання актуальна і для дорослих. Перевага дітей у навчанні полягає в тому, що вони перебувають у сенситивному (чутливому до сприйняття нових знань) віці. Перевага дорослих — в тому, що ми самостійно обираємо, чого та як вчитися.


Можливості для навчання дорослих

У сучасному світі можна виділити три основних способи додаткового професійного навчання дорослих.

Навчання на курсах, семінарах, майстер-класах, конференціях тощо. Переваги такого способу полягають у короткостроковості, отриманні нових знань, а також зав’язуванні корисних знайомств.

Навчання в компанії, в якій ви працюєте. У великих підприємств існують так звані корпоративні університети, системи наставництва та розвитку.

Стара добра самоосвіта.

Кожен із цих варіантів відкриває нові можливості. Перш ніж обрати оптимальний для вас, пропоную відповісти на запитання: я вчуся, щоб що? Розуміння того, навіщо вам додаткова освіта, окреслить ваш шлях до мети. Проаналізуйте те, що ви вже знаєте, вмієте, і те, що ви хочете отримати. Зіставте ці дві складові — й зрозумієте, яких саме знань бракує.

Будьте чесними з собою. Якщо ви хочете заробляти більше грошей або ваші амбіції штовхають вас до більш значущої ролі в професії, — це нормально.

Подивіться на освіту не як на самостійну мету: я хочу вивчити новий напрямок у роботі бухгалтера. А як на інструмент для досягнення якогось блага: я хочу вивчити новий напрямок бухгалтерської роботи, щоб підвищити свій рівень доходу. І, як наслідок, почати подорожувати або придбати нове житло. Так ваша мотивація буде довготривалою. І коли ви вже зробите кілька кроків, вам не захочеться все кинути, тому що вас підштовхуватимуть бажання поліпшити якість власного життя і відчуття, що ви самі на нього впливаєте.

Якою б сильною не була ваша мотивація, без самодисципліни не обійтися. Добре, що цю навичку ми отримали в школі. Іноді кожна людина відчуває втому, прокрастинує (відкладає важливі справи «на потім») або сумнівається. У такі моменти допоможе невелике вольове зусилля. Коли дуже не хочеться, потрібно просто одягнутися, взяти необхідні речі та почати заняття. Краще, якщо у вас буде приблизний план занять.

Не впадайте в крайнощі

Я знаю чоловіка, якому більше 40 років, — він захистив кілька кандидатських дисертацій у різних сферах знань і все ще шукає себе. У психології це називається інфантилізмом — вибором дитячої поведінки дорослими людьми через страх перед змінами, небажання приймати рішення і нести відповідальність за них.

Інший мій знайомий за останні три роки відвідав кілька десятків короткострокових курсів і тільки 1 — 2 інструменти з них застосував у роботі. Щоб не стати героєм такої історії, потрібно не лише вчитися, а й шукати способи застосувати знання.

Ідеальний збіг — це коли те, чого ви хочете навчитися, потрібне у сфері, в якій ви працюєте. Якщо ви вже давно придивляєтеся до якогось курсу, спробуйте обговорити його з керівником. Якщо компанії це не потрібно зараз, вибір за вами: вирішуйте, чи потрібно це знання вам як професіоналу загалом? Якщо відповідь «так» — починайте. Якщо «ні» — шукайте щось інше.

До речі, у багатьох компаніях зараз є часткова або навіть повна оплата додаткової освіти для співробітників. Роботодавці розуміють важливість розвитку свого персоналу. Трохи перефразую відомий вислів: краще навчити своїх співробітників і вони підуть, ніж не навчити й вони залишаться.

Уміння вчитися

Уміння вчитися — це розуміння: де знайти джерела правдивої інформації, в який час ваш мозок працює найбільш продуктивно, чи потрібен вам наставник тощо. Простіше кажучи, це розуміння і застосування відповідних вам умов навчання.

І важлива навичка не лише в навчанні, а й в житті загалом — критичне мислення. Це здатність людини ставити під сумнів нову інформацію, включаючи власні переконання. Це процес активного осмислення, застосування, аналізу та оцінки інформації для досягнення відповіді або висновку. Розвивати критичне мислення можна в будь-якому віці. До того ж «плоди» у вигляді вміння швидко орієнтуватися в ситуаціях та приймати рішення того варті.

Проблеми навчання дорослих

Хочу звернути вашу увагу на кілька змін, що відбулися під час стрімкого розвитку онлайн-простору.

Розфокусована увага. Вражає, скільки інформації зараз є у відкритих джерелах. І між скількома джерелами ми постійно перемикаємось, не заглиблюючись у суть. Це заважає утримувати увагу на одному предметі пізнання і веде до більш тривалого засвоєння інформації. Тому якщо ви читаєте статтю або книгу в рамках освіти, повідомлення з додатків, у месенджерах не повинні вас відволікати кожні 5 хвилин. Щоб знову зануритися у вивчення, мозку потрібно щоразу перемикатися.

Відсутність потреби в пошуку нових рішень. Інтернет — великий винахід. Можливість отримати відповідь на безліч запитань щодня так близько — в рядку пошуку вашого браузера. Наприклад, вам потрібно написати звіт у вільній формі. Що ви робите? Знаходите шаблони схожих звітів в інтернет-мережі, додаєте в них вашу інформацію. Якщо хоча б 10 хвилин поміркувати про те, як ви хочете представити інформацію у звіті, ваш мозок потренує пошук нових рішень. Проведіть так званий мозковий штурм. Насправді, багато відповідей є всередині нас. І, можливо, наступного разу в ситуації, коли вам потрібно буде знайти швидку відповідь самостійно, ви її вигадаєте.

Поверхневість багатьох професійних курсів. Часто для викладача створити і провести свій курс — це насамперед спосіб заробітку, а не потреба ділитися накопиченими знаннями та досвідом. Тому перш ніж оплачувати участь, уважно вивчіть програму курсу і подумайте, який відсоток інформації вам уже відомий? Що ви вивчите нового? І чи буде це цінним для вас?

Замість висновку

Можливо, зараз ви перебуваєте на такому етапі кар’єри, коли наявних знань і навичок достатньо. Або основну увагу ви приділяєте не роботі, а, наприклад, особистому життю. Або кар’єрні звершення взагалі не для вас. Добре, що ви розумієте, чого хочете. І що не хочете здобувати нову освіту зараз. Усе ж не навчаючись і не розвиваючись зовсім, ми ризикуємо використовувати старі, неробочі рішення для нових викликів не лише в роботі, а й в інших сферах нашого життя.

Постійне навчання та розвиток дозволяють нам продовжити «молодість» розуму. Навіть мінімальні зусилля в цьому напрямку допоможуть підтримувати когнітивні (пізнавальні) здібності в тонусі.

Уклеїна Світлана

Оплата праці, вересень, 2021/№ 18/1 спецвипуск

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цекоментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.