Інформація по темі "" | Публікації по тегу
18.12.19
26391 0
Друкувати
Обране

Графік відпусток: «гарячі» запитання

Про базові речі щодо графіка відпусток поговорили*. Тож cьо­годні розглянемо питання, які іноді завдають клопоту бухгалтерам.


БУХГАЛТЕР 911, ГРУДЕНЬ, 2019/№ 51-52

Ушакова Лілія, експерт з питань оплати праці

 

* Стаття «Графік відпусток: те, що потрібно не забути» (журнал «Бухгалтер 911», 2019, № 50).

Оптимізація форми графіка. Повторимося, що уніфікованої форми цього документа немає. Тому кожен роботодавець має право розробити свою форму графіка, зручну у використанні. При розробленні форми враховуйте, що вам її і заповнювати . Тому не додавайте до графіка відпусток графи, з якими буде багато клопоту. Проявіть креативність та оптимізуйте свій графік відпусток.

Які ж графи мають бути в графіку відпусток? Рекомендуємо такі: (1) найменування структурного підрозділу; (2) посада; (3) П. І. Б. працівника; (4) табельний номер (за наявності); (5) вид відпустки; (6) кількість календарних днів відпустки; (7) робочий рік, за який надається відпустка; (8) плановий період (чи дата) надання відпустки; (9) примітки.

Що стосується графи «підпис працівника», то її слід вносити до графіка тоді, коли у вас є можливість отримати підписи всіх працівників підприємства. В іншому разі цієї графи може не бути. Адже КЗпП говорить лише про обов’язок доведення графіка відпусток до відома працівників.

Для цього можна, наприклад, вивісити його для загального ознайомлення в приміщенні підприємства або розмістити на корпоративному порталі, якщо до нього мають доступ усі працівники підприємства.

Графи з відмітками про фактичне використання і перенесення відпустки на інший період є сенс вносити до графіка відпусток тільки тоді, коли у вас є вільний час, щоб ці графи заповнювати, або якщо вам зручно з ними працювати. Річ у тому, що трудове законодавство не вимагає від роботодавців зазначати в графіку інформацію про використання і перенесення відпусток. Воно вимагає затвердити на початку року графік відпусток з плановими періодами надання відпусток працівникам і дотримуватися цього графіка протягом року.

Що стосується фактичного використання відпустки, то ця інформація буде зазначена в особовій картці працівника на підставі наказу про надання відпустки.

Інформація про перенесення відпустки буде зафіксована у відповідному наказі. У разі потреби можете (якщо є бажання) інформацію про перенесення зазначити в графі «Примітки».

Як правильно: дата чи період відпустки? Зазвичай у графіку відпусток конкретні дати початку відпусток не встановлюють, а визначають місяць початку використання відпустки і кількість днів відпустки. Трапляється, що в графіку зазначають два місяці: місяць початку відпустки і місяць її закінчення, якщо відпустка перехідна.

У цьому випадку дату початку відпустки у встановлених графіком межах працівник і роботодавець узгоджують додатково (див. ч. 5 ст. 79 КЗпП). Яким чином? Наприклад, за місяць до початку місяця надання відпустки, зазначеної в графіку, працівникові направляють запит про конкретну дату початку відпустки з метою складання повідомлення про початок відпустки і видання наказу про відпустку. У запиті рекомендуємо зазначити строк, у який працівник повинен проінформувати вас про бажану дату відпустки, наприклад 3 робочих дні.

Проте є роботодавці, які в графіку відпусток зазначають не період, а конкретні дати початку відпусток. Це також допустимо.

Але який би варіант ви не обрали, не забудьте письмово повідомити працівника за два тижні (краще під підпис) про дату початку відпустки.

Як бути з працівниками-новачками? Тут «танцюємо» від таких вимог відпускного законодавства. Щорічні відпустки надають (1) не за календарний, а (2) за робочий рік, звернувши увагу на те, щоб вони були використані зазвичай до закінчення робочого року.

Як ці вимоги застосовуємо до новачків? Розглянемо на прикладі працівника, якого приймають на роботу з 17.02.2020 р. Першим робочим роком, за який він зароблятиме собі щорічну відпустку, буде 17.02.2020 р. — 16.02.2021 р. При цьому працівник не зобов’язаний іти у відпустку за цей робочий рік саме у 2020 році. Він може використати його наступного року або згодом.

З боку роботодавця також немає обов’язку відправити працівника до відпустки за робочий рік 17.02.2020 р. — 16.02.2021 р. за всяку ціну саме у 2020 році, якщо працівник цього не хоче.

Яких висновків доходимо з наведеного? Якщо працівник-новачок не планує йти у відпустку в році, в якому він був прийнятий на роботу (у цій ситуації — у 2020 році), і роботодавець не заперечує проти такого рішення, то вносити працівника до графіка відпусток на 2020 рік не потрібно. І це не буде порушенням трудового законодавства.

Але краще таке рішення працівника зафіксувати на папері.

Як варіант можна при прийнятті працівника на роботу надати йому письмову пропозицію про визначення бажаного періоду надання щорічної відпустки у 2020 році та її тривалості. У ній працівник зазначить своє рішення із цього питання.

Працівник планує скористатися своїм правом на відпустку? Тоді в загальному порядку узгоджуємо період її надання між працівником та роботодавцем і вносимо зміни до графіка відпусток.

Як вносити зміни до графіка? Щоразу, коли вам потрібно вносити якісь зміни до графіка, перезатверджувати його повністю і наново погоджувати з профкомом щодо всіх працівників не потрібно! Достатньо буде видати наказ про внесення змін до графіка відпусток.

Наприклад, на початку 2020 року (після того, як графік відпусток уже був затверджений) на підприємство були прийняті працівники, які виявили бажання у 2020 році скористатися правом на щорічну відпустку. Роботодавець не проти.

У такому разі радимо раз на місяць або квартал видавати наказ про внесення змін до графіка відпусток з відомостями щодо працівників-новачків і погоджувати його з профкомом (уповноваженим представником трудового колективу).

З наказом обов’язково ознайомлюємо працівників-новачків, відпустки яких плануємо.

А як бути, якщо відпустка працівника переноситься на інший період?

У цьому випадку на підставі документа про перенесення відпустки (заяви працівника або пропозиції роботодавця про перенесення і згоди працівника) видається наказ про перенесення відпустки. На бажання можна в графіку відпусток у графі «Примітки» зазначити «Перенесено».

Чи потрібно видавати ще й наказ про внесення змін до графіка відпусток у разі їх перенесення? Є підприємства, які затверджують. Але вважаємо, що це не обов’язково.

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Бухгалтер 911Коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн