Інформація по темі "" | Публікації по тегу
26.12.19
12497 0
Друкувати
Обране

Новорічний клопіт: переносимо робочі дні, улаштовуємо канікули

Кінець 2019 — початок 2020 року — це чудовий час організувати канікули для працівників підприємства. Адже КМУ так запропонував «розкидати» робочі дні, які припали на різдвяно-новорічний період, що повноцінно попрацювати в цей період вийде не у всіх. Чому? Розповідаємо.


ОПЛАТА ПРАЦІ ГРУДЕНЬ, 2019/№ 24/1

Ушакова Лілія, експерт з питань оплати праці

 

 

Нагадаємо, що для працівників, яким установлено п’ятиденний робочий тиждень із двома вихідними днями в суботу та неділю, Кабмін рекомендував перенести:

• у 2019 році — робочі дні з понеділка 30 грудня на суботу 21 грудня та з вівторка 31 грудня — на суботу 28 грудня;

• у 2020 році робочий день з понеділка 6 січня на суботу 11 січня.

Низка таких перенесень, звісно ж, торкнеться й банківської системи. Тож, швидше за все, до нормальної роботи банки повернуться тільки 3 січня.

Наслідки перенесення

Перенесення робочих днів повинно здійснюватися на підставі відповідного наказу.

Норма часу. Перенесення згідно з рекомендаціями КМУ у грудні 2019 року та січні 2020 року не вплинуть на місячну норму робочого часу в цих місяцях. Також врахуйте, що тривалість роботи в перенесений робочий день повинна відповідати тривалості того робочого дня, який ви перенесете. Наприклад, якщо на підприємстві п’ятиденний робочий тиждень із двома вихідними днями в суботу та неділю та з 8-годинним робочим днем, то тривалість роботи у перенесений робочий день:

• суботу 21 грудня 2019 року буде дорівнювати тривалості того робочого дня, за який ви працюєте, тобто 30 грудня, та становитиме 8 годин;

• суботу 28 грудня 2019 року та 11 січня 2020 року — тривалості передсвяткових робочих днів 31 грудня 2019 року та 6 січня 2020 року відповідно та становитиме 7 годин.

Організація роботи. У дні, на які було перенесено робочі дні (суботи 21 та 28 грудня 2019 року та 11 січня 2020 року), працівники зобов’язані вийти на роботу. Навіть якщо працівник з 30 грудня 2019 року по 10 січня 2020 року перебуватиме у відпустці, він зобов’язаний вийти на роботу у суботи 21, 28 грудня 2019 року та 11 січня 2020 року. Адже змінено графік роботи і зазначені дні стали звичайними робочими днями.

У табелі обліку використання робочого часу:

• дні, які ви переносите (30 та 31 грудня, 6 січня), позначайте як вихідні (якщо працівник у відпустці — як дні відпустки);

• робочі суботи 21, 28 грудня та 11 січня — як робочі дні. Ще раз перевірте себе: за умови 8-годинного робочого дня

Важливо!

у табелі вкажіть тривалість роботи 21 грудня — 8 годин,

28 грудня 2019 року та 11 січня 2020 року — 7 годин.

Відсутність працівника в ці дні без поважної причини розцінюється як прогул.

Оплата. Робочі суботи 21, 28 грудня 2019 року та 11 січня 2020 року оплачуємо як звичайні робочі дні. У цьому випадку ст. 72 та 107 КЗпП, що регулюють питання роботи у вихідні дні, не діють.

Щорічна відпустка. Перенесення робочих днів ніяк не відобразиться на тривалості щорічної відпустки. Адже при визначенні її тривалості не враховують лише святкові і неробочі дні (ст. 73 КЗпП).

Приклад. Працівник йде у відпустку з 30 грудня на 10 календарних днів.

На період відпустки припадають два свята — 1 і 7 січня 2020 року. Отже, на грудень припадає 2 календарних дні відпустки (30 та 31), а на січень — 8 календарних днів (2 — 6, 8 — 10 січня включаємо до розрахунку, 1 та 7 січня при підрахунку кількості днів відпустки не враховуємо). Таким чином, останній день відпустки — 10 січня 2020 року.

З питаннями перенесення розібралися. Та є чимало роботодавців, які замість роботи у перші дні січня оберуть відпочинок усім колективом.

Тож пропонуємо вам розглянути варіанти нероботи в цей (а може, й трохи довший) період, їх документальне оформлення та оплату.

Йдемо у щорічну відпустку

Тут «танцюємо» від працівника, а саме від його бажання. Дивіться, ч. 1 ст. 12 Закону про відпустки дозволяє на прохання працівника і з дозволу роботодавця ділити щорічну відпустку працівників на частини будь-якої тривалості, якщо основна безперервна частина такої відпустки становить не менше 14 календарних днів. При цьому зовсім не обов’язково, щоб ця неподільна частина була надана працівникові першою.

Тому якщо сторони згодні, то при складанні графіка відпусток на наступний рік можна передбачити надання всім частини щорічної відпустки у січні 2020 року.

Наприклад, якщо ви плануєте відпочивати 2 та 3 січня, то щорічну відпустку можна надати тривалістю 2 дні.

Якщо ж підприємство до роботи повернеться з 13 січня, то рекомендуємо не здійснювати перенесення робочого дня у січні 2020 року, як радив КМУ, та надати працівникам відпустку з 2 січня 2020 року на 8 календарних днів. У цьому випадку останнім днем відпустки буде 10 січня (див. приклад вище). Далі 11 та 12 січня — вихідні дні (адже перенесення не було). А 13 січня — робочий день.

Оформляємо відпустку за свій рахунок

Для того щоб піти усім разом у відпустку без збереження заробітної плати, має бути обопільне бажання усіх працівників підприємства, з одного боку, і відповідне рішення власника або керівника — з іншого.

Звісно, що це найнесприятливіший для працівників варіант оформлення новорічних канікул. Але якщо вони нададуть на нього згоду, то оформлено це має бути так. З боку працівників — заяви про надання відпустки без збереження зарплати на підставі ст. 26 Закону про відпустки. З боку роботодавця — відповідний наказ.

Увага! Тривалість такої відпустки визначається за погодженням між працівником і роботодавцем, але не більше 15 календарних днів на рік.

Ще раз наголошуємо: ініціювати надання відпустки має право виключно працівник. Тому примусово відправити співробітника у таку відпустку роботодавець не може. А враховуючи той факт, що незадоволені працівники можуть поскаржитися Держпраці, то перш ніж його застосовувати, добре подумайте.

Додаткові вихідні

За рахунок уведення додаткових вихідних днів у січні ви зможете зменшити норму тривалості робочого часу у цьому місяці та добре відпочити. Наприклад, норма тривалості робочого часу на січень 2020 року, розрахована за календарем п’ятиденного робочого тижня із двома вихідними днями в суботу та неділю та з 8-годинним робочим днем, становить 167 годин. Кількість вихідних днів — 8 днів. Є домовленість, що працівники відпочиватимуть 2 та 3 січня (вводимо два вихідних дні). Тоді тривалість робочого часу на січень скоротиться до 151 години, а кількість вихідних днів зросте до 10-ти.

Як оформляємо? Знову ж таки краще, щоб ініціатива належала працівникам.

Наприклад, на зборах трудового колективу було одностайно прийнято рішення про встановлення додаткових вихідних днів у січні 2020 року. На підставі рішення зборів роботодавцем видано відповідний наказ та внесено коригування до календаря робочого часу на 2020 рік. З наказом і календарем ознайомлено працівників.

Що з оплатою? Якщо працівники на окладі (місячній тарифній ставці) з повною зайнятістю, то зменшення норми робочого часу не позначиться на сумі зарплати.

Інша річ, якщо зарплата залежить від кількості фактично відпрацьованого часу чи виготовленої продукції. У цьому випадку зменшення норми робочого часу позначиться на сумі зарплати. Тому щоб не ображати та отримати згоду на зменшення норми, рекомендуємо «вирівняти» їм зарплати, наприклад, за рахунок премій.

Додаткова новорічна щорічна відпустка

Якщо відпочинок на початку січня — це норма для вашого підприємства, рекомендуємо скористатися положеннями ч. 2 ст. 4 Закону про відпустки.

Ця норма Закону дозволяє роботодавцям установлювати в колективному чи трудовому договорі додаткові види відпусток для працівників підприємства, наприклад, новорічно-різдвяну відпустку. Така відпустка обов’язково має бути оплачуваною. Щоб скористатися цією відпусткою, працівникові потрібно буде написати відповідну заяву на ім’я керівника.

Виплачуємо зарплату за грудень 2019 року

На початку статті ми зазначали, що перенесення робочих днів вплине й на роботу банківських установ. Тут треба пам’ятати, що зазвичай останній робочий день року банки працюють із клієнтами в особливому режимі, а перший робочий день нового року — без клієнтів, бо забезпечують комплекс робіт, пов’язаних з початком нового звітного року.

Який висновок можна зробити з цього?

Для своєчасності виплати зарплати та сплати обов’язкових платежів

УВАГА!

уточніть в обслуговуючому вас банку порядок його роботи в період з 27.12.2019 р. по 03.01.2020 р.

Так, якщо строк виплати зарплати на вашому підприємстві припадає на 31 грудня 2019 року чи 1 (2) січня 2020 року, то з урахуванням перенесень вам потрібно буде виплатити працівникам зарплату та сплатити обов’язкові платежі 28 грудня 2019 року, за умови, що в цей день обслуговуючий вас банк буде працювати з клієнтами, якщо ні — то 27 грудня. Якщо строк виплати зарплати припадає на період з 3 по 7 січня 2020 року і для підприємства 3 січня не буде вихідним днем, то виплатити працівникам зарплату та сплатити обов’язкові платежі потрібно буде 3 січня 2020 року, знову ж таки за умови, що банк у цей день буде працювати у звичайному режимі.

Якщо ж 3 січня на підприємстві буде вихідний або ваш банк цього дня не буде працювати з клієнтами, то зарплату за січень потрібно буде виплатити в останній день грудня, в який банк буде вас обслуговувати.

А чи буде в цьому випадку порушення приписів ч. 1 ст. 115 КЗпП про 16 календарних днів між датами виплати зарплати? Ні, не буде. Адже перенесення строку відбулося на підставі положень все тієї ж ст. 115 КЗпП.

Якщо ви відправляєте усіх працівників у відпустку, то саме час згадати про обов’язок виплати- ти відпускні не пізніше ніж за 3 дні до початку відпустки. Разом з відпускними можна виплатити грудневу зарплату. Законодавством це не заборонено. Також якщо заробітну плату ви перераховуєте на картрахунки працівників, то як варіант платіжні доручення на виплату зарплати можна подати до виходу на канікули, але з датою валютування, що відповідає строку її виплати.

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Газета «Оплата праці»Коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн