Інформація по темі "" | Публікації по тегу
25.02.21
315 0
Друкувати
Обране

Заблоковані емоції: як впливають на роботу та якість життя

Робота — це місце, куди ми приходимо не тільки виконувати виробничі завдання. Тут ми також налагоджуємо стосунки з іншими, досягаємо власних успіхів та отримуємо величезний калейдоскоп вражень. Це все впливає на нашу психічну реальність. І що б ми не робили, нас супроводжують внутрішні реакції: позитивні або негативні. Самі по собі події не носять конкретного емоційного забарвлення, це ми визначаємо їх або як хороші, або як погані. Поговоримо докладніше про те, як без шкоди для власного психологічного благополуччя і навіть із користю проживати емоції. І про те, куди діваються непрожиті емоції.


Природа емоцій

Емоція — психічний процес, що відображає наше внутрішнє ставлення до існуючих або можливих ситуацій у зовнішньому світі. Емоційні переживання повністю суб’єктивні. Тобто одна й та ж подія може викликати різні внутрішні відгуки у двох людей. І навіть подія, що відбулася з однією людиною двічі, може викликати відмінні реакції в різні періоди життя.

Усі емоції людини дуже тісно пов’язані з біохімічним функціонуванням організму. У нашому організмі є ряд речовин, які виробляються в момент переживання нами певних емоцій. Наприклад, візьмемо радість.

Фізіологічною основою для переживання радості є серотонін. Це такий собі передавач імпульсів, що знаходиться в головному мозку, крові, сполучній тканині. У моменти, коли ми радіємо, серотонін виробляється дуже активно і впливає на наш настрій. І навпаки, низький вміст серотоніну в організмі може виражатися в частому зниженому настрої людини. Також є зв’язок між адреналіном в організмі і страхом, між норадреналіном і злістю, між окситоцином і любов’ю…

Навіть у негативних емоцій може бути позитивний ефект

Вираження емоцій дуже важливе для збереження психічного здоров’я людини. Засновник психоаналітичного напряму в психології Зігмунд Фрейд казав: «Емоція повинна бути відреагована». Залишається тільки додати, що тривала заборона на переживання емоцій і постійне стримування власних внутрішніх реакцій може призвести до виникнення психосоматичних захворювань. Тобто таких, які проявляються через хворобу тіла, але мають психічну першопричину.

Уявімо ситуацію: вранці ви прийшли до офісу і ваш керівник зробив вам зауваження. Не просто зробив, а перейшов на лайку і не соромився у висловах. Що ви відчуваєте в цей момент? Гнів, злість, страх… Але вам доводиться стримувати себе, щоб не втратити місце, яке ви цінуєте. Отже, ви зберігаєте цей гнів всередині себе і йдете з ним додому. Вдома вас чекають діти, на яких ви теж не дозволяєте собі зриватися. Ви продовжуєте носити цей гнів усередині, затовкнувши його глибше. А що як ситуація з керівником повторюється і вам доводиться постійно стримуватися? У момент, коли умовна чаша всередині буде заповнена, стримувані емоції обов’язково проявлять себе: в скандалі з людьми, які не викликали цей гнів, або в несподіваних тілесних симптомах. А з цим впоратися складніше.

Ви можете заперечити: «Не кричати ж мені на начальника у відповідь?». Ні. А ось подумати, який спосіб вираження накопичених емоцій буде екологічним для вас і навіть приємним, варто. Можна обрати собі захоплення, яке допомагатиме звільнятися від накопичених емоцій. І навіть таке, що дасть можливість отримати емоції, яких бракує. Наприклад, цікавість до театру. Театр — це місце, де можна безпечно відреагувати заблоковані емоції, спостерігаючи за героями. Важливо тільки обрати відповідний спектакль.

Техніки проживання емоцій

Арт-терапія «Малюнок страху». Виділіть 30 — 40 хвилин часу, візьміть олівці й альбомний аркуш. Уявіть, як може виглядати ваш страх, як його можна зобразити. Єдиного правила в зображенні немає, у кожної людини він буде асоціюватися з чимось особистим. Можна намалювати по-своєму, можна скористатися одним з таких варіантів: образ страху, відчуття в тілі і тоді намалювати це відчуття, лячний випадок з вашого досвіду. Починайте малювати.

Коли закінчите, подивіться на малюнок. Як би ви його назвали? Запишіть. Що далі робити з малюнком? Можна змінити образ страху, перетворивши його в веселий або смішний; можна прикрасити його, щоб образ страху став приємним і добрим; якщо ви відчуваєте, що хочете знищити його і це допоможе позбутися від страху, — можна й це. Або придумати свій спосіб, який допоможе саме вам. Після цього подумайте над тим, що саме ви намалювали? Які почуття приходили до вас під час малювання? Чи є ваш страх зараз? Якщо є, то який він? Що ви відчували під час процедури «позбавлення» від страху? Як тепер ви ставитеся до страху в цілому?

Техніка «Оплескування». Вона може допомогти в моменти, коли ви дуже схвильовані або вам потрібно виступати на публіці. Техніка взята з тілесної психотерапії і тому пов’язана з тілом. Усе, що вам знадобиться, — це 2 — 3 хвилини побути наодинці з собою. Знайдіть окреме місце, проплескайте долонями все своє тіло. Почніть від шиї, опустіться до плечей, по руках вниз, уздовж тулуба, по ногах зверху вниз. Може знадобитися 2 повторення. Важливо робити комфортні для вас хлопки долонями. Ця техніка допомагає повністю відчути ваше тіло, прибирає зайве хвилювання і додає впевненості через тіло.

Емоції і продуктивність

Що ви відчуваєте, коли вранці наближаєтеся до офісу? Передчуваєте новий день? Засмучені через велике навантаження?

Наш емоційний фон впливає на нашу продуктивність. Починаючи день у гарному, бадьорому настрої, ми встигаємо більше. Енергія породжує енергію. Як же бути в позитивному емоційному тонусі не час від часу, а часто?

По-перше, розділяйте робочий час і весь інший час. Зараз, в умовах пандемії, збереження work-life balance (баланс між роботою та особистим життям) особливо важливе. Адже переживання постійного емоційного напруження через роботу не залишає часу зарядитися радістю від захоплень, близькістю від сім’ї і т. д.

По-друге, обмежте спілкування з «токсичними» людьми. Починаючи працювати в колективі, ми знайомимося з колегами. Якщо через кілька місяців спілкування ви помітили, що один і той же співрозмовник постійно скаржиться, або звинувачує всіх навколо, або якимось чином принижує ваші слова і почуття, просто обмежте спілкування з ним до того рівня, який необхідний для успішного виконання спільних завдань. Якщо таких завдань немає, то до елементарної ввічливості.

По-третє, піклуйтеся про власні особистісні межі. У вас, як і в будь-якої іншої людини, свої завдання в роботі і свої цілі, яких ви досягаєте.

І свої межі дозволеного у поведінці оточуючих по відношенню до вас.

Тому іноді, кажучи «Ні» іншим, ми говоримо «Так» собі. І це нормально, якщо це не порушує особистісних кордонів іншої людини.

Уклеїна Світлана

Оплата праці, лютий, 2021/№ 4/1 спецвипуск

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цекоментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.