Інформація по темі "" | Публікації по тегу
26.04.18
37511 20
Друкувати
Обране

Аванс виплачувався працівникові в неповному розмірі: в якій сумі загрожує штраф?

Чинним законодавством, а саме ст. 115 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) визначено, що зарплата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, і не пізніше 7 днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.


ОПЛАТА ПРАЦІ Квітень , 2018/№ 8

 ОПЛАТА ПРАЦІ

 

Розмір зарплати за першу половину місяця не може бути менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника.

А що буде, якщо роботодавець виплатить аванс у неповному розмірі? Чим це загрожує роботодавцеві?

Із цим запитанням наша редакція звернулася відразу до двох відомств — Мінсоцполітики і Держпраці.

Фахівці цих відомств у відповіді розійшлися.

Так, за таке порушення роботодавцеві загрожує, на думку:

— Мінсоцполітики — штраф у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати* (на сьогодні 3723 грн. x 3) — за порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством, більш ніж за один місяць, виплату їх в неповному обсязі (абзац третій ч. 2 ст. 265 КЗпП);

* Нагадаємо, що при визначенні суми штрафу за ст. 265 КЗпП розмір мінімальної заробітної плати визначається на момент виявлення порушення. — Прим. ред.

— Держпраці — штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника, щодо якого вчинено порушення, — за недотримання мінімальних гарантій в оплаті праці (абзац четвертий ч. 2 ст. 265 КЗпП).

Зазначимо, що думки цих відомств розходяться вже не вперше**. І, на жаль, у цьому випадку ми не згодні з обома. Далі пояснимо чому і розпочнемо з висновку Держпраці.

** Наприклад, можна згадати їх нещодавню розбіжність позиції в граничних строках накладення штрафів за ст. 265 КЗпП: Держпраці наполягала, що будь-яких обмежень для накладення таких штрафів немає (див. лист від 29.12.2017 р. № 12291/4/4.1-ДП17 // «ОП», 2018, № 7, с. 6), у той час як на думку Мінсоцполітики такий строк повинен обмежуватися 1095 днями (див. лист від 05.01.2018 р. № 8/0/22-18/134 // «ОП», 2018, № 4/1, с. 5)— Прим. ред.

Спершу зазначимо, що штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати накладається за недотримання мінімальних гарантій в оплаті праці. Строго кажучи, в законодавстві немає визначення терміна «мінімальні гарантії в оплаті праці». Водночас у ст. 11 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.95 р. № 108/95-ВР(далі — Закон про оплату праці) зазначено, що мінімальні розміри ставок (окладів) заробітної плати, як мінімальні гарантії в оплаті праці, визначаються генеральною угодою. Фактично — за буквою закону — ця норма прив’язує термін «мінімальні гарантії в оплаті праці» лише до мінімальних розмірів ставок (окладів) заробітної плати.

Але! У ч. 1 ст. 12 Закону про оплату праці міститься також і інший термін «мінімальні державні гарантії» — і навіть наводиться їх склад — це норми і гарантії, передбачені як ч. 1 ст. 12 Закону про оплату праці (до речі, в ній про аванси працівникам немає ні слова), так і КЗпП. Зазначимо, що у питанні відповідальності за недотримання мінімальних гарантій в оплаті праці Держпраці традиційно (у тому числі, на офіційних сайтах своїх місцевих управлінь) посилається саме на ст. 12 Закону про оплату праці. Так само це відомство говорить і в листі, що коментується. Такий підхід чиновників пояснити можна — адже посилання на КЗпП в ст. 12 Закону про оплату праці дозволяє їм істотно розширити перелік підстав для застосування штрафу в десятикратному розмірі мінімальної зарплати. Але, на жаль, він не відповідає ні законодавству, ні здоровому глузду.

По-перше, як ми вже зазначали, штраф у десятикратному розмірі мінімальної зарплати застосовується за недотримання саме мінімальних гарантій в оплаті праці, а не мінімальних державних гарантій. Це різні терміни, і будь-які аналогії тут недоречні.

По-друге, якщо і говорити про аналогії, то можна згадати висновок Держпраці з питання заниження суми індексації. У ньому чиновники пояснили, що якщо індексація нараховується, але в неправильному розмірі, то штраф застосовується не в десятикратному розмірі МЗП, а лише у розмірі однієї мінімальної зарплати — як за інше порушення трудового законодавства (абзац 8 ч. 2 ст. 265 КЗпП) (див. статтю «Штраф за заниження суми індексації працівникові» сьогоднішнього номера). Враховуючи це, аналогічний підхід Держпраці слід було б застосувати і щодо авансів у заниженому розмірі.

По-третє, якщо виходити з позиції Держпраці і використати як підставу ст. 12 Закону про оплату праці, то під порушення мінімальних гарантій в оплаті праці підпадає практично будь-яке порушення КЗпП. Водночас законодавець у ст. 265 КЗпПспеціально розмежував порушення на різні види і передбачив за них різні санкції. При цьому, оскільки таке порушення, як заниження суми авансу працівникові, не виділено в ст. 265 КЗпП окремо, за нього, на нашу думку, штраф повинен накладатися у розмірі однієї мінімальної заробітної плати — як за інше порушення трудового законодавства (див. також вище аналогію з неправильно визначеною сумою індексації). Зазначимо, що така логіка зустрічається також у судовій практиці: зокрема, Харківський апеляційний адміністративний суд в ухвалі від 16.01.2018 р. по справі № 816/1758/17, проаналізувавши склад ст. 11 і 12 Закону про оплату праці, дійшов висновку, що доплата за шкідливі умови праці не належить до мінімальних гарантій в оплаті праці (оскільки не названа в ст. 12 Закону), а тому якщо вона не виплачується, штраф застосовується у розмірі однієї мінімальної заробітної плати.

По-четверте, наскільки нам відомо, фахівці Держпраці в усних роз’ясненнях повністю погоджується з тим, що за порушення строків виплати заробітної плати та інших виплат, передбачених законодавством, більш ніж за один місяць штраф застосовується в трикратному розмірі мінімальної заробітної плати (а якщо менш одного місяця — в однократному розмірі мінімальної заробітної плати). Отже, виходить, що штраф за невиплату заробітної плати нижчий, ніж за виплату авансу в заниженому розмірі. Чи не абсурд це?

Що стосується позиції Мінсоцполітики, то наведені нами аргументи підходять і для позиції цього відомства. Адже заниження суми авансу ще не можна вважати виплатою заробітної плати в неповному обсязі, оскільки помилка може бути пов’язана лише з неправильними розрахунками, і сума, якої не вистачає, буде виплачена у складі заробітної плати за частину місяця, що залишилася. Тому повторимося: за нашою оцінкою, таке порушення повинне кваліфікуватися як інше порушення трудового законодавства, і штраф за нього має застосовуватися у розмірі однієї мінімальної заробітної плати.

Враховуючи вищевикладене, сподіваємося, що чиновники переглянуть свою позицію. А до такого перегляду звернемо увагу, що з двох зол висновок Мінсоцполітики, враховуючи запропонований ним розмір штрафів, є меншим.

При цьому також зазначимо, що за таке порушення штраф загрожує не лише, власне, роботодавцеві (за ст. 265 КЗпП — див. вище), але і його посадовим особам — на підставі ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення (попри те, що Держпраці в листі, який коментується, про це навіть не згадав). Розмір такого штрафу складе, в загальному випадку, від 30 до 100 нмдг (тобто від 510 до 1700 грн.).

Віталій Смердов, юрист

Лист Міністерства соціальної політики України від 16.03.2018 р. № 118/0/22-18 "Щодо відповідальності за виплату авансу в розмірі меншому, ніж зазначено у ст. 115 КЗпП"

Лист Державної служби з питань праці від 03.04.2018 р. № 2547/4/4.1-ДП-18 "Щодо відповідальності за порушення вимог стосовно розміру зарплати за першу половину місяця"

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Оплата праці»коментарі
(20)
Наталія
26.04.2018
На цих бухгалтерів одні тільки штрафи !
Таня Наталія
26.04.2018
Так, і різні роз"яснення, які суперечать одне одному
Марина
26.04.2018
Як би так штрафували б у всіх інших сферах (медицина , освіта)за невиконання своїх обов"язків, чи не якісно, чи невчасно, то не було б обідно. А то в нашій країні є бюджетники люди, а є нелюди. Комусь 18годинний робочий тиждень, 2 місяці відпустку на рік+матеріалку+віслугу років і на пенсію через 25 років "важкої праці". А комусь до 60 років працювати при 40годинному робочому тижні без вихідних і прохідних, не кажучи вже за відпустку та достойну зарплату за таку роботу. Чи Ви знаєте хочаб одного вчителя чи лікаря якого посадили? А скільки сидить бухгалтерів? І за що? Я вважаю, що помилка бухгалтера, яку вміло роздувають контролюючі органи - ні що порівняно з помилкою лікаря чи вчителя!
.....
26.04.2018
це просто триндець, у мене на підприємстві нараховували суму аванса яку працівники собі попросят, але не більше половини заробітної плати... недавно я таку ж статтю прочитав, з приводу аванса, і серце в пятки впало... чесно кажучи, я прийшов після інституту, мене всього вже навчили на роботі, а от за аванс сказали: "нараховуй як у минулому місяці".....
Сергій .....
26.04.2018
ну так клепку потрібно мати. В університеті чим займався?
Катерина Сергій
26.04.2018
Сергій Ви думаєте в університеті всьому вчать? Ми з Вами начаб то в університетах різних країн навчались! У нас викладачі навіть на лекції не ходили))))))Я після універу прийшла в бюджет з "пустою головою", всьому вчилась вже на роботі " по ходу", на прикладі попереднього бухгалтера, щось читала, у когось питала. Але ж неможливо прочитати і вивчити всі нормативні документи!!аванс я у себе даю пропорційно відпрацьованим дням до 15 числа але рахую не від оклада а від всієї суму нарахування. То це що , якщо буде перевірка, мене оштрафують?
..... Сергій
26.04.2018
в університеті вчили всю бухгалтерію, а не конкретно зарплату
Тоня
26.04.2018
як нараховувати аванс медпрацівникам, берем відсоток з тарифної ставки чи тарифна ставка,вислуга років і дільничість?
Інна
26.04.2018
А якщо працівники просять більше?!
Вадим
26.04.2018
Совковий трудовий кодекс потрібно спалити і місце спалення освятити. Держпрацю і мінсоц розігнати, кабінети теж освятити. Совкові профспілки розігнати. Податковими агентами повині бути самі працівники, а не роботодавці. Профспілки повинні бути незалежними , юридичними установами.
Тетяна Вадим
26.04.2018
Шановний! Отой "совковий" КЗпП був науково обгрунтований та соціально орієнтований. І, до речі, ніхто не мав права його тлумачити в понеділок так, а в п"ятницю інакше. На відміну від роз"яснень теперішніх. А зараз кожна КУРИЦЯ, що потрапила до міністерства, роз"яснює від балди, що їй в голову вдарило, те й до нас доносить. Тому й маємо:"на думку міністерства...", "лист має рекомендаційний характер..." Є ЗАКОН! Принаймні, повинен бути...
Вадим Тетяна
26.04.2018
Шановна, цей кодекс писався під цілий штат різномастних інспекторів, інструкторів,інженерів,нормувальників,табелювальників,обліковців та інших сторцаків, які повинні були тільки контролювати його дотримання. В наш час після всіх скорочень і оптимізацій, все звалили на бухгалтера, у якого просто фізично невистає сил і часу нараховувати і вивіряти все згідно пришелепкуватих норм. Про які норми та штрафи можна говорити, якщо нам кошти з держ. бюджету на виплату зарплати кидають із запізненням. В січні 2018 давали майже одночасно аванс і зарплату, бо фінансування розпочалося з 20 числа.
Моя думка незмінна, совковий кодекс має померти, держпраці розігнати, до роботодавців повинна застосовуватися політика заохочення і стимулювання, а не примус,залякування та штрафи, як зараз.
Тетяна Вадим
27.04.2018
Схоже, ми з Вами про одне й те ж ведемо мову. Проблема в тому, що і спалять, і освятять, причому під мантру боротьби з "совком". А що дадуть нам замість цього? Якщо навіть облікову політику доводиться складати на кожному підприємстві (в державному секторі!) самотужки. Ну не може людина, у якої обов"язків ,,,ва туча, все врахувать у тій заразі От навіть у мінфіні і казні Ви ж бачите як роз"яснювали хоча б і з тех.проводкою. Змінилися наші реалії, документи, розроблені 40-50 років назад, актуальність втратили. Нове розробляють ще раз повтоюю "от балди", от ЇМ так хочеться, і все, а як воно лягає на діюче законодавство - розгрібать бухгалтеру.
Злой Бух
26.04.2018
пропоную ввести штрафи за безглузді пояснення
Ірина
26.04.2018
З такою відповідальністю у бухгалтера повинна бути захмарна зарплата
Тетяна Ірина
26.04.2018
Ага, и дар екстрасенса впридачу
Таня
26.04.2018
У мене питання як у Інни. А якщо працівникам виплачується аванс який просять, але він не менший оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника


z1 Таня
27.04.2018
пропишите в кол.договоре сумму аванса и оговорите, что не меньше чем сумма за факт.отработанное время
Larisa Таня
26.04.2018
А как у Вас написано в положении о выплате з.платы? У нас написано-з.п. за первую половину месяца выплачиваем в размере 55 процентов должностного оклада при условии отработки всех дней. Если в первую половину не работал, аванс не выплачивается.Если отработал не все дни, то аванс выплачивается из расчета 55% должностного оклада за отработанные дни.Мы считаем, что все по закону.
Раїса
03.05.2018
Марині. Вами дуже добре і справедливо вказано про бухгалтерів аби тільки хоть хтось його з тих умників читав. Рідні бухгалтери бажаю Вам всім терпіння, крепкого здоровя та відповідної зарплатні. Удачного дня.
Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.