Інформація по темі "" | Публікації по тегу
20.01.15
2295 0
Друкувати
Обране

Держбюджет-2015: усе, про що потрібно знати працедавцеві

Перед новорічно-різдвяними святами наші законодавці попрацювали на славу. Безсонні ночіне пройшли даремно. У новий 2015 рік Україна вступила із Законом про державний бюджет. Безумовно, для нашої країни це дуже важливий документ. Але чи змінить він щось для роботодавців і працівників? Зараз дізнаємося.


Закон про держбюджет-2015*, що набув чинності з 1 січня 2015 року, традиційно визначив розміри прожиткового мінімуму і мінзарплати. Ці показники бухгалтер використовує для цілей оплати праці працівників і для інших розрахунків.

З цього й почнемо.

 

Розміри прожитмінімумута мінзарплати

 

Розміри прожиткового мінімуму на одну особу з розрахунку на місяць, у тому числі для кожної з основних соціальних (демографічних) груп населення встановлено у ст. 7 Закону про держбюджет-2015.

Оскільки в бухгалтерській роботі, як правило, потрібний тільки показник прожиткового мінімуму на працездатну особу, наведемо саме його розмір.

У 2015 році розмір прожитмінімуму для працездатної особи (далі — ПМПО) складе:

— у січні — листопаді — 1218 грн.;

— у грудні — 1378 грн.

Мінімальна заробітна плата (далі — МЗП) — це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче за який не може здійснюватися оплата за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці (обсяг робіт). Зверніть увагу: до МЗП не включають доплати, надбавки, заохочувальні та компенсаційні

виплати. Якщо працівникам установлено погодинну оплату праці із застосуванням нормованих завдань і з урахуванням фактичного робочого часу, то застосовують Мінімальна заробітна плата в погодинному розмірі.

Розміри МЗП на 2015 рік установлено у ст. 8 Закону про держбюджет-2015.

 

Період дії у 2015 році

 

Розмір мінімальної зарплати, грн.

місячний

погодинний

січень — листопад

1218

7,29

грудень

1378

8,25

 

Як бачимо, до грудня 2015 року розмір прожитмінімуму та мінзарплати залишаться на тому самому рівні, що і в 2014 році. Тож грандіозних змін не сталося. Та все ж давайте поглянемо, на що можуть вплинути розміри цих показників.

 

ПДФО

 

У розд. IV ПКУ*, що регулює порядок оподаткування доходів фізосіб, ви знайдете неодноразову згадку про мінзарплату і прожитмінімум, установ лені на 1 січня звітного податкового року. Отже, у 2015 році танцюватимемо від 1218 грн.

Почнемо з податкової соціальної пільги (далі —ПСП). Працівник має право на зменшення заробітної плати на суму ПСП, якщо його місячна зарплата не перевищує граничний розмір доходу (п. 169.1ПКУ). І розмір ПСП, і граничний розмір доходу залежать від розміру ПМПО, встановленого на 1 січня 2015 року.

На жаль, ще на рік «відсунули» можливість застосування ПСП у розмірі 100 % ПМПО, встановленого на 1 січня податкового року. Тому, як і в 2014 році, у 2015 році розмір звичайної ПСП становить 50 % ПМПО.

Розміри ПСП і граничний розмір доходу, що діють у 2015 році, ви знайдете в таблиці.

 

Вид ПСП (норма ПКУ)

Максимальний розмір доходудля застосування ПСП

Розмір ПСП у 2015 році

 

Звичайна ПСП (п.п. 169.1.1 ПКУ)

1710 грн.

609 грн.

 

Звичайна ПСП на дітей

(п.п. 169.1.2 ПКУ)

Для одного з батьків —

1710 грн. х кількість дітей віком до 18 років; для другого —1710 грн.

609 грн. х кількість дітей віком до 18 років

Підвищена ПСП на дітей

(пп. «а» і «б» п.п. 169.1.3 ПКУ)

913,50 грн. х кількість дітей віком до 18 років

Підвищена ПСП

(пп. «в» — «е» п.п. 169.1.3 ПКУ)

1710 грн.

913,50 грн.

 

Максимальна ПСП

(п.п. «а» — «г» п.п. 169.1.4 ПКУ)

1710 грн.

1218 грн.

 

 

Показник мінзарплати в розмірі, установленому на 1 січня 2015 року, необхідний для цілей застосування ставок 15 % і 20 %. Так, базаоподаткування доходів, у тому числі, але не виключно у вигляді зарплати і винагород за ЦПД у межах 10 МЗП (12180 грн.) оподатковується за ставкою 15 %, сума перевищення — за ставкою 20 %.

 

ЄСВ

 

Від розміру ПМПО залежить розмір максимальної величини бази нарахування ЄСВ. Спроби законодавців збільшити розмір цього показника не увінчалися успіхом. Він, як і раніше, дорівнює 17 розмірам ПМПО.

Розміри максимальної величини бази нараху ванняЄСВ, що діють у 2015 році, представимо в таблиці.

 

Період дії у 2015 році

Розмір максимальної величини бази нарахування

ЄСВ, грн.

січень — листопад

20706

грудень

23426

 

Зауважте, що з 2015 року значна частина роботодавців, які платять своїм основним працівникам зарплату менше мінімальної, будуть змушені сплачувати ЄСВ у частині нарахувань з мінімальної зарплати. Так, якщо за основним місцем роботи базанарахування ЄСВ (крім винагороди за ЦПД) для працівника за місяць не перевищує МЗП, роботодавець визначає розмір ЄСВ у частині нарахувань так:

— у с і ч н і — л и с то п а д і 2015 р о к у — 1218 грн. х ставку ЄСВ;

— у грудні 2015 року — 1378 грн. х ставку ЄСВ.

Увага! При нарахуванні зарплати сумісникамнезалежно від нарахованої суми ЄСВ визначаємо за звичайною схемою: ЗП х ставку ЄСВ.

Докладніше про це читайте у «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 4, с. 10.

І насамкінець ще декілька випадків, коли вам може знадобиться МЗП і ПМПО.

 

Всяке різне

 

1. У 2015 році зарплату індексуйте:

у січні — листопаді — у межах 1218 грн.,

у грудні — у межах 1378 грн.

2. Візьміть до уваги, що розмір неоподатковуваних ПДФО добових витрат для госпрозрахункових підприємств у 2015 році становить (див. п.п. 170.9.1ПКУ):

для відряджень у межах України 243,60 грн.(1218 грн. x 0,2);

для закордонних відряджень 913,50 грн.(1218 грн. x 0,75).

3. У 2015 році для цілей кваліфікації адміністративних або кримінальних правопорушень сума неоподатковуваного мінімуму встановлюєтьсяна рівні податкової соціальної пільги, визначеної п.п. 169.1.1 ПКУ, тобто на рівні 609 грн.

Ураховуючи, що розміри основних показників, необхідних вам для роботи, залежать від розмірів МЗП і ПМПО, установлених на 1 січня, особливих змін у 2015 році не буде. Однак пам’ятайте, що у грудні збільшиться розмір мінзарплати і максимальної бази нарахування ЄСВ. Ну а поки що у вас є час освоїти нововведення в інших напрямах.

 

* Закон України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» від 28.12.2014 р. № 80-VIII.

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Податки & бухоблік»Коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн