Інформація по темі "" | Публікації по тегу
09.03.16
27787 12
Друкувати
Обране

Підвищення окладів бюджетникам з 1 грудня 2015 року: є уточнення від Уряду

Крилата фраза французького короля Людовика XVIII «Точність — ввічливість королів» у нашу бутність — це синонім пунктуальності. Точність і вміле поводження зі своїм і чужим часом з тих пір у ціні. Відносно королівських указів судити не беремося, але нашому Уряду за ухваленими ним постановами до цієї точності, м’яко скажемо, дуже далеко. Як у своєчасності, так і в чіткості викладення нормативних приписів...


Для бюджетників постанова № 1013 останнім часом стала найбільш обговорюваною. Адже саме вони зіткнулися з купою питань щодо її застосування. Цей «впорядковано-структурно-зарплатний» документ терміново потребував пояснень. Минуло майже 3 місяці… І ось вони — довгоочікувані уточнюючі норми — з’явилися! Постановою від 11.02.2015 р. № 77 Кабмін уніс зміни до постанови № 1013. Чи прояснилися тепер усі складні питання? Чи з’ясовано всі умовчання? Давайте розбиратися разом.

Дочекалися! Нарешті «уточнюючі ремарки» від Кабміну побачили світ! Мова йде про зміни до «революційної» постанови № 1013, приписи якої бюджетні установи та держоргани повинні були застосувати з 1 грудня 2015 року. І саме перед цією аудиторією постала величезна кількість запитань, пов’язаних з їх впровадженням.

Постанова № 1013 відгриміла, але її відлуння чуємо і по сьогоднішній день. Саме тому перш ніж перейти до самих змін-уточнень, доречно нагадати, з чого все почалося.

Грудень-2015: згадаємо, як це звучало

У середині грудня 2015 року Уряд «порадував» постановою № 1013. Особливо бюджетних роботодавців, які фактично вже закривали бюджетний рік і повинні були застосувати вимоги цього документа з 1 грудня, тобто «заднім числом».

Нагадаємо: цю постанову прийнято з метою впорядкування структури заробітної плати працівників бюджетної сфери. Для цього головним розпорядникам бюджетних коштів наказали (п. 3 постанови № 1013):

— підвищити з 1 грудня 2015 року розміри посадових окладів працівників згідно з п. 1 постанови № 1013;

— переглянути розміри надбавок, доплат, премій, спрямувавши на ці цілі всю суму індексації, що склалася у грудні 2015 року, з тим, щоб розмір підвищення всіх складових зарплати в сумарному виразі для кожного працівника у грудні 2015 року перевищив суму індексації, яку йому повинні були виплатити у грудні 2015 року.

Підвищення окладів мало бути проведене в межах витрат на оплату праці, затверджених у кошторисах цих держорганів і установ, за рахунок виплат, пов’язаних з індексацією, надбавок, доплат і премій працівників (п. 1 постанови № 1013).

Звідси робили висновок, що основний бюджетний девіз для грудня-2015 звучав так: у межах затверджених кошторисних призначень 2015 року на оплату праці працівників установ, закладів, держорганів змінити структуру заробітної плати працівників: суму індексації «трансформувати» в підвищення окладу, надбавок, доплат і премій*.

* Подробиці знайдете у статті «Підвищити оклади за рахунок «обнулення» зарплатної індексації: «подарунок» від Кабміну» // див. «Бюджетна бухгалтерія», 2015, № 47, с. 21.

У цілому, висока ідея чиновників — «перенаправити» зарплатну індексацію, що склалась у грудні-2015, на підвищення посадових окладів, мала сенс. Адже так за рахунок збільшення питомої ваги постійних складових дійсно мала би бути виправлена структура бюджетних зарплат. Але в тому і проблема: виявилося, що оклади підвищили не всім працівникам, і здебільшого сума такого окладного підвищення виявилася мізерною.

На думку Мінсоцполітики (див. консультацію «Індексація бюджетних зарплат за січень 2016 року: для усіх працівників — з «чистого аркуша» в газеті «Бюджетна бухгалтерія», 2016, № 4, с. 26) на виконання норми п. 3 постанови № 1013 у грудні 2015 року індексацію слід було «обнулити» всім працівникам держорганів, бюджетних установ і закладів. Навіть тим працівникам, у яких посадові оклади у грудні 2015 року не підвищувалися, — індексацію слід було обнулити за рахунок установлення премії (надбавки) у сумі, що дорівнює або перевищує суму індексації, яка мала бути нарахована цього місяця. Зокрема, це стосувалося працівників 1 — 3 тарифних розрядів за ЄТС (останнє підвищення окладів — у вересні 2015 року).

Грудневі оклади для «обнулення» індексації бюджетникам

Левова частка запитань бюджетників стосувалась саме визначення нових окладів працівників з 1 грудня 2015 року відповідно до вимогп. 1 постанови № 1013. Давайте освіжимо в пам’яті, кому пощастило опинитися серед названих у п. 1 постанови № 1013.

Єдина тарифна сітка (ЄТС). Щодо окладів працівників з оплатою за ЄТС — тут усе було зрозуміло і питань не виникало. До такої категорії належать працівники медичних закладів, установ освіти, установ соцзахисту тощо з оплатою за «основоположною» постановою № 1298. Нові розміри їх посадових окладів (тарифних ставок) з 01.12.2015 р. для всієї ЄТС (з 1 — 25-й тарифні розряди) навели безпосередньо у п.п. 1 п. 1 постанови № 1013. У середньому такі оклади підвищилися на 9,98 % (від 0,8 % до 10 %). Зауважимо: фактично у грудні 2015 року підвищилися оклади всіх працівників тарифної сітки (за винятком окладів працівників 1, 2 і 3 тарифних розрядів, які залишилися на рівні вересня 2015 року).

Окремі бюджетні установи. Окремим категоріям працівників бюджетних установ та організацій, які не підпадають під дію постанови № 1298, посадові оклади збільшили на 10 %. Ідеться про працівників, умови оплати праці яких визначені окремими нормативними документами (постановами КМУ), зазначеними у п.п. 2 п. 1 постанови № 1013. Серед них працівники:

— державних нотаріальних контор і державних нотаріальних архівів;

— Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу та його регіональних відділень;

— Національної школи суддів України;

— Координаційного центру з надання правової допомоги та його територіальних відділень.

Згодом, на виконання постанови № 1013, відповідно до п. 2 наказу № 1264** з 1 грудня 2015 року підвищили на 10 % посадові оклади працівникам установ, підвідомчих Мінсоцполітики:

** Цей наказ і коментар до нього від фахівця Мінсоцполітики див. у газеті «Бюджетна бухгалтерія», 2016, № 5, с. 23 — 24.

— державної установи «Урядовий контактний центр»;

— Фонду соціального захисту інвалідів та його територіальних відділень;

— контактних центрів АР Крим, області, міст Києва та Севастополя.

Держслужба і ОМС. Деяким категоріям держслужбовців і працівників органів місцевого самоврядування (ОМС), вказаним у п.п. 3 п. 1 постанови № 1013, посадові оклади підвищили на 25 %. Зокрема, мова йде про:

— керівних працівників, фахівців і службовців, розміри окладів яких затверджено додатками 1 — 37, 431, 432, 48 — 55 до постанови № 268;

— працівників органів прокуратури, регіональних служб державного ветеринарно-санітарного контролю і нагляду на державному кордоні та транспорті; держслужбовців держорганів контролю в насінництві та розсадництві, Голови, заступника Голови, секретаря та членів ЦВК тощо. Усі постанови КМУ, якими визначаються умови оплати праці і розміри посадових окладів таких працівників, зазначені у п.п. 3 п. 1 постанови № 1013.

Через деякий час, на виконання постанови № 1013, відповідно до п. 1 наказу № 1264 приписали з 1 грудня 2015 року підвищити на 25 % посадові оклади працівників, умови оплати праці яких визначені наказами самого ж «працеоплатного» відомства. Отже, підвищили на 25 % посадові оклади працівників установ, підвідомчих Мінсоцполітики:

— структурних підрозділів територіальних органів державної статистики, що утримуються за рахунок спеціальних коштів Держбюджету;

— Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка;

— Секретаріату Комітету з Державних премій України у галузі науки і техніки;

— Секретаріату Комітету з Державної премії України у галузі архітектури;

— центрів по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат;

— центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;

— державної служби зайнятості.

Схемний чи штатний: які саме оклади підвищити держслужбовцям та працівникам ОМС

Дилемою виявилося визначення нових окладів з грудня 2015 року для працівників держорганів та установ, зазначених у п.п. 3 п. 1 постанови № 1013. Зокрема, виконання припису щодо збільшення на 25 % посадових окладів керівних працівників, фахівців і службовців, розміри яких затверджені додатками 1 — 37, 431, 432, 48 — 55 до постанови № 268.

Застосування цієї норми на практиці викликало таке запитання: від якого окладу треба відштовхуватися, визначаючи 25-відсоткове підвищення? Від схемного окладу (зазначеного у цих додатках) чи від окладу, встановленого у штатному розписі?

Складність у тому, що посадові оклади, затверджені постановою № 268, декілька разів підвищувалися. Спочатку згідно з постановою № 34 з 01.02.2008 р. підвищились на 45 % посадові оклади керівних працівників, фахівців та службовців. Потім згідно з постановою № 504 з 30.05.2009 р. збільшились на 50 % посадові оклади сільських, селищних голів, їх заступників та керівних працівників і спеціалістів апарату сільських і селищних рад та їх виконавчих органів, указаних у додатку 54 до постанови № 268.

З тих пір посадові оклади не підвищувались, і п. 1 постанови № 482 була введена наступна норма: у випадку, коли розмір посадового окладу працівників апарату органів виконавчої влади та інших органів, які фінансуються з бюджету, нижче встановленого законом розміру мінімальної заробітної плати, посадовий оклад встановлюють на рівні розміру мінзарплати.

Тож які саме оклади слід було підвищувати у грудні 2015 року? На вирішення цієї проблеми у визначенні нових окладів Мінсоцполітики відреагувало оперативно: у листі від 16.12.2015 р. № 19113/0/14-15/13 (див. «Бюджетна бухгалтерія», 2015, № 47, с. 3) з’явилось роз’яснення фахівців відомства щодо застосування постанови № 1013. Чиновники пояснили, що підвищенню на 25 % згідно з п.п. 3 п. 1 постанови № 1013 підлягають посадові оклади, встановлені в штатних розписах, у розмірах згідно з постановою № 482. Тому держслужбовцям, фахівцям та службовцям, посадовим особам ОМС, оклади яких у вересні 2015 року були встановлені на рівні 1378 грн., підвищувати на 25 % слід саме цей розмір посадового окладу. Тобто для них підвищений оклад буде складати 1723 грн.

Але відомо, що на практиці фінуправління на місцях не брали до уваги роз’яснення, надані у цьому листі, керуючись прописаною буквально нормою п.п. 3 п. 1 постанови № 1013 (у діючій редакції на дату поновлення штатних розписів). Велика кількість звернень наших читачів свідчить, що у багатьох держслужбовців та посадовців ОМС у грудні-2015 оклади залишились на рівні вересня-2015, тобто грудневого підвищення окладів фактично не відбулося.

Чи врегулювали ці питання на сьогоднішній день — читайте далі.

Урядові уточнення щодо грудневих окладів

Нарешті маємо офіційні зміни до постанови № 1013. Їх затверджено постановою № 77 (див. с. 4 цього номера), яка набула чинності 24.02.2016 р. (опублікована в «Урядовому кур’єрі», 2016, № 36 від 24.02.2016 р.), але для відкоригованого п. 1 постанови № 1013 зміни застосовуються з 1 грудня 2015 року.

Уряд упорядкував нормативно-правові акти, які регулюють підвищення посадових окладів. Саме так на Урядовому порталі* 23.02.2016 р. анонсували постанову № 77.

*Знайдете за посиланням: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=248848239

Зокрема, на веб-порталі зазначили, що цією постановою (застосовуємо з 1 грудня 2015 року):

— внесли технічні правки щодо поширення підвищення на 25 % посадових окладів на голову, першого заступника голови, заступника голови Національної служби посередництва і примирення та її відділень, посадові оклади яких визначено окремими постановами Кабміну;

— уточнили, що підвищення посадових окладів (мається на увазі підвищення на 25 % посадових окладів керівних працівників, спеціалістів і службовців згідно з п.п. 3 п. 1 постанови № 1013) не поширюється на військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та поліцейських;

— привели у відповідність до законодавства порядок проведення індексації грошових доходів населення. Зокрема, змінили поріг індексації із 101 % на 103 % (внесли зміни до п. 11 Порядку № 1078) відповідно до ст. 4 Закону про індексацію (застосовуємо з 1 січня 2016 року, на це вказує п. 2 постанови № 77).

Ми детально проаналізували всі зміни до п. 1 постанови № 1013, внесені постановою № 77. Для наочності та зручності у використанні наведемо їх (п. 2 Змін) у таблиці.

Підвищення посадових окладів працівникам державних органів з 1 грудня 2015 року

 

 

Як бачимо, основний акцент таких змін — оновлена редакція п. 1 постанови № 1013, а саме:

1) доповнення окремим абзацом п.п. 2 п. 1 постанови № 1013 — щодо 10-відсоткового підвищення окладів працівників Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ» (для працівників, які не є державними службовцями і журналістами, доповнили посиланням на додаток 2 до постанови КМУ від 03.07.2006 р. № 904);

2) уточнення щодо керівних працівників, спеціалістів і службовців, що підвищення окладів на 25 % згідно з п.п. 3 п. 1 постанови № 1013:

— не стосується військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та поліцейських;

— треба здійснювати згідно з переліком нормативно-правових актів, якими визначені розміри посадових окладів працівників державних органів (вказані у п.п. 3 п. 1 постанови № 1013) з урахуванням постанов № 34 (щодо підвищення посадових окладів на 45 %) та № 482 (щодо встановлення посадового окладу на рівні мінзарплати для тих працівників, у яких розмір посадового окладу нижчий, ніж визначений законом розмір мінзарплати).

Чи стало все на свої місця з прийняттям постанови № 77? Наскільки прописані уточнення є досконалими?

Від себе резюмуємо: однозначно стверджувати, що відтепер норми прописані прозоро і двозначного тлумачення вже не буде, не можемо.

Давайте проаналізуємо, чому і які упущення від Уряду «кидаються в очі».

По-перше, Кабмін не уточнив, що для посадовців ОМС при визначенні окладів за додатком 54 до постанови № 268, крім підвищення з 01.02.2008 р. «схемних» окладів на 45 % відповідно до постанови № 34, треба врахувати і наступне збільшення з 30.05.2009 р. на 50 % окладів відповідно до постанови № 504. Це стосується посадових окладів сільських, селищних голів, їх заступників та керівних працівників і спеціалістів апарату сільських і селищних рад та їх виконавчих органів (вказані в додатку 54 до постанови № 268).

По-друге, формулювання уточнюючої норми «з урахуванням постанов № 34 та № 482» не дає однозначної відповіді на запитання: що ж нарешті вважати першочерговим при застосуванні підвищення з 1 грудня 2015 року? Залишається варіант трактування цієї норми, що підвищення окладів згідно з постановою № 482 не може розглядатися як основне підвищення і повинно застосовуватися неодноразово як додаткове залежно від ситуації (коли визначені законом оклади виявилися менше мінзарплати).

Але поставлені фахівцям Мінсоцполітики запитання з конкретними прикладами визначення посадових окладів для держслужбовців та посадовців ОМС та їх відповіді на них свідчать про те, що «працеоплатне» відомство не змінило своєї позиції (див. коментар фахівця Мінсоцполітики на с. 6 цього номера).

Важливо! З 1 грудня 2015 року підвищенню підлягають посадові оклади, які було встановлено у штатних розписах станом на 30.11.2015 р., з урахуванням вимог постанов № 34 та № 482.

Тобто підвищуються на 25 % посадові оклади керівних працівників, спеціалістів і службовців (окрім військовослужбовців, осіб рядового й начальницького складу та поліцейських), розміри яких затверджені, зокрема, додатками 1 — 37, 431, 432, 48 — 55 до постанови № 268 (з урахуванням постанов № 34 та № 482), по суті, як і вказувало Мінсоцполітики, від окладу, який був у штатному розписі. Таким чином, Мінсоцполітики вважає, що всі крапки над «і» розставлені.

Отже, з урахуванням бачення від Мінсоцполітики на рисунку (див. с. 31) покажемо, який вигляд має алгоритм визначення посадових окладів з 01.12.2015 р. відповідно до п.п. 3 п. 1 постанови № 1013 для посад, указаних у додатках 1 — 37, 431, 432, 48 — 55 до постанови № 268.

 

Алгоритм визначення посадових окладів згідно з п.п. 3 п. 1 постанови № 1013 для посад, вказаних у додатках 1 — 37, 431, 432, 48 — 55 до постанови № 268

Тепер наведемо приклади визначення таких посадових окладів.

Приклад 1. Посадовий оклад керівника управління райдержадміністрації згідно з додатком 34 до постанови № 268 складає 968 грн.

З урахуванням 45-відсоткового підвищення, передбаченого постановою № 34, посадовий оклад становить 1404 грн. (968 грн. х 1,45 = = 1403,60 грн., з округленням — 1404 грн.). Такий розмір посадового окладу діяв до 01.12.2015 р.

Після підвищення такого окладу на 25 % у грудні 2015 року він буде дорівнювати 1755 грн. (1404 грн. х 1,25).

Отже, з 01.12.2015 р. згідно з п.п. 3 п. 1 постанови № 1013 у штатному розписі необхідно встановити посадовий оклад у розмірі 1755 грн.

Приклад 2. Посадовий оклад спеціаліста-землевпорядника 1 категорії сільської ради згідно з додатком 54 до постанови № 268 складає 513 грн.

Збільшений на 45 % з 01.02.2008 р. згідно з постановою № 34 посадовий оклад складає 744 грн. (513 грн. х 1,45).

Збільшений на 50 % з 30.05.2009 р. згідно з постановою № 504 посадовий оклад складає 1116 грн. (744 грн. х 1,5).

З 01.09.2015 р. «дотягнутий» згідно з постановою № 482 до нового законодавчо встановленого розміру мінзарплати (1378 грн.) посадовий оклад у штатному розписі встановлено у розмірі 1378 грн.

З 01.12.2015 р. згідно з п.п. 3 п. 1 постанови № 1013 у штатному розписі необхідно встановити посадовий оклад у розмірі 1723 грн. (1378 грн. х 1,25).

Судді — без грудневого підвищення окладів

Звернемо увагу ще на одну деталь змін, внесених постановою № 77: із переліку нормативно-правових актів, якими визначаються посадові оклади працівників, що з 01.12.2015 р. підлягають підвищенню на 25 % (згідно з п.п. 3 п. 1 постанови № 1013), вилучено посилання на постанову № 520. Цим документом визначаються умови оплати праці, в тому числі і посадові оклади для членів Вищої ради юстиції та членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Справа в тому, що така категорія помилково потрапила до кола претендентів на грудневе підвищення. Відповідно до змін, унесенихпостановою № 644, з 09.09.2015 р. посадовий оклад члена Вищої ради юстиції та члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України встановлюється в розмірі 10 мінімальних заробітних плат з коефіцієнтом 1,3 (оновлена редакція п. 1 постанови № 520).

До 09.09.2015 р. відповідно до попередньої редакції п. 1 постанови № 520 посадовий оклад Голови Вищої ради юстиції становив 18,4, заступника Голови — 15, секретаря секції — 13 розмірів мінзарплати.

До речі, відзначимо, що з 01.09.2015 р. посадові оклади керівних працівників та спеціалістів апаратів судів різного рівня (Секретаріат КСУ, Апарат ВСУ, апарати вищих спеціалізованих, апеляційних та місцевих (загальних спеціалізованих) судів) (додатки 42 — 47 до постанови № 268), які менше мінзарплати (1378 грн.), було встановлено на рівні 1378 грн.

Згодом, відповідно до постанови № 644 з 09.09.2015 р. їх посадові оклади прив’язали до посадового окладу судді місцевого суду з відповідним коефіцієнтом (додатки 42 — 47 до постанови № 268 у редакції постанови № 644).

От і виходить, що посадові оклади керівних працівників та спеціалістів апаратів судів у вересні 2015 року підвищилися два рази: з 1 вересня — до нового рівня мінзарплати, а згодом з 9 вересня — пропорційно посадовому окладу судді місцевого суду з відповідним коефіцієнтом.

Отже, працівники судів залишилися без грудневого-2015 підвищення окладів (останнє підвищення — у вересні 2015 року).

Замість післямови

Якими штрихами доповнив Уряд картину з «бюджетними» окладами, ми вже розглянули. Погоджуємося, що в нинішніх умовах інфляційних процесів маємо «копійчано-окладне» підвищення.

Тим бюджетним роботодавцям, у яких не приймали штатні розписи з урахуванням позиції Мінсоцполітики, викладеної у листі від 16.12.2015 р. № 19113/0/14-15/13, доведеться зробити перерахунок зарплати з 1 грудня 2015 року, оскільки ці роз’яснення з появоюпостанови № 77 набули статусу офіційних норм.

Отже, якщо на виконання п. 3 постанови № 1013 індексацію грудня 2015 року «обнулили» тільки за рахунок виплати премії (надбавки) у підвищеному розмірі, то слід зробити перерахунок зарплати працівникам:

1) збільшити з 01.12.2015 р. посадові оклади згідно з пп. 2 і 3 п. 1 постанови № 1013 (з урахуванням змін, унесених постановою № 77);

2) переглянути розміри доплат, надбавок, премії з урахуванням того, щоб встановлені розміри таких виплат дозволили перевищити належну суму індексації (у разі, коли само по собі підвищення посадових окладів не перевищує суму індексації).

Таким чином, виплачену премію (надбавку) або її частину необхідно замінити на підвищення посадового окладу з 01.12.2015 р.

Зауважимо: після «обнулення» індексації в грудні-2015 право на нову зарплатну індексацію за період січень — березень 2016 року не настало (індекс інфляції за січень 2016 року (100,9 %) не перевищив новий поріг індексації 103 %).

І повертаючись до нашого заявленого на початку статті «напряму точності», підведемо риску. Є думка, що повна версія крилатої фрази звучить так: «Точність — ввічливість королів, але обов’язок для їх підданих». Тобто пунктуальність короля — це не що інше, як люб’язність.

І погодьтеся, що кожна людина незалежно від її соціального статусу воліє, щоб до неї ставилися люб’язно, не змушували чекати «під годинником» N-ну кількість часу, який стає втраченим.

Тому вкотре побажаємо нашому законодавцю і Уряду формулювати свою волю максимально точно і прозоро, щоб на практиці не виникали проблеми, обумовлені різним прочитанням юридичних приписів. Адже за цим стоїть найцінніший ресурс держави — люди, і їх «наболілі» питання, особливо оплата праці. І так важливо, щоб ми один одного правильно розуміли.

Нормативні документи

Закон про індексацію — Закон України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.91 р. № 1282-ХІІ.

Постанова № 77 — постанова КМУ «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 р. № 1078 і від 9 грудня 2015 р. № 1013» від 11.02.2016 р. № 77.

Постанова № 34 — постанова КМУ «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 06.02.2008 р. № 34.

Постанова № 268 — постанова КМУ «Про впорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 р. № 268.

Постанова № 482 — постанова КМУ «Деякі питання оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів, що фінансуються з бюджету» від 20.05.2009 р. № 482.

Постанова № 504 — постанова КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268» від 27.05.2009 р. № 504.

Постанова № 520 — постанова КМУ «Про оплату праці членів Вищої ради юстиції та членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України» від 30.06.2005 р. № 520.

Постанова № 644 — постанова КМУ «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» від 02.09.2015 р. № 644.

Постанова № 1013 — постанова КМУ «Про впорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації і внесення змін до деяких нормативно-правових актів» від 09.12.2015 р. № 1013.

Постанова № 1298 — постанова КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдина тарифна сітка розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 р. № 1298.

Наказ № 1264 — наказ Мінсоцполітики «Про внесення змін до деяких наказів Міністерства праці та соціальної політики України і Міністерства соціальної політики України» від 30.12.2015 р. № 1264.

Порядок № 1078 — Порядок проведення індексації грошових доходів населення, затверджений постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078.

 

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»коментарі
(12)
бухгалтер
09.03.2016
«обнулення» індексації працівників 1 — 3 тарифних розрядів за ЄТС, у яких посадові оклади у грудні 2015 року не підвищувалися суперечить Порядоку № 1078 проведення індексації грошових доходів населення. Як бути?
валентина
09.03.2016
стосовно посадових окладів по 268 постанові начебто зрозуміло але як бути працівниками яким нараховується зплата по 1298 постанові ??? Чи залишається незмінним розмір надбавок і премій які було встановлено у грудні 2015 року для кожного з місяців 2016 року тобто чи продовжується виплата надбавок які виплачувалися замість індексації у попередньо затвердженому розмірі як раніше запевняла профспілка працівників освіти
LEXXX
09.03.2016
Тим бюджетним роботодавцям, у яких не приймали штатні розписи з урахуванням позиції Мінсоцполітики, викладеної у листі від 16.12.2015 р. № 19113/0/14-15/13, доведеться зробити перерахунок зарплати з 1 грудня 2015 року, оскільки ці роз’яснення з появою постанови № 77 набули статусу офіційних норм. ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Сумнівне твердження, оскільки лише у листі Мінсоцполітики йдеться про підвищення "штатних" окладів. А ось у постановах КМУ 1013 та 77 є "схемні" оклади. Тобто, роз'яснення Мінсоцполітики не вписали у Постанову 77, що означає - вони не набули офіційних норм. Насправді, вписано норму згідно якою кожен може на власний розсуд вирішувати, яким чином ВРАХОВУВАТИ Постанову 482. До чи після Постанови 1013? А це уможливлює різне застосування постанови в різних ОДВ. І ще запитання, чим з юридичної точки зору, відрізняються Перші письмові "роз'яснення" від Других усних? Чому Перші ніхто не виконував, а Другі, нібито, готові виконувати багато хто?
LEXXX
09.03.2016
Нехай Мінсоцполіти краще роз'яснить, які посадові оклади встановлювати у новостворюваних ОДВ. У них же штатки не було.
Людмила
09.03.2016
А що робити з водіями ОМС, які отримають зарплату згідно наказу №77, про них знову нічого не ясно????
Людмила Людмила
09.03.2016
Водіям в ОМС нараховують зарплату як працівникам 1-3 тарифного розряду (прописано в наказі №77 від 02.10.1996 п.1
LEXXX
09.03.2016
Тепер роз'яснення рішенням (Постановам) вищестоящих організацій (Уряду) буде давати навіть не Міністерство (в особі Заступника Міністра), а не дуже профільний департамент цього Міністерства. https://buhgalter.com.ua/news/oplata-praczi/minsotspolitiki-pro-zastosuvannya-postanovi-kmu-vid-09122015-r-1013/ . Геніально!!!
наталія
09.03.2016
а як перераховувати зарплату працівникам, які звільнилися у січні, лютому 2016 р?
Віталія
15.03.2016
Цікаво у якому ж роз’ясненні напишуть як пояснити працівникам, що виплачена у грудні премія для обнулення індексації, яка мала б бути сталою фактично була "разовою акцією" а значне зниження заробітної плати зумовлено цікавим виправданням "В МЕЖАХ ФОНДУ ОПЛАТИ ПРАЦІ"
Юлія
16.03.2016
А як же бути з службою цивільного захисту, якщо в них оклади змінювалися в січні 2008 року, потім при реорганізації залишили такі ж самі оклади, але базовим став 2013 рік , а тепер що з ними робити коли в них індексація більша за 1000 в усіх, що робити коли переводять з посади на посаду з більшим окладом, чи коли прийде новий співробітник, як їм нараховувати цю індексацію, що робити коли навіть вищий розпорядник не дає відповіді або й зовсім каже " не обращайте внимания на Постанову 1013"....???
Вікторія
21.03.2016
А як нарахувати з/п адміністратору-начальнику Центру надання адмінітртивних послуг.
Міла
17.05.2016
Як перерахувати оклад згідно Постанови №77 від 11.02.16, якщо працівник звільнений 01.02.16???????
Залишити коментар:
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн