Інформація по темі "" | Публікації по тегу
04.10.19
16582 4
Друкувати
Обране

Помилки в сумі зарплати

Розрахунок і нарахування заробітної плати — робота для бухгалтера зі сталевими нервами. Адже результат цієї роботи перебуває під пильним контролем не лише працівників підприємства (напевно, на кожному підприємстві є такі «товариші», які впевнені, що зарплатник їм недонараховує), а й інспекторів праці (ох, ці «трудові» штрафи!). До речі, про штрафи…
 

Чому це важливо

Ні для кого не секрет, що багато складових зарплати ст. 12 Закону про оплату праці відносить до мінімальних державних гарантій в оплаті праці.

У разі їх недотримання роботодавцеві загрожує штраф у десятикратному розмірі мінзарплати (наразі — 41730 грн.) за кожного працівника, щодо якого допущено порушення.

Зрозуміло, що така «недитяча» сума штрафу підштовхувала бухгалтера не виправляти помилки (щоб не «світити» їх перед інспектором), а ховати помилково ненараховані суми, у тому числі й перекроюючи «заднім числом» складові зарплати.

Ситуація змінилася з появою нового Порядку здійснення держконтролю за додержанням законодавства про працю, а саме Порядку № 823.

На сьогодні до роботодавця, який виправляє виявлені зарплатні помилки (у тому числі й ті, що «нарили» інспектори праці під час інспекційного відвідування (невиїзного інспектування) і зафіксовані в приписі), «трудові» штрафи застосовуватися не повинні (див. п. 28 Порядку № 823).

Тож саме час розглянути загальні правила виправлення зарплатних помилок.

Класифікація

Умовно всі зарплатні помилки можна поділити на два табори. Це помилки, які призвели:

варіант 1 — до заниження суми зарплати. Наприклад, ненарахували, нарахували в меншій сумі основну, додаткову зарплату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати.

Виправити таку помилку доволі просто. Слід правильно розрахувати, нарахувати і виплатити працівникові недоплачене.

Особлива увага звільненим. За ними робимо все максимально швидко. Чому? Уся річ у тому, що за загальним правилом, установленим ст. 116 КЗпП, у день звільнення роботодавець зобов’язаний повністю розрахуватися з працівником.

Якщо такий розрахунок не був проведений з вини роботодавця, то за відсутності спору про розмір належних звільненому працівникові сум, він повинен виплатити цьому працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку (див. ст. 117 КЗпП);

варіант 2 — до завищення суми зарплати. Скажемо відразу, утримати з працівника, який отримав зарплату з «добавкою», надміру виплачене можливо не завжди. Тут на варті ст. 127 КЗпП. Вона дозволяє роботодавцеві на підставі відповідного наказу (розпорядження) здійснювати відрахування із заробітної плати працівників для повернення сум, надміру виплачених у результаті рахункових помилок, якщо працівник не оспорює підстав та розміру відрахування.

У такому разі роботодавець має право видати наказ (розпорядження) про відрахування не пізніше одного місяця з дня закінчення строку, встановленого для повернення авансу, погашення заборгованості, або з дня виплати неправильно обчисленої суми.

Начебто все просто. Але це тільки на перший погляд. Насправді виправлення зарплатних помилок криє в собі масу запитань, які ми розглянемо в наступних статтях цього номера. Що ж, давайте пробіжимося зарплатними помилками з усією уважністю!

ПОДАТКИ ТА БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК ЖОВТЕНЬ, 2019/№ 79

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Податки & бухоблік»Коментарі
4
Олексій
08.10.2019
Якщо Ви хочете щоб заробітна плата рахувалася маскимально правильно, використовуйте в своїй роботі програму IS PRO. Телефонуйте за номером 044-221-98-92 або пишіть на пошту fopgorbatko@ukr.net допоможу швидко перенести залишки. Гарного дня
Марія Олексій
08.10.2019
Ага, аякже! Беріть іспро і у вас не залишиться часу на розрахунок зарплати (будете тільки розбиратись що там до чого) та й грошей для зарплати не буде (всі кошти підуть на придбання/обслуговування).
Олексій Марія
08.10.2019
1. При впровадженні програми проходить навчання, так що через тиждень-два проблем з зарплатою нема transparent_pxl.png2. А коли це кошти з захишених статей видатків по КЕКВ 2111 йшли на оплату послуг по КЕКВ 2240? transparent_pxl.pngДо речі, Ви можете подивитись демонстрацію і переконатись на власні очі, що в IS PRO можна розраховувати зарплату будь-якої складності (тарифікаційні списки вчителів і лікарів, договори ЦПХ, держслужба). Для цього телефонуйе за номером 044-221-98-92 або пишіть на пошту fopgorbatko@ukr.net.
Гість
16.10.2019
Ну звичайно,без програми можна порахувати як хочеться,а з програмою не вийде
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі