Інформація по темі "" | Публікації по тегу
30.12.20
45015 9
Друкувати
Обране

Середня зарплата і премії: винос мозку від Порядку № 100

Дивлячись на оновлений Порядок № 100 і його революційний механізм включення премій в розрахунок середньої зарплати, хочеться сказати: поверніть усе як було!Ушакова Лілія 

експерт по питанням праці та зарплати журналу "Податки & бухоблік"

 

На жаль, але наші гірші припущення підтвердило Мінекономіки своїм роз'ясненням в прикладах.

Здавалося б, невинна фраза: «При розрахунку середньої зарплати за Порядком № 100 усі виплати, у тому числі і премії, відносимо до місяців, ЗА які вони нараховані». Але вона може привести бухгалтера до катастрофи.

Премії за місяць

Якщо у вас премії нараховуються місяць в місяць — вважайте, що ви зірвали джекпот! Адже премії у вас сидять у своїх місяцях.

Гірше, якщо ви нараховуєте премії в поточному місяці за попередній. У цьому випадку при розрахунку «середньої» їх треба відкинути до місяців, ЗА які вони нараховані.

Приклад 1. На підприємстві премії нараховуються в поточному місяці за попередній. 4 січня 2021 року працівникові буде наданий додатковий день відпочинку за донорство.

У розрахунковому періоді (листопад — грудень 2020 року) було нараховано:

у листопаді (21 р. дн.) — основна зарплата 6000 грн і премія за жовтень — 850 грн;

у грудні (22 р. дн.) — основна зарплата 6000 грн і премія за листопад — 1000 грн.

При розрахунку середньої зарплати премію за жовтень — відкидаємо. Адже вона нарахована за місяць, який не входить в розрахунковий період.

Сума середньої складе:

(6000 + 6000 + 1000) : (21 + 22) = 302,33 грн.

А тепер «найприємніше». Після того, як працівникові у січні 2021 року буде нарахована премія за грудень (місяць, який входив в розрахунковий період), середню зарплату треба буде ПЕРЕРАХУВАТИ і донарахувати/доплатити працівникові відповідну виплату! На це звертає увагу Мінекономіки у своєму роз'ясненні.

У розрахунку середньої повинні брати участь виплати, нараховані за місяці, які сформували такий період.

Припустимо, премія за грудень, нарахована у січні, склала 1200 грн. Тоді працівникові треба донараховувати і доплатити середню за донорський день:

(6000 + 6000 + 1000 + 1200) : (21 + 22) - 302,33 = 27,90 грн.

Далі, при розрахунку інших виплат за Порядком № 100, наприклад, відпускних, оплати днів відрядження тощо, треба буде ПАМ'ЯТАТИ про ці донарахування і також відносити їх до своїх місяців.

І це стосується не лише випадку з донорським днем, але будь-якої виплати, розрахунок якої проводите за Порядком № 100, наприклад, відпускних, компенсації за невикористану відпустку, оплати днів відрядження.

Думаєте, жах? Та ні... Набагато жахливіше усе у тих роботодавців, у яких є премії за 2 — 12 місяців, наприклад, квартальні, піврічні премії, винагорода за підсумками роботи за рік.

Премія за 2 — 12 місяців

Для премій за 2 — 12 місяців абз. 3 п. 3 розд. III Порядку № 100 передбачений абсолютно новий порядок включення в розрахунок середньої зарплати. Прописаний він у Порядку № 100, відверто кажучи, каламутно. Ми запропонували свій варіант прочитання. Його підтвердило Мінекономіки.

Так, якщо премія нарахована за 2 — 12 місяців, то її треба розподілити по місяцях, ЗА які вона нарахована, пропорційно відпрацьованим у них робочим дням. В розрахунок «середньої» включаємо розподілені суми премії за місяці, що увійшли до розрахункового періоду.

Аналогічно вчиняємо і з винагородою за підсумками роботи за рік.

Приклад 2. Працівник йде в щорічну відпустку з 28.12.2020 р. У розрахунковому періоді (грудень 2019 року — листопад 2020 року) йому нарахована винагорода за підсумками роботи в 2019 році у сумі 10000 грн.

У розрахунковий період увійшов тільки один місяць 2019 року, за який нарахована річна винагорода, а саме грудень 2019 року. Тому в розрахунку відпускних візьме участь тільки частина такої винагороди, що припадає на робочі дні грудня. Припустимо, що в 2019 році працівник фактично відпрацював 210 р. дн., у тому числі 21 р. дн. у грудні.

Тоді в розрахунку відпускних винагорода за 2019 рік візьме участь у сумі:

10000 грн : 210 р. дн. х 21 р. дн. грудня = 1000 грн.

Думаєте: бідолашний працівник, втратив у сумі середньої зарплати! Ой, не того ви жалієте! Тут пожаліти треба бухгалтера, який розраховує ці виплати.

Пам'ятаєте, усі виплати враховують в тих місяцях, за які вони нараховані?! Отже, якщо в подальшому (після того, як були розраховані відпускні), працівникові нарахують виплати за місяці, які увійшли до розрахункового періоду, середню зарплату доведеться перерахувати.

Наприклад, нарахували і виплатили відпускні, а потім нарахували квартальну премію за місяці, які увійшли до розрахункового періоду. Що ж, будьте ласкаві, перерахуйте середню зарплату, донарахуйте і доплатіть працівникові відпускні.

По закінченню року нарахували річну винагороду? Супер! Перерахуйте працівникові відпускні знову. А заразом і усі інші виплати, які розраховувалися за Порядком № 100. І не лише цьому працівникові, а усім, кому винагороду за рік нарахували.

Чи є вихід?

Як можна уникнути перерахунків? Відмовитися від такого варіанта преміювання (у поточному році за попередній і за 2 — 12 місяців) або замаскувати його під інші види виплат. При цьому бажано, щоб такі інші види виплат не були разовими і брали участь в розрахунку відпускних.

Поясню. Є, наприклад, винагорода за підсумками за рік. Перше, що відразу спадає на думку, — це замаскувати її під матдопомогу, наприклад, до новорічно-різдвяних свят. Але будь-яка матдопомога — разова/систематична, оподатковувана/неоподатковувана — не бере участі в розрахунку середньої зарплати за Порядком № 100. Таким чином маскування під матдопомогу = втрата в сумі відпускних.

Що можна запропонувати?

1. Місячні премії без обмеження розміром. Такий варіант використовують окремі друзі-бюджетники. У чому його сенс. Оскільки верхньої планки немає, то можна протягом року виплачувати премії у звичному розмірі (наприклад, 30 % від окладу), а по закінченню року (замість винагороди за рік) виплатити премію за грудень у розмірі 130 % від окладу. Такий же варіант можна прокрутити і з квартальними преміями.

Але! Треба переглянути Положення про преміювання, щоб ви самі собі не суперечили.

2. Суміщення посад. Якщо у вас окремим працівникам виплачуються квартальні премії, то їх замаскувати можна так. Вводимо в штатний розпис посаду, яка буде вакантна. Раз на квартал встановлюємо суміщення, проводимо за нього доплату.

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цекоментарі
(9)
Світлана
30.12.2020
Це просто дурдом якийсь!
Світлана
30.12.2020
А лікарняні також по такому принципу розраховувати?
!! Світлана
30.12.2020
Ні - постанова №1266.
Юлія
30.12.2020
Як все просто, вводимо вакантну посаду, раз в квартал встановлюємо доплату. Хіба це так просто змінювати штатний розпис? до того ж доплата за суміщення також хитро розроблена...
Юлия
30.12.2020
Тобто , якщо ми в січні 2021 року нарахуємо премію за 2020 рік, то потрібно перерахувати середню за весь 2020рік? Але чи не призведе ще до штрафів?
Елена
30.12.2020
Это что за издевательство над бухгалтерами, зарплата все меньше- геморрой всё больше!!! Если всё равно будет доплата - получается теже яйца - только в профиль???
Олена Елена
31.12.2020
Так, яле яйця маленькі, манюсінкі
Галина
04.01.2021
в січні не може бути нарахована премія за грудень. рік має бути закритим повністю. саме тому грудень - єдиний місяць у якому допускається преміювання місяць у мсяць
Бухгалтер
07.01.2021
Ідіоти сидять при владі ,от і маємо!!!!Таке враження що прості люди з нашими президентами і міністрами живуть в паралельних світах !!!Бідні бухгалтери- зарплата нижче за прибиральників та вахтерів, а відповідальності і геморою більше ніж у керівника!!!
Залишити коментар:
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн