Інформація по темі "" | Публікації по тегу
01.04.24
16174 7
Друкувати
Обране

З 01.04.2024 МЗП — 8000 грн: рахуємо відпускну компенсацію

З 1 квітня 2024 року розмір МЗП становитиме 8000 грн. Чи вплине таке підвищення мінімалки на розрахунок суми відпускної компенсації? З’ясуємо це в сьогоднішній статті.

Якщо відсутній розрахунковий період

Порядок розрахунку середньої зарплати для визначення суми відпускних / відпускної компенсації регламентує Порядок № 100*.

Порядок обчислення середньої заробітної плати, затверджений постановою КМУ від 08.02.95 № 100.

Відповідно до цього документа, якщо у працівника відсутній розрахунковий період, «відпускну» середню зарплату обчислюють виходячи зі встановленої у трудовому договорі тарифної ставки або посадового окладу такого працівника (абзац сьомий п. 2п. 4 Порядку № 100).

Водночас якщо посадовий оклад менший за встановлений розмір МЗП, середню зарплату розраховують виходячи з розміру МЗП, встановленого на момент розрахунку.

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Платне користування сайту передбачає:
  • доступ до новин, статтей, довідників
  • безлімітні завантаження всіх бланків
  • відсутність реклами
60
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплати праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Оплата праці»



Коментарі
7
Тетяна
01.04.2024
Запитання до Дар'ї Кравченко. Чому в варіанті 1 прикладу 1 оклад помножується на 12? Все зрозуміло, що нема повністю відпрацьованого місяця з 1 по 1 число, але в передостанньому абзаці п.4 вказано, що "...нарахування здійснюється шляхом множення посадового окладу чи мінімальної заробітної плати на кількість місяців розрахункового періоду". Був би 1 місяць, множили на 1, було б 2 - множили на 2, але чому за відсутності повноцінного періоду береться саме 12? Враховуючи, що не стикалася зі "свіжими" розясненнями з цього приводу, я б уже "цеплялася" до абз.3 п.4 "Якщо в розрахунковому періоді у працівника не було заробітної плати, розрахунки проводяться з установлених йому в трудовому договорі тарифної ставки, посадового (місячного) окладу", а виконати його можна і поділивши оклад на тривалість березня, тобто 31 день. Якщо у Вас є розяснення МінЕк, то поділіться з нами, бо про 12 місяців писали раніше, коли не було таких слів як - "на кількість місяців розрахункового періоду",
Дар'я Кравченко Тетяна
01.04.2024
Добрий вечір, Тетяно. Ви цілком праві: в п. 4 Порядку № 100 не вказано, що посадовий оклад чи МЗП треба множити саме на 12 місяців. Через це в таких розрахунках доводилось орієнтуватися спочатку на роз'яснення Мінсоцполітики у листі від 18.06.2019 № 928/0/206-19, а після змін в 2020 році на роз'яснення Мінекономіки від 14.02.2022 № 4711-06/7143-09. І хоча в останньому листі мова йде про розрахунок середньої для працівника із погодинною оплатою праці, проте ситуація там схожа із прикладом 1 - його прийнято на початку місяця, а звільнено - в кінці такого місяця.
від 18.06.2019 р. N 928/0/206-19від 18.06.2019 р. N 928/0/206-19від 18.06.2019 р. N 928/0/206-19 від 18.06.2019 р. N 928/0/206-19від 18.06.2019 р. N 928/0/206-19
Тетяна Дар'я Кравченко
01.04.2024
Дякую, Дар'я. На жаль, в тій редакції листа Мінекономіки від 14.02.2022 № 4711-06/7143-09, який я знайшла, ситуація не деталізована, але не сумніваюсь, що все так і є, як Ви описали. Будем тепер знати.
EVGENIY Тетяна
01.04.2024
Не знаю яке ви хочете роз'яснення, я не Дар'я )) Але ось вам цитата із порядка 100 - "Середньомісячне число робочих днів розраховується шляхом ділення на 12 сумарного числа робочих днів за останні 12 календарних місяців згідно з графіком роботи підприємства, установи, організації, встановленим з дотриманням вимог законодавства." , мені здається ніяких пояснень тут не треба, адже і так все зрозуміло
Тетяна
01.04.2024
От в тому і справа, що ви не Дар'я))) Бо ваша цитата привязана до розрахунку середньої місячної зарплати, і там не принципово, яка кількість місяців береться, бо в підрахунку після скорочення показників чисельника і знаменника залишається все рівно оклад. А при розкладі 7100/31=229,03, коли 7100*12/366=232,79, тому і питання.
EVGENIY Тетяна
01.04.2024
Написав автору, сподіваюсь відповість Вам 😉
Оксана
10.04.2024

Дякую. Дуже вчасно для мене та корисно
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×