Інформація по темі "" | Публікації по тегу
01.05.24
4923 0
Друкувати
Обране

Зарплата працівника на картку дружини

Працівник просить перераховувати його зарплату на банківський рахунок дружини. Чи можна так робити? Яку заяву має написати працівник? Чи є «підводні камені» в такій виплаті?

 

Можна чи ні?

Одразу зауважимо: законодавство не забороняє перераховувати доходи працівників за їх бажанням на банківські рахунки третіх осіб. Причому як повну суму, так і її частину. Адже працівник має право самостійно розпоряджатись своїми «кровними».

Приписом ч. 5 ст. 24 Закону про оплату праці* передбачено, що за особистою письмовою згодою працівника виплата зарплати може здійснюватися через установи банків, поштовими переказами на вказаний ним рахунок (адресу) з обов’язковою оплатою цих послуг за рахунок роботодавця.

Закон України «Про оплату праці» від 24.03.95 № 108/95-ВР.

Фактично ця норма передбачає: слід перераховувати належні працівникові кошти за тими реквізитами, які він вкаже письмово. У більшості випадків це особисті рахунки самих працівників у рамках зарплатного проєкту. Але бувають і винятки. Як бачимо, досить законні.

Щоправда, можуть бути «слизькі» моменти. Наприклад, описану схему доволі часто обирають у випадку, коли рахунки фізособи заблоковані виконавчою службою. Тобто у фізособи є заборгованість зі сплати аліментів, податків, штрафів тощо.

Як діяти бухгалтеру? Спокійно і в рамках законодавства. Перейматись і шукати зв’язок варто лише тоді, коли роботодавцеві надійде виконавчий документ про стягнення із доходу працівника*. У такому разі слід виконувати вимогу виконавчої служби, утримувати та перераховувати необхідну суму з доходу працівника. А решту, за його заявою, перераховувати на обраний ним рахунок.

Заява

Як саме працівник має письмово повідомити роботодавця про реквізити, за якими бажає отримувати зарплату та/або інші належні йому виплати? Це може бути заява.

Форма такої заяви нормативно не затверджена. Тому пропонуємо вам один з її варіантів.

Зарплатна звітність

Як відображати виплати на рахунок третьої особи у зарплатній звітності? Тут все доволі просто.

І в ЄСВ-додатку 1 до Об’єднаного звіту, і в додатку 4ДФ (ПДФО та ВЗ) слід відображати саме працівника. Адже дохід виплачуємо на його користь. І не має значення, на чий саме рахунок перераховано виплату.

Висновки

  • Законодавство не забороняє перераховувати доходи працівників за їх бажанням на банківські рахунки третіх осіб.
  • Працівник має право самостійно обирати банк та рахунок для отримання доходів. Для цього він має подати письмову заяву, де вказати бажані реквізити.
  • В зарплатній звітності слід відображати саме працівника.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Оплата праці»



Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×