Інформація по темі "" | Публікації по тегу
07.11.22
299 0
Друкувати
Обране

Коли не застосовуємо постанову № 1178?

Наразі замовники проводять закупівлі товарів, робіт та послуг відповідно до Закону № 922*, але з урахуванням обмежень, передбачених постановою № 1178**.

* Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII.

** Особливості здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджені постановою КМУ від 12.10.2022 № 1178.

УВАГА!

Не застосовуємо Закон № 922 = не застосовуємо постанову № 1178

Тобто у випадках, коли замовники не застосовують Закон № 922, вимоги постанови № 1178 також не працюють. Далі зорієнтуємо замовників, що це за випадки.

Випадки, коли замовники не застосовують постанову № 1178

Підстава

Пояснення

ч. 5 ст. 3 Закону № 922

В цій частині Закону № 922 наведено 23 випадки, коли замовники не застосовують вимоги зазначеного Закону. Зокрема, це оренда будівель, іншого нерухомого майна або майнових прав на землю, будівлі та інше нерухоме майно.

Увага! Оренда рухомого майна до числа таких винятків не потрапила. А тому закуповувати ці послуги замовники мають з урахуванням вимог постанови № 1178

ч. 6 ст. 3 Закону № 922

Перелік таких випадків стосується замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання. Наприклад, це стосується замовників, які провадять свою діяльність в одній або декількох із таких сфер, як: транспортування, розподіл, зберігання та постачання природного газу, теплової енергії, електроенергії споживачам тощо

ч. 8 ст. 3 Закону № 922

Окремими законами встановлено особливості здійснення процедур закупівель для таких товарів, робіт і послуг, як:

1) послуги з підготовки фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовк кадрів (післядипломна освіта) за державним замовленням;

2) товари і послуги, закупівля яких здійснюється відповідно до програм Глобального фонду для боротьби із СНІДом, туберкульозом та малярією в Україні, які виконуються відповідно до закону;

3) послуги енергосервісу

ч. 9 ст. 3 Закону № 922

Цей виняток стосується державних замовників у сфері оборони, визначених Законом № 808*. До таких замовників належать, зокрема: Міноборони та його розвідувальний орган, МВС, СБУ, Нацгвардія, Нацполіція, ДПС, СЗР, Держспецзв’язок, Держспецтрансслужба, ДСНС, Управління держохорони та інші військові формування та/або частини

* Закон України «Про оборонні закупівлі» від 17.07.2020 № 808-IX.

Отже, постанова № 1178 не поширюється на замовників, які здійснюють закупівлі у вищезазначених випадках.

У таких випадках замовники:

а) не включають до річного плану інформацію про закупівлю;

б) укладають із постачальником прямий договір;

в) не оприлюднюють в електронній системі закупівель (далі — ЕСЗ) звіт про договір про закупівлю, укладений без використання ЕСЗ.

Бюджетна бухгалтерія, листопад, 2022/№ 41

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це



Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі