Статті: Податки та збори



Податкова соціальна пільга (ПСП) надає можливість зменшити базу оподаткування ПДФО доходу у вигляді зарплати. В результаті ПДФО з такого доходу утримується в меншій сумі, а «на руки» працівник отримує більше. Проте можливість скористатися цією пільгою в останні роки мають переважно працівники з дітьми. Тому в цій статті відповімо на запитання, які виникають у разі застосування ПСП на дітей.
Журнал «Податки & бухоблік»
№8 вiд 22.01.2024
Ситуація. Працівнику відкрито довготривалий лікарняний з початком в одному місяці і закінченням в наступному. Відповідно лікарняні будуть нараховані тільки у місяці, коли е-лікарняний буде готовий до сплати. У місяці його відкриття зарплата працівника є меншою за МЗП. Чи потрібно виконувати вимогу сплати ЄСВ з МЗП у місяці відкриття лікарняного? Це питання розглянемо у статті.
Журнал «Оплата праці»
№9 вiд 08.05.2025
12.03.025 на своєму офіційному сайті (mof.gov.ua) Мінфін оприлюднив* проєкт наказу «Про внесення Змін до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Цей документ призначений уточнити порядок застосування роботодавцями пільгової ставки ЄСВ 8,41 %. Як саме? Розповімо в цій статті.
Журнал «Оплата праці»
№6 вiд 27.03.2025
31 грудня 2024 року медико-соціальні експертні комісії (МСЕК) ліквідовані. Застарілі МСЕК з 1 січня 2025 року замінили експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи. Саме вони прийматимуть рішення про встановлення інвалідності та її продовження. На тлі цих подій постає питання щодо підтвердження інвалідності працівників, зокрема, для застосування пільгової ставки ЄСВ 8,41 %. Поговоримо про це.
Журнал «Податки & бухоблік»
№9 вiд 27.01.2025
У 2024 році в питаннях оподаткування доходів громадян найрезонанснішою подією, безумовно, стала зміна ставки військового збору. Але були й інші нововведення, які, можливо, вже забулися або пройшли непомітно. Давайте про них згадаємо. Крім того, поговоримо про перспективи 2025 року. Стаття буде корисною для податкових агентів та звичайних фізосіб.
Журнал «Податки & бухоблік»
№105 вiд 30.12.2024
Закон № 4015*, яким, серед іншого, збільшується ставка ВЗ з 1,5 до 5 %, таки набрав чинності з 01.12.2024. Залишимо за бортом те, як усе це «дійство» відбувалося. Зосередимося на суті та дамо відповіді на запитання, які вже сьогодні турбують податкових агентів і стосуються ВЗ.
Журнал «Податки & бухоблік»
№98 вiд 05.12.2024
Будинок культури продає квитки відвідувачам на концерти. Чи може будинок культури продати квитки юридичній особі за готівку без застосування РРО? Який документ слід видати покупцеві на підтвердження факту розрахунків за продані квитки?
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»
вiд 14.11.2024
Якщо ви зайдете в будь-яку бухгалтерську групу, то стовідсотково натрапите на запитання: «військовий збір уже утримувати за ставкою 5 %?». Також шукаєте відповідь на нього? Тоді приєднуйтесь до розмови.
Актуально про...
18.10.24
Журнал «Податки & бухоблік»
№84 вiд 21.10.2024
Бюджетна установа — заклад освіти є платником ПДВ. Протягом останніх двох років заклад не отримує надходження від надання послуг (відсутні доходи від харчування дітей). Отримуємо тільки фінансування з місцевого бюджету та субвенцію на заробітну плату, оплату комунальних послуг, закупівлю дров і торфобрикету та інші видатки. Чи можемо знятися з реєстрації як платники ПДВ? Який порядок дій?
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»
вiд 09.10.2024
Заклад вищої освіти надає послуги з навчання на підготовчих курсах (довузівська підготовка). Чи необхідно оподатковувати ПДВ такі послуги?
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»
вiд 03.10.2024