Статті: Податки та збори
31 грудня 2024 року медико-соціальні експертні комісії (МСЕК) ліквідовані. Застарілі МСЕК з 1 січня 2025 року замінили експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи. Саме вони прийматимуть рішення про встановлення інвалідності та її продовження. На тлі цих подій постає питання щодо підтвердження інвалідності працівників, зокрема, для застосування пільгової ставки ЄСВ 8,41 %. Поговоримо про це.
Журнал «Податки & бухоблік»
№9 вiд 27.01.2025
У 2024 році в питаннях оподаткування доходів громадян найрезонанснішою подією, безумовно, стала зміна ставки військового збору. Але були й інші нововведення, які, можливо, вже забулися або пройшли непомітно. Давайте про них згадаємо. Крім того, поговоримо про перспективи 2025 року. Стаття буде корисною для податкових агентів та звичайних фізосіб.
Журнал «Податки & бухоблік»
№105 вiд 30.12.2024
Закон № 4015*, яким, серед іншого, збільшується ставка ВЗ з 1,5 до 5 %, таки набрав чинності з 01.12.2024. Залишимо за бортом те, як усе це «дійство» відбувалося. Зосередимося на суті та дамо відповіді на запитання, які вже сьогодні турбують податкових агентів і стосуються ВЗ.
Журнал «Податки & бухоблік»
№98 вiд 05.12.2024
Будинок культури продає квитки відвідувачам на концерти. Чи може будинок культури продати квитки юридичній особі за готівку без застосування РРО? Який документ слід видати покупцеві на підтвердження факту розрахунків за продані квитки?
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»
вiд 14.11.2024
Якщо ви зайдете в будь-яку бухгалтерську групу, то стовідсотково натрапите на запитання: «військовий збір уже утримувати за ставкою 5 %?». Також шукаєте відповідь на нього? Тоді приєднуйтесь до розмови.
Актуально про...
18.10.24
Журнал «Податки & бухоблік»
№84 вiд 21.10.2024
Бюджетна установа — заклад освіти є платником ПДВ. Протягом останніх двох років заклад не отримує надходження від надання послуг (відсутні доходи від харчування дітей). Отримуємо тільки фінансування з місцевого бюджету та субвенцію на заробітну плату, оплату комунальних послуг, закупівлю дров і торфобрикету та інші видатки. Чи можемо знятися з реєстрації як платники ПДВ? Який порядок дій?
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»
вiд 09.10.2024
Заклад вищої освіти надає послуги з навчання на підготовчих курсах (довузівська підготовка). Чи необхідно оподатковувати ПДВ такі послуги?
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»
вiд 03.10.2024
Музей здійснює продаж квитків відвідувачам. Чи обов’язково музею застосовувати РРО? Чи можливо під час розрахунків з відвідувачами отримувати готівку до каси музею та здавати її до установи банку для зарахування на рахунок музею? Чи можливо передавати квитки під звіт відповідальній особі для реалізації, а потім здавати готівку від продажу на рахунок установи? Які є варіанти розрахунків з відвідувачами, щоб не застосовувати РРО?
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»
вiд 06.09.2024
Ситуація. Бухгалтер підприємства завжди нараховував і виплачував відпускну компенсацію при звільненні в останній день роботи працівника. Відповідно цього ж дня сплачувалися податки та ЄСВ. Однак дізнавшися про те, що в разі нарахування компенсації в місяці, наступному після звільнення, можна уникнути сплати ЄСВ, він задався питанням: «А чи не зробити це постійною практикою заради економії?». Якщо вам також цікаво, чи можлива подібна економія, читайте нашу статтю.
Журнал «Податки & бухоблік»
№64 вiд 05.08.2024
Централізована бухгалтерія відділу освіти обслуговує заклади дошкільної та загальної освіти. Такі заклади надають платні освітні послуги та отримують плату за харчування дітей. Зазначені послуги звільнені від оподаткування ПДВ, але податкова служба повідомила про необхідність реєстрації відділу освіти платником ПДВ. Хто повинен реєструватися платником ПДВ: відділ освіти чи заклади освіти? Який подальший механізм дій?
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»
вiд 18.07.2024