Інформація по темі "" | Публікації по тегу
15.04.24
2551 0
Друкувати
Обране

Після року відпусток — декрет: як розрахувати допомогу

04.03.2024 працівниці оформлено лікарняний лист по вагітності та пологах. Однак протягом останніх 12 місяців вона перебувала лише у відпустках: спочатку у відпустці для догляду до 3 років (01.03.2023 — 26.10.2023), потім у безоплатній «воєнній» відпустці (27.10.2023 — 18.02.2024), а далі в оплачуваній щорічній відпустці (19.02.2024 — 03.03.2024). Як розрахувати допомогу по вагітності та пологах такій працівниці?

Цілий рік — лише відпустки

Ситуація, що розглядається, цікава тим, що працівниця, яка пішла у відпустку по вагітності на пологах, останні 12 календарних місяців взагалі не працювала. Весь цей час жінка перебувала у відпустках (див. рисунок нижче).

Коли у розрахунковому періоді — лише відпустки

На перший погляд може здатися, що розрахувати декретні для такої працівниці буде легко. Водночас не треба забувати, що кожна з відпусток по-різному впливає на розрахунок допомоги по вагітності та пологах. Як саме? Розберемо далі.

Розрахунковий період

Нагадаємо, що допомогу по вагітності та пологах розраховують відповідно до вимог Порядку № 1266*. Причому такий розрахунок починають із визначення розрахункового періоду.

* Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затверджений постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266.

У загальному випадку розрахунковим періодом для обчислення допомоги по вагітності та пологах є 12 календарних місяців (з 1-го до 1-го числа), що передують місяцю, в якому настав страховий випадок (п. 25 Порядку № 1266).

Лікарняний лист по вагітності та пологах нашій працівниці було оформлено у березні 2024 року. Тому розрахунковим періодом жінки є березень 2023 — лютий 2024 року.

Водночас не всі дні такого періоду візьмуть участь у розрахунку середньоденної зарплати. Адже з розрахункового періоду потрібно виключити календарні дні, невідпрацьовані працівницею з поважних причин. Перелік таких поважних причин наведено в п. 3 Порядку № 1266. Це, зокрема, відпустка для догляду за дитиною до 3 років та відпустка без збереження зарплати (незалежно від підстави, за якою вона надана).

Тому з розрахункового періоду нашої працівниці виключаємо:

— дні відпустки для догляду за дитиною до 3 років (01.03.2023 — 26.10.2023) — 240 календарних днів;

— дні відпустки без збереження зарплати у зв’язку з воєнним станом (27.10.2023 — 18.02.2024) — 115 календарних днів.

А ось дні щорічної відпустки (19.02.2024 — 29.02.2024) виключати з розрахункового періоду не потрібно (вони не є поважною причиною відповідно до п. 3 Порядку № 1266).

Кількість календарних днів розрахункового періоду, яка візьме участь у розрахунку, становить:

366 - 240 - 115 11 к. дн.,

де 366 — загальна кількість календарних днів у розрахунковому періоді (березень 2023 — лютий 2024).

Виплати, що беруть участь у розрахунку

У розрахунку середньоденної зарплати при обчисленні декретних беруть участь виплати, які (пп. 3 і 32 Порядку № 1266):

  • були нараховані в розрахунковому періоді;
  • увійшли до бази нарахування ЄСВ у складі заробітної плати.

У розрахунковому періоді (березень 2023 — лютий 2024) нашій працівниці були нараховані лише відпускні. Такі виплати:

  • входять до фонду основної зарплати (п.п. 2.2.12 Інструкції № 5*);
  • є базою для нарахування ЄСВ (абз. 1 п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ**).

Інструкція зі статистики заробітної плати, затверджена наказом Держкомстату від 13.01.2004 № 5.

** Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI.

А отже, вони враховуються при розрахунку допомоги по вагітності та пологах.

Водночас не забувайте, що відпускні при розрахунку декретних відносять до тих місяців, ЗА які вони нараховані (див. лист ПФУ від 25.07.2023 № 2800-030401-8/41599 та статтю «Відпускні на межі розрахункового періоду: як розрахувати лікарняні» // «Оплата праці», 2023, № 15).

Тому навіть якщо загальна сума відпускних за період щорічної відпустки (19.02.2024 — 03.03.2024) була нарахована працівниці у лютому 2024 року, у розрахунок середньоденної зарплати потрапить тільки та сума відпускних, що припадає на лютий 2024 року. Адже березень 2024 року не входить до розрахункового періоду працівника.

Припустимо, що сума відпускних, нарахована працівниці у лютому 2024 року за період щорічної відпустки:

  • з 19.02.2024 по 29.02.2024, становить 6509,58 грн;
  • з 01.03.2024 — 03.03.2024, дорівнює 1775,34 грн.

Відповідно сума виплат, що візьме участь у розрахунку декретних, становить 6509,58 грн.

Середньоденна зарплата дорівнює:

6509,58 : 11 = 591,78 грн,

де 11 — кількість календарних днів розрахункового періоду, що беруть участь у розрахунку.

Обмеження

Для розміру допомоги по вагітності та пологах законодавством установлені мінімальні та максимальні обмеження.

Мінімальне обмеження. Сума допомоги по вагітності та пологах не може бути меншою за розмір допомоги, обчислений із мінзарплати, встановленої на час настання страхового випадку (п. 2 Порядку № 1266).

Місяцем настання страхового випадку для нашої працівниці є березень 2023 року (лікарняний лист по вагітності та пологах оформлено з 04.03.2024). Тому фактичну середньоденну зарплату працівниці порівнюємо з мінімальним розміром декретних, установленим у березні 2024 року. Цей показник становить 233,25 грн (7100 : 30,44).

Фактична середньоденна зарплата працівниці вища за МЗП у розрахунку на 1 календарний день (591,78 > 233,25), тому розрахунок декретних можемо проводити виходячи з фактичної середньоденної зарплати.

Водночас потрібно врахувати ще одне обмеження.

Максимальні обмеження. Якщо протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку працівниця заробила собі страховий стаж менше 6 місяців, то до суми допомоги по вагітності та пологах застосовується спеціальне обмеження. А саме: сума декретних не може перевищувати розміру допомоги, обчисленого з двократного розміру мінзарплати, встановленої на час настання страхового випадку (п. 10 Порядку № 1266).

Однак у нашої працівниці страховий стаж за останні 12 місяців більше ніж 6 місяців. Адже період відпустки до 3 років (01.03.2023 — 26.10.2023) зараховується до страхового стажу на підставі абз. 2 ч. 1 ст. 14 Закону про соцстрахування (як період, за який сплачено страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску).

Тому застосовувати максимальне спецобмеження в цьому випадку ми не будемо.

Водночас не треба забувати про загальне максимальне обмеження, передбачене п. 4 Порядку № 1266.

Нагадаємо, що відповідно до цієї норми середньоденна зарплата при розрахунку декретних не може перевищувати максимальну величину бази нарахування ЄСВ з розрахунку на 1 календарний день (у березні 2024 року — 3498,69 грн (15 × 7100 : 30,44)).

Фактична середньоденна зарплата працівниці менша, ніж максимальний обмежуючий показник (591,78 < 3498,69), тому розрахунок декретних проводимо виходячи з фактичної середньоденної зарплати.

Сума допомоги по вагітності та пологах дорівнює:

591,78 × 126 = 74564,28 грн,

де 126 — кількість календарних днів тимчасової непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами (відповідно до лікарняного листа).

ВИСНОВКИ

  • Дні відпустки для догляду за дитиною до 3 років та дні відпустки без збереження зарплати виключаються із розрахункового періоду для розрахунку лікарняних (декретних). Натомість дні щорічної відпустки залишаються у розрахунку.
  • Суми відпускних беруть участь у розрахунку допомоги по вагітності та пологах. При цьому такі виплати відносять до тих місяців, за які вони нараховані.
  • Відпустка для догляду за дитиною до 3 років зараховується до страхового стажу працівниці.
  • Сума допомоги по вагітності та пологах не може бути меншою за розмір допомоги, обчислений із мінімальної зарплати, встановленої на час настання страхового випадку (незалежно від страхового стажу працівниці).
  • Якщо страховий стаж працівниці за останні 12 місяців більше 6 місяців, то її середньоденна зарплата не може бути більше за максимальну базу нарахування ЄСВ з розрахунку на 1 календарний день.
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Оплата праці»



Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×