Інформація по темі "" | Публікації по тегу
24.10.22
3862 0
Друкувати
Обране

Середня педагогам, які воюють за контрактом: що кажуть Мінекономіки та МОН?

Нещодавно ми розглядали питання щодо збереження середнього заробітку педагогам, які проходять військову службу*. При цьому залишилась «сіра зона»: педагоги, які призвані на строкову службу та проходять службу за контрактом. З приводу збереження за ними середньої висловились фахівці Мінекономіки у листі від 27.09.2022 № 4711-06/66974-03. Але навздогін за ним з’явився лист МОН від 04.10.2022 № 1/11636-22. На чиєму боці правда? Давайте розбиратись.

* Див. статтю «Середня педагогам, які воюють: чи зберігати й надалі?» // «Оплата праці», 2022, № 18.

Коротко нагадаємо ситуацію. Закон № 2352* вніс зміни до ч. 3 ст. 119 КЗпП. Тому з 19.07.2022 роботодавці більше не повинні зберігати середній заробіток за працівниками, які перебувають на військовій службі. Їм залишають лише місце роботи та посаду.

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» від 01.07.2022 № 2352-ІХ.

Водночас залишилась норма ч. 2 ст. 57 Закону про освіту*. Її приписом середній заробіток зберігається за педагогічними та науково-педагогічними працівниками у разі проходження певних видів військової служби. Йдеться про такі види військової служби:

— за призовом під час мобілізації, на особливий період;

— за призовом осіб із числа резервістів в особливий період.

Закон України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-VIII.

Паралельно ще існує припис ч. 2 ст. 39 Закону № 2232*. Він надає гарантії зі збереження середнього заробітку педагогам, які перебувають на військовій службі. Виходить така схема: ч. 2 ст. 57 Закону про освіту гарантує збереження за педагогами середнього заробітку, а ч. 2 ст. 39 Закону № 2232 надає право користуватися цією гарантією. Але види цієї служби дещо відрізняються.

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Платне користування сайту передбачає:
  • доступ до новин, статтей, довідників
  • безлімітні завантаження всіх бланків
  • відсутність реклами
60
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплати праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Оплата праці»



Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі