Інформація по темі "" | Публікації по тегу
06.03.23
8513 1
Друкувати
Обране

Чергові зміни до закупівельної постанови № 1178

Нещодавно Кабмін вніс чергові зміни до постанови № 1178*, які набрали чинності 25.02.2023. У свою чергу, Мінекономіки прокоментувало ці зміни у своєму свіжому листі**. На які закупівельні новації варто звернути увагу замовникам, розповімо в цьому матеріалі.

Особливості здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджені постановою КМУ від 12.10.2022 № 1178.

** Лист Мінекономіки «Щодо внесення змін до особливостей здійснення публічних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» від 28.02.2023 № 3323-04/8463-06.

Що робити із закупівлями, оголошеними до 25.02.2023?

При виникненні подібного запитання керуємось основним правилом: нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.

Отже, якщо замовник оприлюднив оголошення про відкриті торги до 24.02.2023 (включно), жодних змін до тендерної документації уносити не потрібно. Закупівлі товарів, робіт і послуг, розпочаті до набрання чинності постановою № 157*, завершуються в порядку, що діяв до набуття чинності цією постановою.

Постанова КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178» від 17.02.2023 № 157.

Натомість закупівлі, розпочаті вже після 25.02.2023 (включно), повинні відповідати оновленим вимогам постанови № 1178. Відповідно тендерна документація та укладені договори за такими закупівлями повинні бути оформлені вже з урахуванням вищезгаданих змін.

З ким укладати договір заборонено?

Кабмін розширив перелік учасників, з якими замовники не можуть укладати договори про закупівлю та чиї пропозиції повинні відхиляти. Наразі це стосується учасників, які є:

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Платне користування сайту передбачає:
  • доступ до новин, статтей, довідників
  • безлімітні завантаження всіх бланків
  • відсутність реклами
60
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплати праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»



Коментарі
1
Наталя
06.03.2023
а чому не звітуємо про договори від 50 до 100тис. за п.3.8. перехідних положень-звітуємо протягом 10 днів
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі