Статті: Бухгалтерський облік



У 2023 році бюджетна установа за рахунок коштів загального фонду придбала та оплатила дизельне паливо. За умовами договору пальне знаходилось на відповідальному зберіганні у постачальника. Відпуск придбаного пального здійснювався за талонами. У серпні 2024 році установа повернула постачальнику залишок талонів через розірвання договору, а постачальник — повернув за них кошти на рахунок установи. Як відобразити такі операції в бухобліку?
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»
№33 вiд 29.08.2024
Установа обліковує на балансі (на субрахунку 1518) металобрухт, який було оприбутковано ще у 2017 році. Плануємо найближчим часом реалізувати цей металобрухт спеціалізованому підприємству. Однак наразі ціни на металобрухт нижчі, ніж його балансова вартість. Чи потрібно у зв’язку з цим змінювати балансову вартість металобрухту (робити уцінку)? Як правильно відобразити операції з реалізації брухту в обліку?
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»
№16 вiд 19.04.2024
Бюджетна установа придбала лампи освітлення (енергоощадні LED-лампи та люмінесцентні). Як правильно вести облік таких ламп? Коли саме їх слід списувати з балансу: відразу після встановлення чи коли вони фактично стають непридатними? Чи підлягають вони утилізації?
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»
№28 вiд 17.07.2024
Виконання будь-якого виду ремонтних робіт потребує належного документального оформлення. Які документи необхідно оформити установі, починаючи від планування до підбиття підсумків ремонтних робіт? Усі пояснення — в цьому матеріалі.
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»
№23 вiд 14.06.2024
Сільська рада придбала бетонні стовпи та плити для встановлення огорожі біля будівлі. Такі роботи буде виконано власними силами установи. Як показати в обліку встановлення такої огорожі?
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»
№30 вiд 08.08.2024
У цій статті розглянемо, як правильно бібліотекам відображати в бухгалтерському обліку надходження та списання бібліотечних фондів. Також поговоримо про особливості їх інвентаризації.
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»
№21 вiд 31.05.2024
Перед ремонтом приміщення, обладнання, устаткування або транспортного засобу їх потрібно оглянути та скласти дефектний акт. Це документ, який підтверджує, що об’єкт потребує ремонту, виправлення дефектів. У цьому матеріалі розглянемо детальніше що це за документ «дефектний акт», для чого він потрібен, як його правильно скласти та за якою формою.
Ексклюзив
17.03.25
Вочевидь, кожна бюджетна установа, котра використовує службове авто, рано чи пізно має справу з талонами на пальне. Це й не дивно. Адже використання талонів дає змогу зафіксувати ціну на пальне на момент оплати. У подальшому відпуск нафтопродуктів відбувається саме за цією фіксованою ціною. Відтак це непоганий спосіб зекономити або, принаймні, убезпечити себе від різкого здорожчання «корму» для «залізного коня». Водночас порядок обліку талонів на пальне і, що найголовніше, їх списання нерідко викликають запитання і сумніви у бухгалтерів бюджетних установ. Відповіді на популярні запитання щодо оформлення й обліку паливних талонів ви знайдете у цій статті.
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»
№21 вiд 13.02.2021
Нещодавно Кабмін уніс зміни до Порядку № 1314*, яким регламентовано механізм списання державного майна. У чому полягає суть цих змін, читайте в нашому матеріалі.
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»
№10 вiд 10.03.2025
Списання шин: коли та як?
27951
0
На балансі установи на субрахунку 1015 обліковується транспортний засіб. Також на цьому субрахунку ми обліковуємо шини до такого авто. Чи можна списати ці шини з балансу, якщо їм вже понад 20 років? Якими документами оформити таку операцію?
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»
№25 вiд 27.06.2021