Інформація по темі "" | Публікації по тегу

Статті: Бухгалтерський облік

Знаємо, що багато хто з вас вже оформив передплату на газету «Бюджетна бухгалтерія» на 2018 рік та гарантовано буде отримувати в наступному році свою перевірену роками надійну помічницю. На перший погляд, при здійсненні такої операції у бухгалтера не повинно виникнути жодних запитань. Але, судячи з ваших звернень до редакції, деякі запитання все ж виникають. Тому ми вирішили розставити всі крапки над «і» щодо оформлення та обліку передплати. Впевнені, що в цьому матеріалі кожен бухгалтер знайде для себе корисну інформацію.
Кадри — це основні сила і потужність кожного підприємства. Адже саме старанна робота цих «бджілок» наповнює «казну» роботодавця благодатним «медком». Водночас наявність найманих працівників породжує численні паперові клопоти. Адже прийняття на роботу і звільнення кожного співробітника необхідно супроводити певним документальним оформленням. Ну і сама трудова діяльність працівників, звичайно, не обходиться без документування. А ще ж слід скласти документи, що регулюють трудовий процес: колективний договір, правила внутрішнього трудового розпорядку, штатний розпис, посадові та робочі інструкції, і за необхідності періодично оновлювати їх.
Зі складанням основних «трудових» документів ми і розбиратимемося в цьому спецвипуску. Крім того, тут ми поговоримо про те, в яких випадках і яку кадрову документацію може вимагати у вас інспектор праці при проведенні контрольних заходів. Також ви дізнаєтеся про відповідальність, передбачену за відсутність тих чи інших документів. Спецвипуск для вас підготували редактор Наталія Вороная, експерт з питань оплати праці Наталя Білова, податковий експерт Наталія Чернишова та юрист Наталя Амброзяк.
Центр з фізичної культури та спорту інвалідів отримав від благодійників гуманітарну допомогу (кондиціонер та бойлер). При цьому благодійником було надані документи, що підтверджують вартість подарунків, а саме: кондиціонера — 8490 грн. (у тому числі ПДВ — 1415 грн.), водонагрівача — 4290 грн. (у тому числі ПДВ — 715 грн.). Крім того, установа понесла додаткові витрати на налагодження та монтаж такого обладнання за рахунок коштів спецфонду. Підкажіть, як за таких обставин відобразити в обліку отримання гуманітарної допомоги? Чи необхідно додаткові витрати, понесені установою, включати до вартості отриманих подарунків? Якщо так, то як це правильно показати в обліку?
Бюджетна установа проводить переобладнання приміщення, яке орендує. З метою економії бюджетних коштів на оплату витрат з теплопостачання у приміщенні заплановано здійснити капітальний ремонт системи опалення. Для цього газову котельню буде замінено на електричну теплогенераторну. Видатки на цю мету заплановано за КЕКВ 3132 «Капітальний ремонт інших об’єктів». Як правильно класифікувати такі роботи (виготовлення технічних умов, проектно-кошторисної документації тощо)? Які з них віднести на видатки, а які вважати капітальними інвестиціями? Чи потрібно у цьому випадку застосовувати субрахунок 5411 або можна обійтися лише субрахунком 7011? Як правильно відобразити такі операції в бухгалтерському обліку?
У грудні минулого року наша бюджетна установа придбала матраци для ліжок за ціною 600 грн. за одиницю. Помилково їх було оприбутковано до складу запасів (на субрахунок 234). Як правильно відобразити виправлення цієї помилки на рахунках бухобліку?
Бланки яких саме документів підлягають суворому обліку та звітності? Як слід обліковувати бланки суворої звітності та як вести облік тих бланків, які не є «суворими»? На ці та інші запитання відповімо у статті.
З 01.01.2015 р. набув чинності наказ Мінфіну № 1163, яким запроваджено НП(С)БО 133 «Фінансові інвестиції» та скасовано Положення з бухгалтерського обліку фінансових інвестицій бюджетних установ, затверджене наказом Мінфіну від 14.11.2013 р. № 611, яке визначало методологічні засади формування в бухобліку інформації про фінінвестиції та її розкриття у фінансовій звітності. Зазначений стандарт охоплює методологічні засади формування в бухгалтерському обліку інформації про фінансові інвестиції, операції із спільної діяльності та їх розкриття у фінансовій звітності. У цій публікації розглянемо питання, пов’язані лише з фінансовими інвестиціями.
Бюджетна установа отримала кошти з бюджету розвитку для реконструкції прилеглої території. За рахунок цих коштів старе асфальтобетонне покриття замінено на тротуарну плитку. Роботи виконані підрядною організацією. Як правильно класифікувати такі роботи? Чи вважають такі кошти капітальними інвестиціями? Чи необхідно у цьому випадку застосовувати субрахунок 5411 «Цільове фінансування»? Як правильно такі операції відобразити в бухгалтерському обліку?
Просимо надати роз’яснення щодо застосування кореспонденції субрахунків при нарахуванні:
— академічної та соціальної стипендії студентам;
— академічної стипендії аспірантам та докторантам;
— компенсації за харчування студентам-сиротам;
— грошової допомоги при працевлаштуванні сиротам;
— грошової компенсації при придбанні одягу, взуття, м’якого інвентарю і обладнання при працевлаштуванні сиротам;
— матеріальної допомоги, допомоги для придбання навчальної літератури студентам-сиротам.
Кожна бюджетна установа є споживачем різних комунальних послуг (холодної та гарячої води, тепла) та енергоносіїв (газ, електроенергія). Тому з метою забезпечення належного обліку та контролю за обсягом спожитих послуг використовують засоби вимірювальної техніки — лічильники. За чий рахунок встановлюють такі засоби обліку? Хто несе відповідальність за їх технічний стан та експлуатацію? Як часто необхідно здійснювати повірку засобів обліку та чи необхідно додатково оплачувати такі послуги? Які підстави для списання таких засобів та чи може установа самостійно прийняти рішення щодо їх списання? Якщо ні, то хто уповноважений приймати таке рішення та якими документами оформити ці операції? Ось такі запитання надходять до нашої редакції. Відповіді на них ви знайдете у цьому матеріалі.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
70
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×