Інформація по темі "" | Публікації по тегу

Кадрова справа

Оформити трудові відносини за сумісництвом можна тільки за наявності у такої фізособи основного місця роботи. А чи можливо виконувати трудові обов’язки за сумісництвом, якщо за основним місцем роботи лікарняний, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка для догляду за дитиною до 3 (6) років, щорічна відпустка? З’ясуємо це у статті.
У цьому матеріалі наведемо норми тривалості робочого часу на 2025 рік, розраховані для п’ятиденного робочого тижня з вихідними днями в суботу та неділю.
Мінекономіки вчергове оновило Класифікатор професій*. Наказом від 13.12.2024 № 27751 затверджено Зміну № 14. Тож давайте розбиратись, що саме змінилось і як на це реагувати кадровику.
Списки персонального військового обліку мають вестися на підприємстві в режимі нон-стоп. Всі зміни, що відбулися з найманими працівниками, які були / є призовниками, військовозобов’язаними чи резервістами, мають бути в них зафіксовані.
Коли та як залучати працівників на роботу у вихідний день? Як це оформити? Як компенсувати? Ці та інші питання щодо роботи у вихідні дні розглянемо у статті.
Роботу у вихідний день роботодавець компенсує працівнику або наданням іншого дня відпочинку, або подвійною оплатою. Розглянемо нюанси кожного з варіантів компенсації та наведемо приклади.
Якщо у працівника є діти, він має право на додаткову оплачувану відпустку, яка належить до категорії соціальних, а не щорічних відпусток. Порядок надання додаткової відпустки працівникам, які мають дітей регулюється нормами cтатті 19 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки).
Працівник звільняється. Наказ про звільнення видано. А чи має такий працівник право на вихідну допомогу? Відповідь на це запитання залежить від підстави звільнення. В яких випадках працівник має право на таку допомогу? Чи обов’язкова ця виплата? В якому розмірі виплачується вихідна допомога? Як її розрахувати? Що роботи, якщо допомогу виплатили, а суд поновив працівника? На ці та інші запитання, які стосуються вихідної допомоги при звільненні, ви знайдете відповіді в нашій статті.
Найпоширенішою підставою для звільнення є власне бажання працівника. Але окрім бажання вона передбачає попередження роботодавця про звільнення за два тижні. Про нюанси і «підводні камені» цього попередження розкажемо у статті.
Страшна катастрофа на Чорнобильській АЕС прогриміла більше трьох десятиліть тому. Та пожинати її наслідки людство буде ще не одне століття. Потерпілі від аварії та учасники ліквідації її наслідків мають низку пільг та гарантій. Одна з них — додаткова оплачувана відпустка. Сьогодні розповімо, як діяти, якщо ваш працівник звернувся із проханням її надати.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
70
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×