Інформація по темі "" | Публікації по тегу

Кадрова справа

Здається, вже всі бухгалтери вздовж та впоперек вивчили Інструкцію № 591. Але запитань про оформлення відрядження не меншає. У сьогоднішній статі ми зібрали найпопулярніші запитання про роботу у день вибуття/прибуття та ситуації, коли час відрядження припав на вихідні, свята. Тож отримуйте зручну шпаргалку із цієї теми!
Новий закон від 15.01.2025 № 4219 змінює умови працевлаштування людей з інвалідністю з 2026 року! Як ці нововведення вплинуть на роботодавців і як уникнути внеску?
З 1 січня 2025 року для окремих педагогів закладів дошкільної освіти (далі — ЗДО) було збільшено тривалість щорічної основної відпустки. У зв’язку з цим постає питання щодо визначення тривалості відпустки за останній робочий рік. Свої роз’яснення з цього приводу надали фахівці МОН та Мінекономіки. У сьогоднішньому матеріалі розглянемо всі нюанси.
На підприємстві є працівники, які просять поділити щорічну відпустку на частини 7 к. дн. + 7 к. дн. + 5 к. дн. + 5 к. дн., тобто без дотримання вимоги про 14 неподільних днів. Директор не проти цього, але хоче знати «ціну питання». Тож на які штрафи очікувати, якщо не дотримуватися правил поділу щорічної відпустки?
Окрім внутрішнього звіряння з військового обліку*, підприємства також мають звіряти списки персонального військового обліку з обліковими даними документів ТЦКСП. Як це зробити, розповімо далі.
На підприємстві є потреба в працівникові, який би виконував роботу не постійно, а час від часу за її наявності. Як організувати його робочий час? Чи можливо взагалі, щоб працівник виходив на роботу «за викликом»? Ви також шукаєте відповіді на ці запитання? Тоді пропонуємо розглянути варіант трудового договору з нефіксованим робочим часом. Подробиці організації трудових відносин та оплати праці за таким трудовим договором ви знайдете в цій статті.
Працівник повідомив роботодавця, що змінив адресу проживання. В яких кадрових документах тепер слід відобразити такі зміни? Розповімо далі.
Запрошуємо вас до розмови про відпустку на дітей. З’ясуємо, хто з працівників має право на таку відпустку та як його документально підтвердити. Визначимося з тривалістю цієї відпустки та правилами її надання.
Протягом усього 2024 року роботодавці мали виконувати норматив з працевлаштування осіб з інвалідністю, встановлений Законом № 875*. Тепер час підбивати підсумки такої роботи. Тому сьогодні ще раз пригадаємо, як розраховувати інвалідний норматив та які наслідки чекають на тих, хто його не виконав.
Оформити трудові відносини за сумісництвом можна тільки за наявності у такої фізособи основного місця роботи. А чи можливо виконувати трудові обов’язки за сумісництвом, якщо за основним місцем роботи лікарняний, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка для догляду за дитиною до 3 (6) років, щорічна відпустка? З’ясуємо це у статті.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
70
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×