Статті: Бухгалтерський облік
Працівник установи за власні кошти придбав поштові марки в кількості 300 шт. На підтвердження здійснених витрат працівник надав фіскальний чек РРО «Укрпошти». Чи можливо відшкодувати працівнику установи такі витрати на підставі чеків РРО?
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»
№37 вiд 03.10.2024
Облікові новації — 2025
3620
0
З нового року бюджетні установи мають відображати операції з нематеріальними активами та інвестиційною нерухомістю за новими правилами. Головна причина — зміни, внесені до нацстандартів з бухобліку, — НП(С)БО 122* та НП(С)БО 129**. Що саме необхідно врахувати під час обліку таких активів, читайте в цій статті.
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»
№1 вiд 06.01.2025
Бюджетна установа має на балансі службовий автомобіль. Яким чином визначити норми витрат пально-мастильних матеріалів (далі — ПММ) для службового авто? Яким нормативним документом керуватися? Як правильно списувати пальне, використане для роботи автотранспорту?
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»
№10 вiд 11.03.2024
Працівник установи приніс на робоче місце власний принтер для використання в службових цілях. Причому працівник не планує дарувати зазначене майно установі. Чи потрібно оформити якісь документи з працівником у такому разі? Як правильно установі обліковувати таке майно?
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»
вiд 05.12.2024
Відновлення майна, яке зазнало ушкоджень унаслідок збройної агресії РФ*, — процес тривалий та потребує фінансових ресурсів. Якщо ж наразі установа не має достатньо коштів для відновлення таких об’єктів, їх можна законсервувати. Як відбувається процедура консервації? Які документи слід оформити? Як показати такі операції в бухобліку? Про все це читайте в нашому матеріалі.
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»
№21 вiд 13.06.2022
Установа отримала ОЗ або МНМА. І залишились начебто дрібниці — скласти необхідний документ та зарахувати актив на баланс. Але саме на цьому етапі нерідко виникають сумніви: який же документ оформлювати. У цьому матеріалі розглянемо найбільш поширеніші практичні ситуації та запропонуємо варіанти рішень.
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»
№26 вiд 18.07.2021
Перед ремонтом приміщення, обладнання, устаткування або транспортного засобу їх потрібно оглянути та скласти дефектний акт. Це документ, який підтверджує, що об’єкт потребує ремонту, виправлення дефектів. У цьому матеріалі розглянемо детальніше що це за документ «дефектний акт», для чого він потрібен, як його правильно скласти та за якою формою.
Ексклюзив
27.11.24
Відповідальність загалом – соціальна норма, яка передбачає розуміння особою наслідків вчинених дій або бездіяльності. Але юридична відповідальність вже закріплена у законодавстві. Юридична відповідальність - обов'язок вчиняти певні дії чи утриматися від їх вчинення. Наслідок порушення такого обов’язку - застосування до винної особи, заздалегідь визначених, примусових заходів. Один з видів юридичної відповідальності – матеріальна.
Як правильно оформити особисті речі працівників на робочих місцях, виявлені під час інвентаризації? Чи завжди їх слід визнавати лишками та оприбутковувати на баланс установи?
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»
№42 вiд 21.11.2021
Бюджетна установа планує придбати таблички на двері вартістю до 1000 грн за одиницю. На який субрахунок їх оприбуткувати та як правильно далі вести облік?
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»
вiд 20.11.2024