Статті: Оплата праці



Допомога по вагітності та пологах забезпечує фінансову підтримку під час тимчасової непрацездатності, пов’язаної з материнством. Однак при її розрахунку може спрацювати низка обмежень, які безпосередньо вплинуть на розмір такої виплати. Про ці обмеження говоримо тут. А ось чинні правила розрахунку середньоденної зарплати ви знайдете в статті «Допомога по вагітності та пологах: як розрахувати середньоденну зарплату?» // «Податки & бухоблік», 2025, № 39.
Журнал «Податки & бухоблік»
№39 вiд 05.05.2025
Працівниці відкрито лікарняний лист з причиною непрацездатності «Вагітність та пологи». Допомога по вагітності та пологах (чи як її ще називають — «декретні») призначена. Пора переходити до розрахунку. З чого починати? З обчислення середньоденної зарплати. Всі секрети цього дійства розкриємо в цій статті.
Журнал «Податки & бухоблік»
№39 вiд 12.05.2025
Роботодавці зобов’язані забезпечувати рівень зарплати працівників не нижчий за мінімальну зарплату. А ще роботодавці мають сплачувати ЄСВ з фактичної бази, але не нижчої за мінімальну зарплату. Як діють ці вимоги: разом чи окремо? Чи всі зобов’язані їх виконувати? Чи є зміни у 2025 році? Говоримо про це прямо зараз. Приєднуйтесь до розмови. Буде багато цікавого та корисного.
Журнал «Податки & бухоблік»
№5 вiд 20.01.2025
У попередній статті ми роз’яснили важливість довідки про середню зарплату для обчислення непрацездатних виплат суміснику. Щоб закріпити цю тему, розглянемо практичний приклад.
Журнал «Оплата праці»
№8 вiд 24.04.2025
Для оплати лікарняного суміснику останній має надати роботодавцю, у якого працює за сумісництвом, зокрема, довідку про зарплату з основного місця роботи. Сьогодні розкажемо про її важливість та нюанси оформлення.
Журнал «Оплата праці»
№8 вiд 24.04.2025
Посадова особа органу місцевого самоврядування (далі — ОМС) з 01.05.2025 йде у щорічну основну відпустку. Розпорядження керівника про надання відпустки з виплатою грошової допомоги на оздоровлення у розмірі середньомісячної зарплати видано 21.04.2025. Як визначити розрахунковий період для обчислення середньої зарплати при нарахуванні «оздоровчих»?
Журнал «Оплата праці»
№9 вiд 24.04.2025
Оприлюднено проєкт постанови КМУ «Про внесення змін щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування до деяких постанов Кабінету Міністрів України». Його погодження має завершитися до 23.04.2025. І, до речі, цей проєкт має усі шанси стати постановою у незмінному вигляді. Серед постанов, що планується змінити, є постанова щодо розрахунку середньоденної зарплати для лікарняних та декретних (Порядок № 1266). До чого готуватися страхувальникам, розповімо у статті.
Журнал «Оплата праці»
№8 вiд 24.04.2025
Працівник надав документи, які підтверджують догляд за хворою дитиною. Як призначити допомогу такому працівнику, розрахувати суму лікарняних та заповнити Об’єднану звітність? Відповіді на ці питання ви знайдете у цій статті.
Журнал «Оплата праці»
№3 вiд 13.02.2024
Працівнику нарахували доплати за роботу у вечірній та нічний час. Як оподатковувати такі виплати? Чи включати їх до середньої зарплати та МЗП? Чи впливає факт їх нарахування на «базовий» місяць для індексації? Відповіді на ці та інші запитання — у нашій статті.
Журнал «Оплата праці»
№3 вiд 13.02.2025
МОН змінило умови оплати праці педагогічних працівників закладів дошкільної освіти (далі — ЗДО). Детальніше про те, що змінилось, поговоримо у сьогоднішньому матеріалі.
Журнал «Оплата праці»
№3 вiд 13.02.2025