Статті: Бухгалтерський облік



Придбати комп і ПЗ: що в бухобліку?
15257
16
Бюджетна установа придбала моноблок вартістю 19 тис. грн. Також окремо було придбано програмне забезпечення (далі — ПЗ) до нього на суму 10 тис. грн. Чи потрібно збільшувати первісну вартість моноблока на вартість ПЗ? На який субрахунок їх зарахувати: 1014 чи 1113?
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»
№38 вiд 19.12.2022
Кабмін постановою № 566* уніс зміни до Типового положення**, яким визначено основні завдання та функціональні обов’язки бухгалтерської служби бюджетної установи та повноваження її керівника. Таким чином, наразі маємо нову редакцію Типового положення. А які саме нововведення щодо діяльності бухгалтерської служби та головбуха запроваджено, розповімо у цьому матеріалі.
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»
№20 вiд 26.05.2025
Нещодавно податківці підготували роз’яснення щодо правил формування податкового кредиту (далі — ПК) та податкових зобов’язань (далі — П3) для бюджетних установ — платників ПДВ. У цьому документі розглянуто всі ключові питання, з якими стикаються бюджетні установи — платники ПДВ. Далі більше.
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»
№1 вiд 01.01.2024
Бюджетна установа має на балансі вогнегасники, не придатні до використання. Чи може комісія установи самостійно ухвалити рішення про непридатність таких засобів пожежогасіння та відповідно списати з балансу? Чи обов’язково звертатися до спеціалізованого підприємства, яке здійснює повірку вогнегасників та надає висновки про їх технічний стан? Якими можуть бути наслідки недотримання таких вимог?
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»
№36 вiд 18.09.2024
В установі відсутня матеріально відповідальна особа (далі — МВО) через тривалу хворобу. Чи можемо передати цінності, які перебувають на її відповідальному зберіганні, іншому працівнику? Як провести інвентаризацію за таких умов?
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»
№38 вiд 10.10.2024
Бюджетні установи, на балансі яких є транспортні засоби (далі — ТЗ), неодмінно стикаються з питаннями обліку акумуляторних батарей (далі — АБ). У цій статті розглянемо, як правильно відображати в бухгалтерському обліку придбання, експлуатацію та списання автомобільних акумуляторів. Також поговоримо про особливості їх утилізації.
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»
№18 вiд 09.05.2024
У 2023 році бюджетна установа за рахунок коштів загального фонду придбала та оплатила дизельне паливо. За умовами договору пальне знаходилось на відповідальному зберіганні у постачальника. Відпуск придбаного пального здійснювався за талонами. У серпні 2024 році установа повернула постачальнику залишок талонів через розірвання договору, а постачальник — повернув за них кошти на рахунок установи. Як відобразити такі операції в бухобліку?
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»
№33 вiд 29.08.2024
Установа обліковує на балансі (на субрахунку 1518) металобрухт, який було оприбутковано ще у 2017 році. Плануємо найближчим часом реалізувати цей металобрухт спеціалізованому підприємству. Однак наразі ціни на металобрухт нижчі, ніж його балансова вартість. Чи потрібно у зв’язку з цим змінювати балансову вартість металобрухту (робити уцінку)? Як правильно відобразити операції з реалізації брухту в обліку?
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»
№16 вiд 19.04.2024
Бюджетна установа придбала лампи освітлення (енергоощадні LED-лампи та люмінесцентні). Як правильно вести облік таких ламп? Коли саме їх слід списувати з балансу: відразу після встановлення чи коли вони фактично стають непридатними? Чи підлягають вони утилізації?
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»
№28 вiд 17.07.2024
Виконання будь-якого виду ремонтних робіт потребує належного документального оформлення. Які документи необхідно оформити установі, починаючи від планування до підбиття підсумків ремонтних робіт? Усі пояснення — в цьому матеріалі.
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»
№23 вiд 14.06.2024