Статті: Закупівлі за держкошти



На початку 2022 року замовник провів спрощену закупівлю та уклав договір на постачання продуктів харчування на суму 180 тис. грн. Строк дії договору до 31.12.2022. Протягом року постачальник поставив продукти харчування на суму 150 тис. грн, за які установа повністю перерахувала оплату. Як правильно наприкінці року закрити такий договір? Які документи слід оформити?
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»
№48 вiд 29.12.2022
На сайті Мінфіну з’явився проєкт* змін до Порядку № 309**. Що саме планує змінити Мінфін — читайте у нашому матеріалі.
Уже два місяці замовники здійснюють закупівлі за новою постановою № 1178*. Але кількість запитань щодо її застосування лише зростає. І ось Мінекономіки вирішив зупинити цей потік запитань та узагальнити свою позицію в черговому листі**. Про головні висновки цього роз’яснення читайте у нашому матеріалі.
Установою було укладено договори на закупівлю товарів та послуг відповідно до вимог постанови № 169*. Наразі ця постанова втратила чинність. Розглянемо, які ситуації, пов’язані з такими договорами, цікавлять замовників.
Установа планує провести відкриті торги із закупівлі електроенергії на 2023 рік. Але наразі ми не маємо ані затвердженого кошторису на 2023 рік, ані суми кошторисних призначень на такі потреби. Як краще вчинити в такій ситуації? Чи варто у грудні розпочинати процедуру закупівлі? Як у такому разі реєструвати договір в Казначействі?
Дитячий будинок планує придбати генератор. Чи є якісь спеціальні вимоги щодо придбання такого обладнання? Чи обов’язково дотримуватися вимоги щодо локалізації при закупівлі такого обладнання?
Актуально про...
07.12.22
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»
№46 вiд 08.12.2022
У листопаді 2022 року установа оприлюднила оголошення на проведення відкритих торгів. Предмет закупівлі — генератори. На дату розміщення оголошення та розгляду тендерних пропозиції такий товар підлягав оподаткування ПДВ за ставкою 20 %. Але на дату підписання договору генератори звільнено від оподаткування ПДВ. На яку суму укладати договір?
Відділу освіти виділяють кошти з місцевого бюджету на придбання генераторів для дитячих садочків у сумі 600 тис. грн. Чи можемо ми укласти прямий договір у зв’язку з нагальною потребою? Які документи необхідні для підтвердження цієї підстави?
Установа планує закупити генератор для облаштування укриття на суму 170 тис. грн. Чи можемо ми укласти прямий договір з постачальником?
Установа отримала з резервного фонду кошти на закупівлю 10 генераторів, які будуть розташовані в «пунктах незламності». Кошти отримано як фінансування заходів з цивільного захисту на підставі протоколу комісії з питань техніко-економічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Чи можемо ми укласти прямий договір? Яку підставу обрати?