Інформація по темі "" | Публікації по тегу

Статті, аналітика, консультації

Бюджетні установи щорічно складають та подають спеціальну податкову звітність — Неприбутковий звіт. Як це зробити у 2025 році, читайте у цій статті.
31 грудня 2024 року медико-соціальні експертні комісії (МСЕК) ліквідовані. Застарілі МСЕК з 1 січня 2025 року замінили експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи. Саме вони прийматимуть рішення про встановлення інвалідності та її продовження. На тлі цих подій постає питання щодо підтвердження інвалідності працівників, зокрема, для застосування пільгової ставки ЄСВ 8,41 %. Поговоримо про це.
Е-лікарняний по вагітності та пологах у кабінеті страхувальника — це сигнал для роботодавця про необхідність чітких дій. Дізнайтеся про строки роботи з таким е-лікарняним. З чого почати, як розрахувати допомогу по вагітності та пологах, як застосувати існуючі обмеження — про все це у статті.
Оформити трудові відносини за сумісництвом можна тільки за наявності у такої фізособи основного місця роботи. А чи можливо виконувати трудові обов’язки за сумісництвом, якщо за основним місцем роботи лікарняний, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка для догляду за дитиною до 3 (6) років, щорічна відпустка? З’ясуємо це у статті.
Знайшли помилку в додатку Д1 Об’єднаного звіту? Механізм її виправлення залежить від того, чи сплив строк подання звітності за цей період, а також від виду помилки (сумова чи несумова). Доволі часто правила виправлення різних помилок плутають між собою. Тому щоб не допустити ще більше помилок, виправляючи попередні, читайте нашу статтю.
Виплата авансу завжди викликає багато запитань у бухгалтера. Чи платити аванс працівнику-новачку? Як обчислити суму авансу, якщо оклад менше МЗП? Чи заповнювати окремий табель для виплати авансу? Відповіді на ці та інші запитання — у нашій статті.
Додавайте собі в закладки, або зберігайте в обраному на сайті, щоб користатися протягом року
Мінфін наказом № 593* уніс зміни до Порядку № 938**. Розглянемо, які саме зміни підготувало міністерство цього разу щодо казначейського обслуговування місцевих бюджетів.
Розрахунки з підзвітними особами виникають у всіх бюджетних установах. Такі розрахунки – це широке коло операцій з готівковими коштами, розрахунками, придбанням матеріальних цінностей, оподаткуванням тощо. Тому виконання цієї ділянки облікової роботи вимагає чіткого дотримання вимог чинних нормативних актів. Тож у цій статті узагальнимо основні вимоги щодо таких розрахунків та розглянемо порядок їх здійснення та відображення в бухобліку на прикладах.
Нещодавно Мінекономіки затвердило Методрекомендації* щодо закупівель робіт з будівництва. Що корисного в цьому документі для замовників, які планують будівельні роботи? Про найцікавіші моменти читайте у нашому матеріалі.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
70
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×