Статті, аналітика, консультації



Посадова особа органу місцевого самоврядування (далі — ОМС) з 01.05.2025 йде у щорічну основну відпустку. Розпорядження керівника про надання відпустки з виплатою грошової допомоги на оздоровлення у розмірі середньомісячної зарплати видано 21.04.2025. Як визначити розрахунковий період для обчислення середньої зарплати при нарахуванні «оздоровчих»?
Журнал «Оплата праці»
№9 вiд 24.04.2025
Оприлюднено проєкт постанови КМУ «Про внесення змін щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування до деяких постанов Кабінету Міністрів України». Його погодження має завершитися до 23.04.2025. І, до речі, цей проєкт має усі шанси стати постановою у незмінному вигляді. Серед постанов, що планується змінити, є постанова щодо розрахунку середньоденної зарплати для лікарняних та декретних (Порядок № 1266). До чого готуватися страхувальникам, розповімо у статті.
Журнал «Оплата праці»
№8 вiд 24.04.2025
В установі відсутня матеріально відповідальна особа (далі — МВО) через тривалу хворобу. Чи можемо передати цінності, які перебувають на її відповідальному зберіганні, іншому працівнику? Як провести інвентаризацію за таких умов?
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»
№38 вiд 10.10.2024
Бюджетні установи, на балансі яких є транспортні засоби (далі — ТЗ), неодмінно стикаються з питаннями обліку акумуляторних батарей (далі — АБ). У цій статті розглянемо, як правильно відображати в бухгалтерському обліку придбання, експлуатацію та списання автомобільних акумуляторів. Також поговоримо про особливості їх утилізації.
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»
№18 вiд 09.05.2024
На складі установи обліковуються запаси (краска, будівельні матеріали, санітарно-технічні матеріали, що залишились після ремонту), а також основні засоби (старий металевий сейф). Ці активи нам не потрібні. Також на обліку є деяке обладнання, в якому вже немає потреби. Використовувати запаси найближчим часом ми не збираємось, вони лише місце займають. Сейф за призначенням не використовується, як і обладнання. Яким чином можна списати такі активи з балансу? Або іх якось передати іншій установі, якій вони більш потрібні? Які взагалі існують варіанти для вирішення такої ситуації?
Коли компенсують відпустку? За які відпустки надають компенсацію? Які документи потрібні для оформлення? Оподаткування та бухоблік. Все це – у статті.
У 2023 році бюджетна установа за рахунок коштів загального фонду придбала та оплатила дизельне паливо. За умовами договору пальне знаходилось на відповідальному зберіганні у постачальника. Відпуск придбаного пального здійснювався за талонами. У серпні 2024 році установа повернула постачальнику залишок талонів через розірвання договору, а постачальник — повернув за них кошти на рахунок установи. Як відобразити такі операції в бухобліку?
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»
№33 вiд 29.08.2024
Установа обліковує на балансі (на субрахунку 1518) металобрухт, який було оприбутковано ще у 2017 році. Плануємо найближчим часом реалізувати цей металобрухт спеціалізованому підприємству. Однак наразі ціни на металобрухт нижчі, ніж його балансова вартість. Чи потрібно у зв’язку з цим змінювати балансову вартість металобрухту (робити уцінку)? Як правильно відобразити операції з реалізації брухту в обліку?
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»
№16 вiд 19.04.2024
Бюджетна установа придбала лампи освітлення (енергоощадні LED-лампи та люмінесцентні). Як правильно вести облік таких ламп? Коли саме їх слід списувати з балансу: відразу після встановлення чи коли вони фактично стають непридатними? Чи підлягають вони утилізації?
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»
№28 вiд 17.07.2024
Працівниця вийшла заміж і змінила прізвище. До яких кадрових документів потрібно внести зміни та на які нюанси звернути увагу бухгалтеру? Зараз все розповімо.
Журнал «Оплата праці»
№7 вiд 10.04.2025